Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

První část výjezdu splněna. Technika přetlačila Paneuropu Kings

08.10.2016 | Dominik Tobola

Sobotní utkání na ledě Slovanu Bratislava proti týmu Paneurópské univerzity dopadlo pro modro-bílé velice dobře. Pražané si vytvořili v jednu chvíli až čtyřbrankový náskok, ale nedisciplinovaností si dokázali zkomplikovat hladký průběh zbytku utkání. Bratislavský celek nakonec zastavil, naštěstí pro Techniku, stíhací jízdu na čísle tři. Technika tak splnila první část úkolu, který si stanovila na slovenský víkend - 6 bodů. Potvrdit tento cíl se chystají Sem a spol už zítra na ledě Diplomats Pressburg.

2. kolo | Sobota 08.10.2016, 19:00 | Zimní stadión Ondreja Nepely

Paneuropa Kings - Engineers Prague

3:4

0:1, 1:3, 2:0

Branky a asistence: 38. Takáč (Fabo), 48. Kopecký (Fabo), 56. Kopecký – 9. Hyršl (Herna, Tobola), 25. Kratochvíl (Herna), 33. Hudek (Nejdl, Tobola), 38. Hyršl (Herna, Pelc).

Diváci: 300

Paneuropa Kings: Orlík – Kopecký, Guryča, Čechovič, Tarabík, Mašlanka, Fabo, Rutkovský, Divinec, Szabó, Findura, Jurjak, Barták, Šotek, Ketner, Pribula, Hronec, Takáč, Jonášek, Krahulec

Engineers Prague: Cvrček (Matuna) - Pálka, Klement, Pelc, Herna, Sem, Nejdl, Kuruc, Janoušek - Kratochvíl, Hlaváč, Urbánek - Hyršl, Tobola, Hudek - Fiala, Popek, Bazgier - Polák, Štěpánek, Kopečný.

Komentář

V úvodní šanci zápasu se ve 3. minutě ocitl domácí Barták, který ale minul poskakující puk před brankou. Na opačné straně se hosté dokázali prosadit hned z první vážné akce, když Hyršl vymetl pravý horní roh Orlíkovy branky – 0:1. Následovala přesilovka domácích, kterou se jim ale nepodařilo využít, naopak v nařízeném trestném střílení během oslabení mohl hostující tým odskočit na rozdíl dvou gólů, to se mu ale nepodařilo. A tak první třetina skončila vedením Techniky 0:1.

Technice se podařilo vzdálit o čtyři branky a to v průběhu prostřední části zápasu. Postupně se prosadil Herna po Tarabíkově chybě ve středním pásmu, Hlaváč dorážející střelu Nejdla a podruhé i Hyršl střelou zpoza obránců Kings. Probíhala 38. minuta zápasu a na signalizační tabuli svítilo pro Kings hrozivých – 0:4. Domácí dokázali o několik sekund později snížit díky Takáčovi, který zužitkoval skvělou přihrávku od Faba a uzavřel skóre po druhé třetině – 1:4.

První gól domácí nakopl a závěrečné drama mohlo začít. To v poslední třetině ještě umocnil svými dvěma góly Kopecký, na víc než na sníženi 3:4 to ale nestačilo. Domácím se  nepodařilo skórovat ani v závěrečné power-play, a tak se hosté z Prahy těšili ze zaslouženého vítězství 4:3.

Autor: Peter Klimašovský (Paneuropa Kings)

Ohlasy

„Bol to náš prvý ligový zápas v tejto sezóne a nezachytili sme úvod. Štyri vylúčenia v prvej tretine nás stáli mnoho síl. Do druhej tretiny sme vstúpili lepšie, avšak individuálne chyby a dôrazná koncovka súpera nás dostala do situácie, kedy sme prehrávali až 0:4. Gól na konci 2.tretiny nás nakopol a do tretej tretiny sme vstúpili s odhodlaním v zápase získať aspoň bod. Chalani dali do toho všetko, ale na konci už chýbali sily. Ukázali sme, že máme na čom stavať a pevne verím, že v ďalších zápasoch to na ľade preukážeme.“