Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Engineers v prvním kole semifinále smetli Trenčín 7:2 a ujali se vedení v sérii!

28.03.2019 | Barbora Pospíšilová

Stalo se to! Engineers poprvé v historii postoupili přes čtvrtfinále play-off a odehráli tak první semifinálové utkání s Gladiátory z Trenčína. Obávaný tým ve čtvrtfinále nadělil soupeřům 26 gólů během dvou zápasů. Engineers to vzali jako výzvu a ukázali jim, jak se hraje hokej v Praze! Z celkových sedmi branek si dvě připsal Ujfaluši a dvě Suda.

1. kolo | Středa 27.03.2019, 18:00 | ZS Hvězda Praha

Engineers Prague - Gladiators Trenčín

7:2

(1:1, 1:1, 5:0)

Branky a asistence: 3. Outrata (Ujfaluši, Zilcher), 33. Sekerka (Urbančík, Zilcher), 50. Ujfaluši (Sekerka), 53. Urbančík (Ujfaluši, Sem), 56. Suda (Spurný), 57. Ujfaluši (Sekerka, Žáček), 59. Suda – 7. Huňa (Habsuda), 21. Smolka (Matejka)

Střely: 27:29

Využití: 3:0

Vyloučení: 2:8, Trenčan a Kopecký (oba TRE) 2+10

Engineers Prague: Příhoda (Maštalířský) - Sem, Zilcher, Spurný, Klement, Žáček, Janásek, Herna, Vostracký – Ujfaluši, Sekerka, Suda, Janata, Němec, Heža, Urbančík, Outrata, Adámek, Kadlec, Sedliský, Zdvořáček

Gladiators Trenčín: Gábriš (Páleš) - Habsuda, Matejka, Madový, Staňo, Mečiar, Berák – Huňa, Smolka, Kopecký, Šimko, Klokov, Trenčan, Hegyi, Osvald, Jánoš, Kudlej, Balaj

Komentář

Po napínavém čtvrtfinále s UK přišlo snad ještě napínavější semifinále s Gladiators Trenčín. Do konce druhé třetiny byl souboj skutečně vyrovnaný (2:2). V posledních dvaceti minutách se ale Inženýři méně zalekli soupeře, a do trenčínské brány nasázeli rovnou pět gólů! Zaslouženému vítězství přispěli i fanoušci, díky kterým se stadion Hvězda opět otřásal v základech.

První třetina v podstatě hned začala vyloučením jednoho z Gladiatorů, ale spíše to vypadalo, že přesilovku mají hosté. Hra se ale rychle otočila a domácí fanoušci tak mohli poprvé zařvat „Góóóóól!“ V přesilové hře po střele Zilchera dorazil puk do prázdného rohu brány Vojta OUTRATA. O pár minut později se ale ozval i soupeř. Do Příhodovy brány nekompromisně skóroval Huňa. Do konce třetiny měli Inženýři hodně šancí, více sice stříleli Gladiátoři, stav se ale do zaznění klaksonu nezměnil.

Se stavem 1:1 začala druhá třetina, která byla viditelně ostřejší, rychlejší a akčnější. Role se otočily a jako první šli tentokrát do vedení hosté. Pochybením domácí obrany jel na Příhodu sám Smolka, který podobně jako Huňa zakončil tvrdou střelou. Inženýři se několikrát snažili v útočném pásmu o podobnou akci, ale na vyrovnání skóre si museli ještě chvilku počkat. Útokům celkem s přehledem Gábriš odolával do doby, než Martin SEKERKA doslova dopostrčil puk ze střely od Zilchera! A bylo opět srovnáno! Engineers se v oslabení ubránili, stejně tak hosté. Oba týmy také perfektně podpořili jejich gólmani. Posledních šest minut do konce druhé hrací doby se už opět nic nezměnilo a do závěrečné třetiny se tak zas odcházelo s „vynulovaným“ stavem.

Třetí třetina nabrala úplně jiný rozměr! Nahecování bylo patrné z obou stran, přibývalo menších potyček i tvrdších útoků. Prvních deset minut měli pod kontrolou spíše hosté, prorazit Příhodu se jim ale nepodařilo. V polovině třetiny vytvořili mnohem větší tlak domácí, a to i díky hlasité podpoře z tribuny! O důležitý třetí gól se po vyhraném buly postaral Petr UJFALUŠI, což dodalo domácím míru sebevědomí a byli od té doby doslova k nezastavení! O tři minuty později u dalšího gólu Ujfaluši asistoval – čtvrtou branku Engineers vstřelil Vojta URBANČÍK a vytvořil tak týmu příjemný náskok. Tím to ale neskončilo! Na Trenčínských byla znát nejistota a nervozita, a i to Engineers napomohlo k dalším střeleckým akcím! Necelé čtyři minuty před koncem, ve hře pět na tři, Martin SUDA překonal sólovým únikem Gábriše a zvýšil na 5:2! Následně se znovu blýskl UJFALUŠI a bylo jasné, že hosté během dvou minut už neotočí, navíc, když si vykoledovali vyloučení. Pro jistotu ale přidal sedmou, a poslední, branku znovu SUDA! Na to konto trenčínský gólman nevydržel nápor a vzteky mrsknul hokejkou o led. Utekla poslední minuta a Engineers zakončili utkání hromadnou vítěznou objímačkou u brány a následnou děkovačkou!

Inženýři si díky střelecké parádě v poslední třetině zajistili vedení v sérii. Druhé utkání odehrají tuto neděli 31. března na domácím ledě trenčínských Gladiátorů! Děkujeme skalnímu kotli a všem dalším fanouškům za neuvěřitelnou podporu! Bude třeba i za pár dnů! A doufejme, že stejný scénář naladí Engineers i na ledě soupeřů!