Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PREVIEW: Přidají Engineers proti bratislavským Kings čtvrtou výhru v řadě?

29.11.2017 | Marek Herna

Základní část Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) se pomalu blíží do finiše. Tabulka ligy je stále velmi vyrovnaná a o postupu do šestky zajišťující přímý postup do Play Off budou rozhodovat minimální rozdíly. O tom, že každý bod se počítá, vědí i pražští Engineers, momentálně pátý tým tabulky. Pražané v posledních zápasech najeli na vítěznou vlnu, kterou mohou prodloužit už dnes, kdy na domácím ledě přivítají bratislavský tým Paneuropa KINGS. Zápas začne na ZS Hvězda v 18:00.

Vítězná série domácích

Pět, sedm a deset. To je počet gólů, který dokázali Engineers vstřelit svým soupeřům v posledních třech zápasech. Postupně tak z ledu vyprovodili Cavaliers Brno (5:1), polskou Krynici (7:2) a naposledy bratislavské Diplomaty (10:1). Střelecky se tak týmu daří náramně. Je však důležité zmínit, že i obrana si zatím vede perfektně. Celkem 15 obdržených gólů v 7 zápasech je nejmenší číslo ze všech 13 týmů v EUHL. Všichni tři brankáři mají navíc ve statistikách úspěšnost přes 90%. Skvělá vizitka obranné hry!

 Díky vítězné sérii se Engineers dotáhli na 5. místo, s minimálním odstupem na týmy před nimi. Navíc mají oproti těmto týmům méně odehraných zápasů. Vedle série výher je dobré také připomenout, že kromě prvního zápasu s Brnem (Masaryk Uni), dokázali studenti ČVUT, VŠE a ČZU bodovat ve všech dalších zápasech. Obě "šňůry" budou Engineers moci prodloužit ve středu na Hvězdě, kde týden od  zápasu s Diplomaty (10:1) přivítají druhý bratislavský tým Paneuropa KINGS.

Po týdnu další soupeř z Bratislavy

Minulý týden Engineers vypráskali ambiciózní tým Diplomats Pressburg, který se před zápasem netajil tím, že cílem je přivézt z Prahy 3 body. Nakonec si místo toho odvezl příděl 10 gólů. Dnes čeká na Engineery další podobný soupeř. Kings patří ke stálicím ligy a podobně jako jejich bratislavským kolegům se jim v letošní sezóně poměrně daří. Momentálně se totiž nachází na 6. místě tabulky se stejným bodovým ziskem jako Engineers. Mají však horší skóre a méně odehraných zápasů.

Zatím úspěšně zvládli souboje s Plzní (4:3), Cavaliers (5:0), Trenčínem (4:2), Olomoucí (4:1). Nestačili naopak na UBM (2:5), Masárnu (3:4 po sn), v derby na Diplomaty (3:4 v prodl.) a ve včerejším zápase ve Slaném na tým UK Praha (3:6).

Zápasy soupeře v letošní sezóně tak máme shrnuty, ještě zbývá uvést vzájemné zápasy obou soupeřů. Technika se s Kings střetla celkem 4x a překvapivě vždy slavil hostující tým. Tuto sérii budou chtít Engineers určitě prolomit.

Zda to domácím podaří a dokáží předvést další úspěšné střelecké představení se dozvíme už dnes od 18 hodin na Hvězdě! Přijďte Engineers podpořit, dnes se navíc můžete těšit i na svařák pro fanoušky! 
Aktuální články
Na dobrý výkon z Bratislavy Engineers nenavázali

Pražané v neděli dokázali zvítězit na ledě bratislavských Kings v poměru 5:1. Hned druhý den je čekal další zápas v rámci slovenskému...

 
Engineers znovu dobyli Bratislavu

Engineers první zápas v rámci tripu zvládli na výbornou. Na stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě, kde hraje své zápasy místní Slovan,...

 
PREVIEW: Engineers vyráží na Slovensko

Nadstavbová část Evropské Univerzitní Hokejové Ligy je v plném proudu a po dvou týdnech půjdou do akce také pražští Inženýři. V...

 
Poznejte nováčky! Díl pátý: Petr Zdvořáček
 
Navrátilec Zilcher: Postupně se hra zvedala, musíme si lépe vyhovět
 
PREVIEW: Engineers zahájí nadstavbu v Brně
 
Poznejte nováčky! Díl čtvrtý: Petr Dudák
 
Poznejte nováčky! Díl třetí: Petr Janásek
 
Poznejte nováčky! Díl druhý: Jiří Veber
 
Engineers si připsali cenný skalp amerického výběru ACHA!
 
Utkání
Muži | Pondělí 19.02.2018, 17:30
UMB Hockey Team Banská Bystrica - Engineers Prague
7:2 (4:1, 0:1, 3:0)
 
Muži | Sobota 03.03.2018, 16:15
Diplomats Pressburg - Engineers Prague
 
 
Engineers Prague 2018 - info@engineersprague.cz RSS