Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Engineers vyrovnali dvěma góly v power play. TRENÉR FILIPI: Kluci to zahráli výborně!

11.12.2017 | Marek Herna

Engineers v Plzni sice prohráli v prodloužení, těšit je však může parádní závěr! Dokázali totiž vyrovnat z nepříznivého stavu 0:2 dvěma góly ve hře bez brankáře. K riskantnímu kroku se trenér Milan Filipi odhodlal v 57. minutě. Důležitý bod poté zajistili svými góly v 57. minutě Petr Ujfaluši a 16 vteřin před koncem Martin Suda. Trenéra Engineers jsme se po zápase zeptali nejen na zhodnocení zápasu v Plzni, ale také na dosavadní průběh sezóny.

Trenére, jak byste zhodnotil zápas s Akademiky? 
V Plzni jsme nehráli špatný hokej, myslím, že jsme byli hodně nebezpeční ve hře dopředu. Měli jsme rychlý přechod středního pásma a dostávali jsme se do mnoha vyložených šancí. Bohužel to tam nepadalo.

Tým se oproti minulým utkáním dlouho trápil v koncovce, čím to podle vás bylo?
Myslím si, že jsme se mohli vyvinout ještě větší tlak do brány ve dvou, třech hráčích a přidat na důrazu v koncovce. Nutno podotknout, že domácím zachytal fantasticky brankář. 

V závěru jste 2x odvolal brankáře a byly z toho 2 góly a vyrovnání, jaký je to pro kouče pocit? 
Pocit je to vždycky nádhernej, když se něco takového povede. Samozřejmě to ale vždycky musí zvládnout hráči, kteří jsou v tu chvíli na ledě a dostanou důvěru. Kluci to zahráli výborně.

Do konce základní části zbývají Engineerům 3 zápasy (UMB, Trenčín, Olo), ve kterých potřebují získat alespoň 3 body. Co od těchto zápasů čekáte?
Upřímně očekávám, že bodů získáme víc než jen tři a udržíme se na třetím místě v tabulce.
 
Po 9 zápasech 3. místo v tabulce, play off na dosah ruky. Jak hodnotíte dosavadní průběh sezóny?
Sezónu jsme nezačali dobře, ale postupně jsme se rozehráli a v tuhle chvíli jsem s výkony týmu spokojený a chci klukům poděkovat, že hrají srdcem.

Co říkáš na výkony nováčků a celkově sílu týmu?
Nováčci nás značně posílili a někteří jsou velkými oporami týmu. Máme výborné brankáře, kteří nás dokázali vžd\ podržet ve zlomových situacích. Věřím, že máme silnější tým než v loňské sezóně a proto doufám i v lepší výsledek. Na druhou stranu, soutěž se rozšířila a zkvalitnila, takže nás rozhodně nečeká nic jednoduchého. Ale věřím v sílu našeho týmu a určitě se popereme o nejvyšší příčky.
 
Děkujeme za rozhovor a dodatečně za celý tým přejeme všechno nejlepší k sobotním narozeninám kouči!
Díky borci!

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS