Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Engineers podruhé padli v prodloužení. Do semifinále postupuje tým UK

22.03.2018 | Josef Vošahlík, MH

Čistě pražské čtvrtfinále v rámci Evropské Univerzitní Hokejové Ligy zná svého vítěze. I ve druhém kláni si totiž tým Univerzity Karlovy dokázal poradit s týmem Engineers. Stejně jako v prvním zápase muselo o výsledku rozhodnout až prodloužení. V něm byli znovu šťastnější hráči UK. Pro Engineers sezóna končí poté, co s úřadujícím mistrem ligy odehráli dva vysoce kvalitní zápasy s neuvěřitelně dramatickou zápletkou, bohužel oba se smutným koncem. Poděkování patří fanouškům, kteří na Hvězdě znovu vytvořili skvělou kulisu.

Úterý 20.03.2018, 18:00 | Hvězda Praha

Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague

3:2 pp

(1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Branky: 8. Březák (Kukačka, Krudenc), 30. Kasala (Březák, Bartoš), 47. Svoboda (Slánský, Kasala), 69. Pulkrab (Krudenc, Hyršl) – 38. Kratochvíl (Urbančík, Sem), 58. Popek (Urbančík), 59. Kratochvíl (Ujfaluši)

Využití: 3:0, v oslabení 0:1
Vyloučení: 4:7 navíc Bartoš (UK Praha) 5+20 bitka, Hlaváč (Engineers Prague) 5+20 bitka, Sem (Engineers Prague) 5+20 faul kolenem
Rozhodčí: Šťovíček, Výborný, Štěpánek, Žídek
Diváci: 375

Diváci: 375

Univerzita Karlova Praha: Karda (Jelínek) – Slavíček, Knobloch, Kopica, Klinger, Baláž, Bartoš, Březák – Krudenc, Malý, Novák, Slánský, Pulkrab, Valder, hyršl, Veselý, Špičan, Kukačka, Steklík, Kasala, Svoboda

Engineers Prague: Příhoda (Cvrček) – Sem, Zilcher, Ureč, Žáček, Herna, Vostrácký, Janásek – Vacek, Urbančík, Dulovec, Hlaváč, Popek, Ujfaluši, Suda, Zdvořáček, Kratochvíl, Heža, Hyršl, Fiala

Komentář

Engineers do utkání vstupovali s vědomím, že prohra znamená konec sezóny. Karlovka naopak pomýšlela na druhou výhru a rozhodně nechtěla připustit možnost třetího, rozhodujícího utkání.

Začátek zápasu byl velmi podobný prvnímu utkání. Obě mužstva se soustředila na bezchybný výkon v obraně a nepouštěla soupeře do vyložených šancí. První okénko v obraně soupeře našel ve 4. minutě útočník Karlovky Aleš Hyršl. Ze slibné pozice však branku Engineers přestřelil. O minutu později zahrozili Engineers, ale klíčový muž v brance UK Praha Zbyněk Karda, si střelu na bližší tyč spolehlivě pokryl. Po těchto akcích se tempo hry zvýšilo. Nerozhodný stav Engineers drželi především díky skvělému Aleši Příhodovi v brance. Po delším tlaku si nedovoleným zákrokem pomohl obránce Engineers Josef Vostracký. Hned po devíti vteřinách propálil Jakub Březák svižnou střelou od modré brankáře Příhodu a využil tak přesilovku - 1:0. Soupeři se ihned snažili vyrovnat a vypracovali si téměř stoprocentní šanci, ale Martin Dulovec nepřekonal mrštného Kardu. Další nebezpečnou situací zahrozil tým Engineers v přečíslení 2 na 1. Bezchybný Karda ale perfektním zákrokem soupeřovu šanci zneškodnil.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hráči Engineers a dostávali UK Praha pod velký tlak. Ten nutil obránce domácích k těžkým rozehrávkám, které končily na hokejkách hráčů v modrých dresech. Ti díky tomu využili šance a zahrozili přečíslením 3 na 2, ale Karda opět podržel svoje chybující spoluhráče. O pár sekund později za brankářem UK zazvonila tyč po střele obránce Engineers Rostislava Zilchera, od které se kotouč odrazil do rohu a v pokračující akci už puk skončil v síti. Branka Marka Herny však ke štěstí UK nebyla pro postavení útočícího hráče v brankovišti uznána. Stav utkání tak stále ukazoval 1:0 pro domácí Univerzitu Karlovu. Po dlouho trvajícím tlaku Engineerů se i Ukáčko dostalo do útočného pásma a vykoledovalo si nedovolený zákrok od Petra Janáska. Třetí přesilovou hru se povedlo Univerzitě Karlově opět využít, když střelu Jakuba Březáka tečoval těsně před Příhodou slovák ve službách pražské univerzity Lukáš Kasala a zvýšil tak skóre domácích na 2:0. Pár vteřin po využité přesilovce daroval Karlovce další příležitost přesilové hry Josef Vostracký a šel si odpykat svůj třetí trest v tomto utkání. Karlova Univerzita nebyla daleko od další branky, ale Aleš Hyršl trefil pouze horní tyč. Na druhé straně se dobře kolem branky obtočil Marek Klement, ale za Kardu na brankové čáře zaskočil Marek Pulkrab. Po jeho skvělém zákroku dostal dlouhou přihrávku do samostatného úniku Václav Krudenc, který ale nevyzrál na skvěle chytajícího Příhodu. Hráči UK měli k dispozici v této třetině další dvě přesilovky, ale kotouč za Příhodova záda nezabloudil. Naopak puk ze své sítě musel v početní výhodě lovit brankář Karlovy Univerzity. Za obranou Karlovky si na vyhození Urbančíka počkal Jiří KRATOCHVÍL a samostatný únik proměnil střelou mezi betony a snížil na 2:1. Tímto výsledkem skončila i druhá třetina a Engineers tak stále drželi šance na zdramatizování celé série.

Třetí třetina byla téměř celá ve znamení tlaku hráčů Engineers Prague, kteří dobývali branku Zbyňka Kardy. Početné publikum zvedla ze sedadel i první bitka v sérii mezi Liborem „Zubařem“ Bartošem a Tomášem Hlaváčem. Oba aktéři potvrdili, že patři mezi největší ranaře svých týmů. Pěstní souboj nakopl domácím hráčům motory a ti dokázali navýšit vedení na 3:1 zásluhou aktivního napadání Petra Svobody, který s pomocí obránce Engineers překonal Příhodu. Hosté po inkasované brance opět na chvíli sevřeli hráče UK Praha v jejich obranném pásmu, ale velké šance nepřicházely. Na druhé straně dobře vyřešil přečíslení 3 na 2 Aleš Steklík přihrávající Štěpánovi Veselému, po jehož střele se rozezněla horní tyč Příhodovy branky. Postupem času tlak Engineerů sílil a Zbyněk Karda měl hodně práce, aby puk neskončil za ním. Nepřesnosti v rozehrávce domácích se začaly kupit a vše vyústilo slepenými góly Engineers v 58. a 59. minutě k vyrovnání na 3:3. Nejprve se střelou pod břevno z mezikruží trefil Lukáš POPEK a po něm, už při hře bez brankáře, vyrovnal svým druhým gólem v zápase Jiří KRATOCHVÍL. Stejně jako v prvním čtvrtfinálovém utkání tak tým Engineers ukázal svou sílu a touhu po vyrovnaní ,když znovu dokázal v posledních vteřinách zápasu dotáhnout dvoubrankový náskok Karlovky.

V prodloužení rozhoduje šikovnost a samozřejmě je zapotřebí i trocha štěstí. Obě mužstva hrála ze zajištěné obrany a nepouštěla soupeře do přečíslení. V 8. minutě prodloužení využil své rychlosti obránce UK Jakub Březák, kterého ale v průniku zákrokem za hranicí pravidel zastavil David Sem. Rozhodčí se rozhodli jeho zákrok kolenem ohodnotit vyšším trestem. Sem musel předčasně do sprch a Univerzita Karlova získala obrovskou výhodu přesilové situace 4 proti 3, kterou dokázali perfektní kombinací využít přihrávající Václav Krudenc a střílející Marek Pulkrab. Tato branka rozhodla o postupujícím týmu z této série, kterým se stala Univerzita Karlova a posiluje tak sen o pátém titulu v řadě v EUHL. Je však důležité zmínit, že Engineers se rozhodně nemají za co stydět. Favorita soutěže více než potrápili a do poslední akce nebylo nic jasné. Dvakrát dokázali stáhnout dvoubrankový náskok a v základní hrací době s týmem UK neprohráli. V prodloužení se k nim ale pověstné štěstíčko obrátilo zády a sen o zisku Sekeráš Trophy pro vítěze EUHL se rozplynul.

Gratulujeme týmu UK Praha, my tu budeme v příští sezóně znovu a to ještě s větším odhodláním!

Obrovské poděkování patří všem fanouškům a partnerům, kteří v posledních zápasech dorazili v parádním počtu a neúnavně podporovali oba týmy. Atmosféru, která panovala na Hvězdě v zápasech mezi pražskými univerzitními týmy, by mohlo závidět i několik prvoligových stánků!

Sledujte dál web a sociální sítě Engineers Prague! Sezóna na ledě sice končí, ale spousta společných akcí nás čeká i mimo ledovou plochu!