Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

ROZHOVOR: Gólmanskou jedničkou v EUHL je 'Engineer' Dominik Cvrček

04.12.2017 | Barbora Pospíšilová

Gólman Dominik Cvrček momentálně vede statistiky celé EUHL mezi brankáři. Skvěle zastoupil zraněného Aleše Příhodu, podle kterého chytil Dominik příležitost za pačesy, a potvrdil, že Engineers mají v bráně jistotu. To se odrazilo i v tabulce ligy, tým má nejméně obdržených gólů v soutěži. Engineers se tak o sílu tohoto postu do budoucna bát nemusí!

Dominiku, jaké to je být první ve statistikách a co to pro tebe znamená?
Tak určitě je to příjemný pocit být první, je to zpětná vazba k tvrdé práci sebe samotného, ale hlavně celého týmu. Pro mě to znamená jen to, že je potřeba pracovat dál jak na tréninku, tak při zápase.

Co říkáš na výsledky Engineers Prague v letošní sezóně?
Výsledky jsou dobré. Tým je silný. Jsme super parta, která ví, co chce. Držíme spolu na ledě i mimo něj. Můžeme si věřit, víme, co od koho očekávat.

Engineers mají nejméně obdržených gólů ze všech týmů EUHL, čím myslíš, že to je?
Hrajeme systém, který funguje. V posledních zápasech navíc kluci výborně blokujou střely, hrajou obětavě. V Radegast index by třeba Mára Herna nebo Mára Klement patřili mezi nejlepší v lize. A pak gólmani samozřejmě výborně lapou.

Jak vycházíš s ostatními gólmany v týmu? 
Oba to jsou dobří kluci. Jak po stránce osobní, tak profesní. S Alešem hraju už 3. sezónu, podporujeme se za každé situace.

V posledních dvou zápasech Engineers, které si chytal, ses stal miláčkem fanoušků... máš pro ně nějaký vzkaz?
Je to vždycky daleko lepší hrát před lidmi, který ti fandí. Za celý tým jim musím poděkovat, doufám, že budou chodit dál ve velkým počtu jak na zápasy, tak do Kanady. Jsou naším šestým hráčem a plnohodnotným členem týmu. Určitě bych všechny chtěl pozvat na poslední předvánoční zápas.


Brankářskou tabulku EUHL jasně ovládají Engineers. V procentuální úspěšnosti je Dominik Cvrček první a Aleš Příhoda na příčce třetí. Tým se tak může pyšnit nejsilnější gólmanskou dvojicí v lize a tím pádem i nejsilnější obrannou hrou. Předvést a zpečetit to může už tuto středu 6. prosince na ledě plzeňských Akademiků, kteří pro změnu vedou statistiky útoku. 

 
Utkání
Muži | Pondělí 18.03.2019, 16:30
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
5:4 ()
 
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS