Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

ROZHOVOR: Gólmanskou jedničkou v EUHL je 'Engineer' Dominik Cvrček

04.12.2017 | Barbora Pospíšilová

Gólman Engineers Dominik Cvrček momentálně vede statistiky celé EUHL. Skvěle zastoupil zraněného Aleše Příhodu, podle kterého chytil Dominik příležitost za pačesy, a potvrdil, že Engineers mají v bráně jistotu. To se odráží i v tabulce ligy, pražský tým má momentálně nejméně obdržených gólů ze všech týmů v soutěži. Aleš navíc doplňuje Dominika ve statistice TOP 10 brankářů dle procentuální úspěšnosti zásahů na 3. místě. Engineers se tak o kvalitu na tomto postu bát nemusí!

Dominiku, vévodíš statistikám EUHL, jaký je to pocit a co to pro tebe znamená?
Tak určitě je to příjemný pocit být první, je to zpětná vazba k tvrdé práci sebe samotného, ale hlavně celého týmu. Pro mě to znamená jen to, že je potřeba pracovat dál jak na tréninku, tak při zápase.

Co říkáš na výsledky Engineers v letošní sezóně?
Výsledky jsou dobré. Tým je silný. Jsme super parta, která ví, co chce. Držíme spolu na ledě i mimo něj. Můžeme si věřit, víme, co od koho očekávat.

Engineers mají nejméně obdržených gólů ze všech týmů EUHL, čím myslíš, že to je?
Hrajeme systém, který funguje. V posledních zápasech navíc kluci výborně blokujou střely, hrajou obětavě. V Radegast indexu by třeba Mára Herna nebo Mára Klement patřili mezi nejlepší v lize. A pak gólmani samozřejmě výborně lapou.

Jak vycházíš s ostatními gólmany v týmu?
Oba to jsou dobří kluci. Jak po stránce osobní, tak hokejové. S Alešem hraju už 3. sezónu, podporujeme se za každé situace.

V posledních dvou zápasech Engineers, které jsi chytal, ses stal miláčkem fanoušků... Máš pro ně nějaký vzkaz?
Je to vždycky daleko lepší hrát před lidmi, který ti fandí. Za celý tým jim musím poděkovat, doufám, že budou chodit dál ve velkým počtu jak na zápasy, tak do Kanady. Jsou naším šestým hráčem a plnohodnotným členem týmu. Určitě bych všechny chtěl pozvat na poslední předvánoční zápas.

A na závěr trochu odbočíme od hokeje.. Co škola, zvládáš to letos se stejnými statistikami jako v bráně?

Dobrá otázka :D.. Samožrejmě, že kvůli univerzitnímu hokeji a svému klubu ( HC Chrudim) dost času ve škole zameškám. Vždycky si to ale dokážu zařídit, nahradit a bez ztráty kytičky pokračuju na FA ČVUT. Letos mě čeká psaní bakalářky.


Brankářskou tabulku EUHL jasně ovládají Engineers. V procentuální úspěšnosti je Dominik Cvrček první a Aleš Příhoda na příčce třetí. Tým se tak může pyšnit nejsilnější gólmanskou dvojicí v lize a tím pádem i nejsilnější obrannou hrou. Předvést a potvrdit to můžou Engineers už tuto středu 6. prosince na ledě plzeňských Akademiků, kteří pro změnu vládnou statistikám útoku. 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS