Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Engineers si připsali cenný skalp amerického výběru ACHA!

09.01.2018 | BP, MH

První lednová neděle na Zimním stadionu Hvězdy Praha patřila univerzitnímu hokeji. Engineers na domácím ledě přivítali výběr americké asociace ACHA. Prestižní měření sil se zámořským hokejem nakonec pražský tým zvládl na výbornou. Výhru 5:4 řídili především domácí obránci, kteří vsítili hned 4 branky!

Příprava | Neděle 07.01.2018, 20:00 | ZS Hvězda Praha

Engineers Prague - ACHA D2 Selects (USA)

5:4

0:1, 4:1, 1:2

Branky: 25. Suda (Hyršl, Herna), 33. Herna (Vostracký, Suda), 33. Herna (Vacek, Hyršl), 38. Janásek (Ureš, Suda), 52. Klement (Hyršl, Žáček) - 11. Rapp (Esposito, Johnson), 38.  Harris (Beck), 42. Sabato (Rapp, Marrety), 55. Esposito

Vyloučení: 9:10, navíc Lacore (ACHA) - 10 min (NESP)

Rozhodčí: Škrobák, Šťovíček - Hnát, Výborný

Engineers Prague: Cvrček (40. Konečný) - Vostracký, Herna, Klement, Žáček, Ureš, Janásek - Vacek, Hyršl, Suda, Kratochvíl, Hlaváč, Popek, Kolář, Fiala, Zdvořáček, Potocký, Polyanychka, Kordík

ACHA D2 Selects (USA): Tracey - Sala, Garst, Horgas, Worst, Murphy, Sabato, Marrety, Klotz, Medeiros, Esposito, Beck, Koerner, Harris, Lacore, Rapp, McJimsey, Salisbury, Johnson, Gerreiro

Komentář

Američané přicestovali do Prahy po sérii zápasů u našich východních sousedů, kde odehráli premiérový ročník Světového poháru univerzitního hokeje (WCCH). Turnaj nabídl souboje hned tří výběrů univerzitních lig - americké ACHA, EUHL a ruské SHL. Americký tým v rámci turnaje nejprve dokázal porazit výběr EUHL 5:1, poté však podlehl ruskému týmu vysoko 7:0. Tým ACHA měl hned další den šanci na reparát proti stejnému soupeři v rámci finále turnaje, ten ale nabídl podobný obrázek a po další vysoké výhře v poměru 6:1 slavili triumf v turnaji Rusové.

Následně tým ACHA odcestoval k dalšímu přípravnému zápasu do Budapešti, kde zvítězil 7:5. Velmi náročný zápasový  program zakončili Američané právě v Praze na Hvězdě soubojem s Engineers.

ACHA je asociace, pod kterou spadá hned několik úrovní univerzitních lig. Tyto úrovně (D1-D3) jsou dále rozděleny do několika divizí. Do Evropy přicestoval výběr nejlepších hráčů úrovně D2. Do této kategorie patří opravdu velké a prestižní univerzity, namátkou uvádíme například Pennsylvania State, University of Utah, NY University, Boston College, University of Michigan, Iowa State, Virginia Tech atd.

Samotný zápas se hrál hned od začátku ve svižném tempu a oba týmy se střídali v aktivitě před brankou soupeře. Do vážnějších šancí se ale oba týmy dostávaly těžce. Zatímco Američané spoléhali spíše na kombinace v útočném pásmu, domácí hrozili z rychlých protiútoků, bohužel jim v zakončení chyběla přesnost. Do vedení tak šli hosté, když Ian Rapp dokázal využít nepřehledné situace na brankovišti. Domácí zareagovali zvýšením obrátek a dostali se hned do několika zajímavých šancí, prosadit se ale nedokázali a do šaten tak odcházeli s jednogólovým mankem.

Co se nepovedlo v první třetině si Engineers vynahradili v té druhé. Vyrovnání přišlo ve 25. minutě., kdy se do úniku 2 na 1 dostali Adam Hyršl s Martinem SUDOU a druhý jmenovaný se po skvělé přihrávce svého parťáka v koncovce nemýlil. Hrál se pohledný, rychlý hokej a k vidění bylo i několik výstavních hitů. Vyrovnaný stav vydržel do 33. minuty. Pepa Vostracký od modré nahazoval puk na branku Tracyho a trefil před ním stojícího Marka HERNU. Ten si puk zpracoval a z otočky ho poslal za amerického brankáře. A hned po 14 vteřinách hry se domácí střídačka radovala znovu! Vacek po buly nejprve zavezl puk do útočného pásma, přihrál před branku, odražený puk se dostal mezi kruhy přímo na hokejku Marka HERNY, který střelou z první uklidil puk do sítě podruhé během krátké chvíle. Když pak Petr JANÁSEK po přihrávce Ureše přesnou střelou od modré navýšil vedení na 4:1, vypadalo to pro domácí velmi dobře. Američané však zbraně nesložili a těsně před koncem třetiny překonal Cvrčka střelou na lapačku Mike Harris.

Třetí třetina začala tak, jak skončila ta druhá. Americký tým velmi dobře bruslil a hned od začátku na jeho hráčích byla vidět touha po vyrovnání. Aktivní hra se hostům vyplatila hned ve 42. minutě, kdy vstřelil kontaktní gól v přesilovce Sabato. Po tomto gólu měli sice Američané několik dobrých příležitostí, všechny jejich plány ale končily na výstroji Michala Konečného, který ve třetí třetině nahradil v brance Dominika Cvrčka. Radovali se tak znovu Engineers a to po nejpohlednější kombinaci celého zápasu. Míra Žáček na modré čáře přejel přes osu hřiště, posunul puk mezi kruhy na Adama Hyršla, který celou akci vyšperkoval pasem k levé tyči, kde už stál připravený Marek KLEMENT a z voleje poslal kotouč za Tracyho popáté! Naději pak hostům ještě vykřesal Esposito, ale jeho trefa byla nakonec tou poslední. Závěr domácí i díky soupeřem nabídnutépřesilové hře celkem s přehledem kontrolovali.

Engineers si tak ve svém prvním zápase v novém roce připsali cenný skalp amerického týmu. I bez několika hráčů základní sestavy předvedl tým kouče Filipiho kvalitní výkon, od kterého se mohou pražští studenti odrazit v dalších bitvách v rámci EUHL. Záznam live streamu z druhé poloviny zápasu naleznete na naší FB stránce.

Na další zápas si však budou muset domácí fanoušci počkat až do února. Rozlosování nadstavbové části se momentálně stále ještě piluje, seznámíme vás s ním však již brzy! Sledujte proto nase účty na sociálních sítích!