Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PREVIEW: První letošní mezinárodní měření sil na Hvězdě. Přijíždí Poláci z Krynice

14.11.2017 | MH

Engineers týden po vítězném utkání s brněnskými Cavaliers čeká v dalším kole Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) soupeř z polské Krynice. Poprvé v sezóně tak domácí fanoušci budou moci shlédnout mezinárodní bitvu. Poláci nejsou pro Engineers neznámým soupeřem, v minulé sezóně se s Poláky střetli hned dvakrát. A pokaždé se jednalo o tuhý boj a v obou případech o třech bodech rozhodovalo až prodloužení. Co můžeme čekat od středečního zápasu?

Pražané v minulém kole navázali na dobrý výkon proti Karlovce a brněnští Cavaliers si na cestu po D1 odváželi příděl 5:1. V našlapané tabulce EUHL se zatím drží v horní polovině. Ve středu je ale čeká o poznání težší soupeř. Podobně je na tom totiž i další soupeř Inženýrů, polský tým z města Krynica - Zdrój. Pojďme se podívat na předzápasové předpoklady podrobněji.

Poláci? Pro Engineers žádná neznámá          

V minulém ročníku se spolu středeční  soupeři utkali dvakrát. V obou připadech zápas rozhodovalo prodloužení a pokaždé ve prospěch domácího týmu. Nejprve se na Hvězdě radovala Technika, když vítězný gól na 6:5 v poslední minutě pětiminutového nastavení vstřelil domácí sniper Olda Heža. V odvetě se role obrátily, vyrovnaný souboj tentokrát rozhodl hráč Krynice Zabawa. Engineers brali po prohře 4:3 alespoň bod. V tomto zápase vstřelil památný hattrick obránce Rosťa Zilcher, který však bude ještě do ledna pražskému týmu chybět. Momentálně totiž objevuje krásy Jižní Ameriky v rámci programu Erasmus. Konkrétně si pro své studium vybral argentinské Buenos Aires.

V aktuálním ročníku mají zatím Poláci podobné výsledky jako Engineers. Nejprve porazili na domácím ledě prešovské Warriors 6:3 (WAR - ENG 1:4), poté podlehli na ledě jednoho z favoritů ligy, Bánské Bystrici, v poměru 7:5. Ve třetím zápase doma okopírovali výsledek Engineers a Brnu podlehli 1:3. Ve svém posledním utkání hraném den před zápasem s Engineers podlehli ve Slaném týmu Univerzity Karlovy 7:3 a to přitom ještě po druhé třetině vedli 3:2! Není tak na místě polský tým podceňovat. Hráčem, na kterého si domácí musí dát největší pozor, je Alexander Alimov. Ruský hráč táhl Krynici svými góly celou minulou sezónu a i v té letošní patří mezi nejlepší střelce svého týmu. Uvidíme, jak si ho domácí obránci dokáží pohlídat.

Pro hosty je dobré, že do Prahy (Slaného) přijeli už včera a mají za sebou odehraný zápas a v den zápasu si mohou užívat volna. Cesta z Krynice do Prahy totiž není žádný med, téměř 700 kilometrů v autobuse se na vás podepíše ať chcete nebo ne.. Určitě ale můžeme čekat vyrovnaný zápas, domácí ze zkušenosti ví, že Krynice je individuálně dobře vybavený a skvěle bruslící tým. Dokáží se s tím Engineers vypořádat a najet na vítěznou šňůru?

To se dozvíme už dnes večer od 18:00 na Hvězdě!


 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS