Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PREVIEW: Nejlepší obrana proti nejlepšímu útoku. Engineers čeká zápas v Plzni

06.12.2017 | Marek Herna

Po čtyřech domácích zápasech v řadě, ve kterých získali plný počet bodů, se pražští Engineers vydají ve středu do Plzně změřit síly s místními Akademiky. A půjde o zápas s pořádným nábojem. Utká se totiž nejlepší obrana celé EUHL s nejproduktivnějším útokem. Oba týmy navíc stále bojují o umístění v první šestce. Podaří se Inženýrům potvrdit formu z domácího prostředí a zajistí si na plzeňském ledě s předstihem místo v Play Off?

Základní část Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) se blíží do svého závěru a zatím stále není jasno, které týmy obsadí místa v první "šestce" zajišťující účast v Play Off. Týmy na dalších místech (7.-13.) budou muset ve druhé části sezóny bojovat mezi sebou o zbývající 2 místa, která určí konečnou podobu čtvrtfinálové osmičky. Engineers jsou momentálně v lepší pozici než jejich středeční soupeř. Se ziskem 17 bodů jsou momentálně na čtvrté příčce tabulky EUHL, o 2 body před šestou Plzní, která má však za sebou o 2 zápasy více. Tabulka je na prvních sedmi místech extrémně vyrovnaná, od třetího do sedmého místa dělí jednotlivé týmy vždy pouze jeden bod. Uvidíme, který z týmů si nakonec vytáhne tzv. černého Petra a bude muset v druhé části sezóny o jistotu Play Off ještě bojovat.


Engineers na vítězné vlně

Pražský tým má skvělou formu, v posledních 4 zápasech jednoznačně přehrál všechny své soupeře. Od smolného zápasu s UK, ve kterém Engineers vedli už o 3 góly ale nakonec prohráli v prodloužení (3:4), dokázali zvítězit ve všech 4 domácích zápasech s parádním celkovým skóre 27:5 (ENG vs. Cavaliers 5:1, Krynica 7:2, Diplomats 10:1, Kings 5:1). Za výsledky stojí dobrá produktivita všech útoků ale především skvělá hra v obranných řadách a jistota v brankovišti. Engineers v 8 zápasech inkasovali pouze 16 branek, což je nejméně z celé ligy! Pořádná prověrka ale přijde právě dnes, Akademici se totiž pyšní nejproduktivnějším útokem.

Engineers čekají v základní části ještě 4 zápasy, kromě Plzně se utkají ještě doma s UMB a poté jako hosté v Trenčíně a Olomouci. Jsou tak ve výborné výchozí pozici, ve zbývajících zápasech potřebují pro jistotu Play Off získat 5 bodů. Výhra v  dnešním souboji s přímým konkurentem v boji o postup by je však posunula do Play Off rovnou.

Plzeň? Tvrdá hra a nejproduktivnější útok v lize

Fanoušci Engineers/Techniky mají jistě ještě v živé paměti čtvrtfinále Play Off minulého ročníku EUHL právě proti dnešnímu soupeři. Pražský tým v něm nakonec podlehl v prodloužení po obrovském boji ve třetím, rozhodujícím zápase série. Engineers tak mají soupeři co oplácet. Navíc přijíždí do Plzně v lepším výchozím postavení. Akademikům totiž zbývají už pouze 2 zápasy a pokud chtějí pomýšlet na postup, potřebují oba dva zápasy vyhrát.

Spoléhat se v nich budou určitě na svůj útok. Plzeň nastřílela v 10 zápasech celkem 58 gólů. Největší zásluhu na této porci má jednoznačně první útok Akademiků, kterému patří první tři místa v kanadském bodování soutěže. Díky trojici Fashingbauer (8+20), V. Polívka (11+16) a Setikovský (11+7) zatím Plzeň kromě individuálních statistik ovládá také ty týmové, více gólů než Akademici totiž zatím nikdo nenastřílel.

Čeká nás tedy zajímavý souboj nejlepšího útoku proti nejlepší obraně. Podaří se Engineers zastavit první lajnu Plzně? Zajistí si už dnes postup do Play Off? Odpovědi se dozvíme už dnes večer.

Utkání na ledě Home Monitoring Arény v Plzni začne v 18:00 a kromě bouře na ledě je pro diváky připravena také bouře plyšáková. Zápas budete moci sledovat prostřednictvím Live Streamu na Facebooku Akademiků.


 

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS