Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Diplomati přehráli nevýraznou Techniku. Zvítězili 4:1

10.10.2016 | Dominik Tobola

Pressburg - druhý bratislavský celek v EUHL přivítal na svém novém domácím stadionu zhruba 25 kilometrů od Bratislavy v Hamuliakově Techniku, která chtěla navázat na sobotní tříbodový úspěch na ledě Paneuropy. Pražané ale připomínali pouze stín mužstva, které přehrálo a porazilo Kings. V podstatě celé utkání se modro-bílí nedokázali dostat do souvislejšího tempa, a díky řadě nepřesností podlehli nakonec nadšeně bojujícím Diplomatům 1:4. I přesto se tříbodová víkendová příchuť se slovenskou vůní hodnotí pozitivně. Technika má teď přesně deset dní na přípravu prvního domácího utkání na ledě Hvězdy Praha. Utká se s východoslovenským Prešovem.

3. kolo | Neděle 09.10.2016, 15:00 | Zimní stadion Hamikovo, Hamuliakovo

Diplomats Pressburg - Engineers Prague

4:1

0:0, 1:0, 3:1

Branky a asistence: 26. Kovacsik (Zvara), 53. Faktor, 57. Kraus (Demo), 58. Zvara (Brincko) – 41. Kratochvíl (Fiala).

Vyloučení: 4:3 plus Hlaváč 5 min. + do konce utkání.
Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Střely: 31:36.
Rozhodčí: Valko - Poláčik, Vacula.

Diváci: 50

Diplomats Pressburg: Pravda – Demo, Kovácsik, Múčka, Brincko, Karaba, Just – Čáni, Podgorski, Kraus, Faktor, Mucha, Zvara, Winkler, Hegely, Holeš.

Engineers Prague: Matuna (Cvrček) - Pálka, Klement, Pelc, Herna, Sem, Nejdl, Kuruc, Janoušek - Kratochvíl, Hlaváč, Urbánek - Hyršl, Tobola, Hudek - Fiala, Popek, Bazgier - Polák, Štěpánek, Kopečný.

Komentář

Domácí se od samého začátku tlačili do útočného pásma, obrana hostí však úspěšně odolávala. Ve třetí minutě domácí snahu přerušila hra v oslabení, hráči Techniky ale domácího brankáře Pravdu vážněji neprověřili. Po úspěšně ubráněném oslabení hráči z Bratislavy opět přidali na obrátkách, nebezpečně střílel Mucha, hostující brankář ale jeho pokus zneškodnil. O pár sekund později dobře zareagoval Holeš, který nabil opět Muchovi, brankář Techniky byl ale i tentokrát na svém místě. Na konci sedmé minuty hosté nebezpečně faulovali obránce Múčku, hlavní rozhodčí udělil provinilému Technikovi trest do konce zápasu a zajímavá početní výhoda domácích začala. Během dlouhé přesilovky si domácí tvořili místy dobrý tlak, ale gólmana Pražanů nedokázali vážněji ohrozit. Konec třetiny patřil Diplomatům, když v průběhu několika sekund pálil z první obránce Brincko. První pokus skončil na plastrónu brankáře, druhý se odrazil od brankové konstrukce. Oba týmy tak odešly na přestávku do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Prostřední část utkání začala velmi vlažně, množství nepřesností na obou stranách způsobilo častá přerušení a hra se nevzhledně kouskovala. Ke slovu se už v páté minutě druhé třetiny dostali hosté. Nadějné přečíslení tři na jednoho však gólem zakončit nedokázali. O pár sekund později se prosadili domácí, když proměnil obránce Kováčik. Hráči Techniky se tlačili před domácího brankáře a těžili ze zmatku před jeho brankovištěm. Ve čtrnácté minutě druhé třetiny se do slibné šance dostal hostující Urbánek, domácí obrana v čele s gólmanem Pravdou ale jeho pokus zastavila. Krátce před koncem prostřední třetiny se do zajímavé šance dostal Zvara, z bezprostřední blízkosti ale gólmana Techniky nepřekonal. V úplném závěru se ještě rýsovalo nadějné přečíslení domácích, obránce se ale položil na led a na poslední chvíli přihrávku zblokoval.  Diplomati si tak po druhé třetině odnesli do šatny náskok jedné branky.

Do poslední části zápasu hosté doslova vletěli a už na konci první minuty třetí třetiny dokázali vyrovnat. Obránce nahodil puk směrem na branku a po úmorné snaze nakonec hostující Kratochvíl protlačil kotouč za bezmocného Pravdu, 1:1. Hra se po gólu Techniky přelévala ze strany na stranu, obě mužstva se snažila přiklonit misky vah na svoji stranu. Z domácích byl velmi aktivní Podgorski společně se Zvarou, své šance ale neproměnili. Ze strany pražských hokejistů byl nejaktivnější Kopečný. Na konci třinácté minuty třetí třetiny pronikl středním pásmem Faktor, obrana hostí ho dokázala vytlačit až k mantinelu, ale on svojí překvapivou střelou dostal domácí tým opět do vedení. Následující minuty patřily hráčům Techniky, kteří svojí snahu dokázali přetavit na další gól. Po poradě rozhodčích však tento zásah hlavní arbitr neuznal a to z důvodu úmyslného nakopnutí puku bruslí. Pozorná obrana domácích eliminovala všechny snahy Pražanů přiblížit se k jejich brankáři Pravdovi, který po celý zápas působil mimořádně soustředěně. Hosté začali útočit se všemi hráči, tři minuty před koncem zápasu se ale naopak prosadil domácí kapitán Kraus. Diplomaté udržovali hru ve středním pásmu a hosty k vážnějším šancím nepouštěli. V samotvém závěru se ještě dokázal prosadit domácí Zvara, který tak zpečetil výsledek na 4:1 pro domácí, kteří si díky tomu připsali plný bodový zápis a úspěšný start do nového ročníku.