Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Komplikace na začátek. Technika nezvládla první čtvrtfinále proti Plzni

21.03.2017 | Petra Pilbauerová

Plzeňští Akademici prožili svoji premiéru ve vyřazovacích bojích EUHL tím nejlepším možným způsobem. Své prvenství ihned korunovali výhrou s nemalým rozdílem. Vedení dvou branek jim v úvodu zápasu pomohlo dostat se na pohodovou vlnu, na které se vezli až do samotného konce. Po gólu přidali ale i v dalších dvou třetinách, pročež hosté úspěšně zakončili pouze jednou. Plzeňští mají tak čtvrtfinále dobře rozjeté a pražskou Techniku čeká rozhodující zápas. 

ČF1 | Neděle 19.03.2017, 19:45 | Zimní stadion Košutka - Kooperativa Arena
 

Akademici Plzeň - Engineers Prague

4:1

2:0, 1:1, 1:0

Góly a asistence: 2. Setíkovský (Polívka, Kašpar), 10. Muchka (Baxa), 59. Faschingbauer (Setíkovský, Sequens) – 21. Zilcher (Vostracký)

Vyloučení: 10:9 na dvě minuty, navíc Dulovec (TEC) 10 minut (misc)

Využití: 2:1 V oslabení: 0:0

Střely na branku: 29:32

Rozhodčí: Sýkora – Šimán, Malý.

Akademici Plzeň: Frček – Blumentrit, Kašpar, Linhart, Malota, Muchka, Prachař, Tichý, Červenka – Baxa, Dědič, Faschingbauer, Kala, Polívka, Pondělík, Sequens, Setíkovský, Svoboda, Škarka.

Engineers Prague: Příhoda – Kuruc, Klement, Vostracký, Pelc, Žáček, Pálka, Hupka, Zilcher – Tobola, Urbánek, Nejdl, Popek, Fiala, Babický, Potocký, Ujfaluši, Kolář.

Komentář
 
 
 

Utkání započalo v 19:45, zazněla státní hymna a čestné buly vhazoval malinkatý hokejista v plzeňských barvách, Jiří Vojvodík. Vše bylo připraveno a hokejisté započali první třetinu.Již v jedenácté sekundě hákoval pražský hokejista Dulovec plzeňského útočníka Baxu a první část zápasu tak začínala domácí přesilovkou pět na čtyři. Na první gól se nemuselo dlouho čekat, domácí využili přesilovku jak se patří a již ve druhé minutě se za zády Příhody třepotal puk v síti. Přesně mířil Jan Setikovský, jenž se ze dvou metrů trefil přesně mezi Příhodovu lapačku a jeho levý beton. Pražský brankář tuto ránu očividně nečekal, puk totiž Setíkovskému přihrál Polívka z levého rohu za branou. V desáté minutě se znovu projevila dravost domácích a obránce Martin Muchka při přesilové hře prostřelil pražského brankáře střelou od modré čáry a poslal tak Akademiky Plzeň do vedení 2:0, které si domácí udrželi do konce první třetiny. Akademici Plzeň se však vraceli do kabiny v oslabení tři na pět, nečekal je tedy žádný slunný začátek následující části zápasu.


Po první přestávce otevřeli druhou třetinu utkání hosté, když ve dvacáté první minutě využili přesilovku pět na tři a poslali za záda plzeňského gólmana Frčka svůj první gól zápasu. Předvedl se Rostilsav Zilcher, který zpracoval nahrávku Vostrackého a poslal puk do levého dolního rohu Frčkovo branky. Tímto kouskem snížil vedení Akademiků o jeden gól. Následoval okamžik tohoto večerního utkání. Vhazovalo se u Příhodovy brány, buly vyhráli hosté, ale nepovedla se jim přihrávka zpoza branky, Setikovský se zmocnil puku mezi kruhy a přesným „golfákem“ poslal ohromující střelu do svatyně Techniky Praha. Tak Jan Setíkovský navrátil ve dvacáté deváté minutě domácím vedení o dvě branky. Druhá třetina skončila stavem 3:1, výhodně pro domácí Akademiky Plzeň.

Následovala poslední část zápasu, s níž přicházela i poslední naděje pro hostující Techniku Praha zvrátit zatím jistou prohru. Snažili se sebevíce, ale domácím Akademikům Plzeň už nevstřelili ani branku. V posledních několika minutách se rozhodli odvolat brankáře a pokusit se na Akademiky zatlačit v šesti hráčích na ledě, ani tato taktika se jim nevyplatila a tvrdě na tento krok doplatili. Při pražském powerplay se totiž podařilo kapitánovi domácích Akademiků Plzeň v padesáté deváté minutě ukořistit puk, prosmýknout se mezi soupeři a vstřelit krásnou střelu do prázdné branky. Jakub Faschingbauer utvrdil vedení domácích a skóroval na 4:1. Tomu se říká ten správný důvod k radosti, fanoušci v hledišti byli nadšení. V poslední minutě se na konečném výsledku vůbec nic nezměnilo. Domácí si na ledě svojí výhru patřičně užili a hosté tiše odjížděli do své kabiny.Zdroj: akademiciplzen.com

Utkání
Muži | Sobota 08.12.2018, 18:45
Engineers Prague - HOKIKLUB Budapest
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
 
Muži | Pátek 21.12.2018, 18:45
Engineers Prague - BO Ostrava
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS