Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Neúspěšné nájezdy v Plzni přinesly Technice předčasný konec sezony

23.03.2017 | Petra Pilbauerová

Dlouho jsme neviděli takový boj, jakým byl ten v rozhodujícím čtvrtfinále hraném na domácím ledě plzeňských Akademiků. Ještě před druhou přestávkou Pražané vedli 3:1, ale domácí stačili skóre utáhnout na rozdíl pouhé jedné branky a v posledním dějství vyrovnali. Plzeň si tak nejprve přisvojila jeden bod, po nájezdech, ve kterých byla úspěšnější, i zbývající dva. Akademici tak pokračují do semifinále, kde je čeká další premiéra. Pro Techniku sezona naopak končí. 

ČF3 | Středa 22.03.2017, 17:45 | Zimní stadion Košutka - Kooperativa Arena
 

Akademici Plzeň - Engineers Prague

4:3

(2:1, 0:2, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Muchka (Svoboda), 20. Setikovský (Blumentrit, Polívka), 58. Pondělík (Muchka), rozhod. nájezd Mainer – 10. Zilcher (Dulovec), 39. Zilcher (Ujfaluši), 39. Dulovec (Zilcher).

Vyloučení: 5:8 na dvě minuty, navíc Kopečný 10 minut (nesportovní chování).

Využití: 1:3

V oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Sýkora, Štofa – Šimán, Sedláček.

Akademici Plzeň: Frček – Blumentrit, Kašpar, Linhart, Malota, Muchka, Prachař, Tichý, Červenka – Baxa, Dědič, Faschingbauer, Franěk, Kala, Mainer, Polívka, Pondělík, Sequens, Setikovský, Svoboda, Škarka.

Engineers Prague: Příhoda – Hupka, Klement, Kordík, Kuruc, Pálka, Vostracký, Zilcher, Žáček – Bazgier, Dulovec, Fiala, Hlaváč, Kolář, Kopečný, Kratochvíl, Potocký, Ujfaluši.

Komentář
 
 
 

Úvodní gól na sebe nenechal dlouho čekat. Poté, co rozhodčí vyloučil Mainera na dvě minuty za sekání, využili hosté přesilovou hru. V desáté minutě se slova ujal Rostislav Zilcher, který poté, co mu nabil Dulovec, propálil od modré všechno, co stálo před ním, včetně plzeňského gólmana Frčka a poslal hosty do vedení 1:0. Tento stav si však Akademici nenechali líbit a o devatenáct vteřin později se předvedl plzeňský obránce Martin Muchka, který srovnal skóre na 1:1. Tak také skončila první třetina zápasu.

V průběhu druhé třetiny natlačil Ujfaluši kapitána Akademiků na mantinel, kde byla otevřena dvířka pražské střídačky, Jakub Faschingbauer musel být převezen do nemocnice. Domácí Akademici si následně prožili dlouhou a těžkou minutu, během které Technika Praha poslala za Frčkova záda hned dva góly. První střelil Rostislav Zilcher, druhý Martin Dulovec. Zbývalo sedm vteřin do konce druhé třetiny a Jan Setikovský za asistence Blumentrita a Polívky prostřelil pražského gólmana Příhodu a uzavřel druhé dějství stavem 2:3 z pohledu domácích Akademiků.

Započala poslední část základní hrací doby a Akademici se snažili za každé situace vyrovnat. To se jim nakonec podařilo až v padesáté osmé minutě, kdy Martin Muchka vystřelil na soupeřovu branku a Patrik Pondělík tečoval střelu, která vymetla všechny pavučiny v pravém horním rohu pražské branky. Základní část tedy skončila 3:3 a nastal čas pro prodlužení, ve kterém ani jeden tým neskóroval.

Celý zápas byl rozhodnut až v samostatných nájezdech. První střílel pražský bek Josef Vostracký, kterému se ale Jakuba Frčka nepodařilo prostřelit. Na řadě byli Akademici, první nájezd provedl Petr Mainer. V klidu se rozjel, následovalo naznačení střely vpravo, na které se Příhoda chytil a Petr poslal puk za gólmanův pravý beton. Akademici vedli na nájezdy 1:0. Na Frčka si dále troufnul Martin Dulovec, který ale svou šanci neproměnil a jeho střelu Jakub s klidem eliminoval. Za Plzeňské střílel Jan Setikovský, ve slušné rychlosti najel na Příhodu, ale tomu se podařilo uchránit pražskou svatyni a Setikovský jej nepřekonal. Jako poslední za Pražany střílel Daniel Kolář a Jakubu Frčkovi se i potřetí podařilo zneškodnit střelce. V Kooperativa aréně byla cítit euforie, domácí Akademici Plzeň vyhráli nad Technikou Praha 4:3 po nájezdech a postupují v bojích playoff dál.

Utkání
Muži | Sobota 08.12.2018, 18:45
Engineers Prague - HOKIKLUB Budapest
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
 
Muži | Pátek 21.12.2018, 18:45
Engineers Prague - BO Ostrava
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS