Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Technika vsadila na úspornou střelbu a vynulovala ve druhém čtvrtfinále Plzeň

22.03.2017 | Petra Pilbauerová

Po estetické stránce by jste tomuhle zápasu za jedna asi nedali, kouskovala jej častá vyloučení a na trestných lavicích sedělo v jednu chvíli až pět hráčů. Pražská Technika ale předvedla něco, co je mnohdy podstatně těžší do utkání vnést - bojovnost. Pražané se rvali jako koně. Moc dobře věděli, co je čeká, když ztratí i tento zápas. Nakonec mohli slavit podobný úspěch jako před nedávnem v Prešově. Akademici schytali čtyři přesné zásahy, přičemž ani na jediný nedokázali odpovědět a o postupujícím do další fáze play off rozhodne třetí čtvrtfinálový zápas.

ČF2 | Úterý 21.03.2017, 17:45 | Zimní stadion HC Hvězda Praha
 

Engineers Prague - Akademici Plzeň

4:0

2:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky:  7. Kratochvíl (Žáček), 20. Popek (Ujfaluši), 29. Kratochvíl (Vostracký, Žáček), 47. Klement (Kratochvíl, Popek).

Rozhodčí: Frödl - Fuis, Ovsík.
Střely na branku: 25:47.
Vyloučení: 14:8.

Diváci: 200

Engineers Prague: Příhoda (Matuna) – Klement, Vostracký, Kuruc, Kordík, Žáček, Pálka, Zilcher – Dulovec, Ujfaluši, Pala – Fiala, Tobola, Kratochvíl – Potocký, Hlaváč, Kolář – Babický, Popek.

Akademici Plzeň: Frček (Smejkal) – Červenka, Prachař, Muchka, Kašpar, Tichý, Malota, Linhart, Blumentrit – Baxa, Svoboda, Mainer – Faschingbauer, Setikovský, Polívka – Pondělík, Sequens, Škarka – Kala, Franěk, Dědič.

Komentář
 
 
 

Hosté začali poměrně aktivně. Do první velké šance se dostal Dědič, který v předbrankovém prostoru Techniky vyčkával na přihrávku. Ta nakonec přišla, ale po chybné komunikaci s Kalou jeho hokejku minula. Domácí byli na střele o poznání šťastnější. Jiří Kratochvíl dokázal proměnit jednu z prvních střel v gól. Ujfaluši obehrál na útočné modré jednoho z protihráčů, kde se k puku dostal právě Kratochvíl. Ten jej ještě posunul na Babického, který mu kotouč přes obránce vrátil, a poslední zastávkou byla už jen zívající prázdná branka – 1:0.

Zápas následně přerušila výměna domácí branky, ale ani to Akademikům nepomohlo k tomu, aby do její šibenice zakončili. Po vysoké holi Žáčka si zahráli i první přesilovku, ale ani tady jejich snaha nepadla na úrodnou půdu. Plzeňští navíc nechávali ležet puky, Technice na druhou stranu scházel hráč v předbrankovém prostoru, tento problém byl ale za chvíli vyřešen. Půl minuty před začátkem první přestávky se mohli diváci na tribunách radovat znovu, když Kratochvíl vybojoval na obranné modré kotouč a Ujfalušiho společně s Popkem poslal do přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný poslal dlouhou přihrávku přes šířku kluziště a Lukáš Popek zakončil těsně pod břevno – 2:0.


Technika v úvodu druhé třetiny zahazardovala, když hlavní arbitr nařídil za Zilcherovo sekání trestné střílení, Setikovský jej ale proměnit nedokázal. Naopak to Malotovo situaci Plzně ještě zhoršilo. Potrestaný Akademik se na trestné lavici dlouho neohřál, domácí totiž sáhli po další úspěšné kombinaci. První buly vyhrála Technika a ke kotouči se dostal Vostracký, ten vypálil a Jiří Kratochvíl jeho střelu jen usměrnil do vytouženého cíle – 3:0.

Plzeňští nechtěli dát svoji kůži lacino a pálili téměř při každé příležitosti. Jejich šance však pálil pozorný Příhoda, který se na rozdíl od studeného Frčka v brankovišti nenudil. Baxa mu vypálil do plastrónu, na modré pak úřadoval Tichý, ale nic z toho. Hosté Techniku i v této třetině přestříleli, 


Správnému play off zápasu nesmí scházet ani potřebná tvrdost, kterou Žáček se Škarkou vyšponovali na úplné maximum. Domácí dostali o dvě minuty trestu navíc, i tohle oslabení ale přečkali bez ztráty kytičky. Podobná situace se zopakovala i v posledním dějství, kdy se Žáčkovi dostal na mušku Muchka. Dvě trestné minuty si vykoledoval i Fiala, který Baxovo sekání oplatil stejnou medicínou do hráčova lýtka.

Na trestné tak bylo v tu chvíli poměrně těsno, ale i když byla ledová plocha poloprázdná, děly se na ní zajímavé věci. Technika inkasovala v prvním čtvrtfinále čtyři góly a Akademikům se odměnila stejnou mírou. Na vedení čtyř branek navýšil Marek Klement a zpečetil tím tak nárok na vítězství svého týmu – 4:0.

 
 
 
Ohlasy

Milan Filipi (trenér Technika Praha): Doplníme...

 
 

Tomáš Ceperko (trenér Akademici Plzeň): "Zápas určitě nemohu hodnotit pozitivně. Nepodali jsme optimální výkon. Soupeř hrál dobře a my zkrátka neměli svůj den. Nešlo nám to, a navíc jsme nepřidali srdce a bojovnost. Hráli jsme jako profesoři, kteří se již vidí bez boje někde dál. Tímhle způsobem se play off nehraje, a nás to stálo druhý bod. Soupeř byl zarputilejší a vítězství chtěl víc."

Utkání
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
Muži | Středa 27.03.2019, 18:00
Engineers Prague - Gladiators Trenčín
7:2 ((1:1, 1:1, 5:0))
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS