Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PREVIEW: V boji o Play Off jde do tuhého. Engineers přivítají bratislavské Diplomaty

22.11.2017 | MH

Engineers Prague mají odehranou první polovinu zápasu v rámci základní části Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL). Tu druhou načnou ve středečním zápase v Praze na Hvězdě, kdy jejich soupeřem bude tým DIPLOMATS PRESSBURG. Tým z Bratislavy se zatím v tabulce drží na třetím místě, domácí tedy nečeká žádná jednoduchá práce. Pojďme si slovenského soupeře představit podrobněji...

 

V základní část EUHL odehraje každý z týmů celkem 12 zápasů. Engineers už mají za sebou přesně polovinu z této porce. Za 6 odehraných kol zatím Pražané dokázali bodovat v pěti z nich a nasbírali dohromady 11 bodů. Drží se na šestém, posledním místě zajišťujícím postup do skupiny zajišťující účast v Play Off. Týmy na 7. - 13. místě se poté ve druhé skupině utkají o zbylá dvě místa do postupové osmičky. Tabulka je zatím více než vyrovnaná a je jasné, že rozdíly na postupových příčkách budou minimální. Engineers se ve zbývajících zápasech utkají kromě Diplomatů ještě s dalším bratislavským týmem Paneuropa Kings (29.11. na Hvězdě), Plzní, Bánskou Bystricí a v rámci tripu s Trenčínem a Olomoucí. Pro postup bude potřeba bodovat ve většině z nich. Uvidíme, jak se s tím svěřenci kouče Filipiho poperou!

Co víme o Diplomatech Těžký soupeř, vyrovnané vzájemné zápasy

Bratislavský tým zatím v nové sezóně předvádí dobré výkony, díky kterým se nachází na 3.místě v tabulce EUHL. Jediným, kdo jej dokázal porazit, je zatím překvapivě Budapešť (6:3). Ve všech dalších zápasech se poté radovali Diplomaté - Plzeň porazili 6:3, Masárnu 4:3 v prodl, Cavaliers Brno 6:3, Olomouc 9:3, UMB 4:3 a naposledy v bratislavském derby Paneuropu Kings 4:3 v prodloužení.

S Diplomaty se pražský tým, ještě pod názvem Technika Praha, utkal celkem čtyřikrát. Vždy se jednalo o vyrovnané bitvy a kromě jednoho zápasu byl rozdíl v konečném skóre pouze jednogólový.

V předminulé sezóně se oba dnešní soupeři utkali nejprve v Praze, kde po výhře 4:3 slavili Diplomati. Pražané ale svému soupeři prohru oplatili a v Bratislavě zvítězili po neskutečné přestřelce 8:7, kterou rozhodl v samostatných nájezdech specialista Engineers na tuto disciplínu Pepa Vostracký. V loňské sezóně pak v obou zápasech slavili vždy domácí týmy. V prvním zvítězila Bratislava 4:1, ve druhém zápase hraném v Praze už to za stavu 3:3 pomalu vypadalo na prodloužení, ale to odmítl Ujfaluši a minutu před koncem vstřelil rozdílový gól na 4:3.

Diplomaty zdobí především silný útok. Pokud se podíváme na tabulku kanadského bodování, v TOP 10 najdeme hned 3 jejich hráče. Martina Kalináče na třetím (3+12) a Adriána Lipovského na čtvrtém (7+7), doplňuje v desítce ještě kapitán Christián Kraus (5+5). Je tak jasné, na koho si musí dávat domácí obránci největší pozor.

Jak se jim to povede se dozvíme už dnes na stadionu Hvězdy Praha!

Utkání začne v 18:00 a ponese se v duchu MOVEMBERU tak si nezapomeňte kníry :)!

Zároveň je pro vás na FB připravena tipovačka tak se neváhejte zúčastnit!


 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS