Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Engineers Prague rozšiřují své pole působnosti. Jsou dalším externím klubem Studentské unie ČVUT

10.11.2017 | Barbora Pospíšilová

Engineers Prague stále rozšiřují své možnosti a působení mimo ledovou plochu. Nebylo tomu jinak ani po půli října, kdy Studentská unie (SU) ČVUT přijala hokejový tým jako externího člena mezi ostatní kluby. Předseda klubu a zároveň brankářská jednička Aleš Příhoda se zasedání parlamentu SU zúčastnil a po úspěšném přijetí si tak mohl, obrazně řečeno, plácnout s prezidentem SU Jozefem Šebákem, kterého jsme následně vyzpovídali. Vy se tak můžete dočíst, jak Unie funguje a jaké možnosti spolupráce s hokejovým týmem nabízí.

Definujte, prosím, Studentskou unii. Jakou má funkci?
Můžeme ji definovat jako platformu, která se snaží spojit různé studentské kluby, spolky a další iniciativy působící při ČVUT. Jejím hlavním úkolem je obohatit život na univerzitě o různorodé mimoškolní aktivity. Portfolio aktivit SU je vskutku široké, počínaje organizacemi hudebních festivalů, inženýrských soutěží, vzdělávacích konferencí, přes provozování čajovny či audiovizuálního centra, až po kompletní správu počítačových sítí a posiloven na kolejích ČVUT. 

Umožňujeme komukoliv přijít s vlastním nápadem, který může přetavit do reálné podoby podle vlastních představ. Zároveň se takto studenti učí zodpovědnosti, práci v kolektivu, vedení týmu. Ale co je nejdůležitější pro mladého člověka je to, že se poučuje z vlastních chyb a učí se to na reálných projektech, za reálných podmínek, ale stále ve studentském prostředí.

Na základě čeho došlo k připojení Engineers Prague ke Studentské unii jakožto externího klubu?
O určité formě spolupráce se v SU hovořilo už v červnu minulého roku, kdy nám svůj projekt univerzitního hokejového týmu přišli představit zástupci, tehdy ještě, Technika Praha. Takže od té doby mezi námi fungovala, myslím si, skvělá spolupráce. Společně jsme tedy hledali způsob, jak tyto vřelé vztahy posunout na vyšší úroveň. Ve chvíli, kdy byl oficiálně založený klub Engineers Prague mohlo dojít k jednání o vstupu do SU formou externího členství. Tak se také stalo a studentský parlament SU ČVUT na svém říjnovém zasedání jednohlasně přijal Engineers Prague za externí klub SU ČVUT.

Co říkáte na celý projekt Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL)?
Osobně si myslím, že je to projekt, který má obrovský potenciál a který svojí myšlenkou založenou na sportovní univerzitní soutěži nás o krok přibližuje k západnímu modelu podpory a propagace sportu mezi mladými lidmi. Pokud se podíváme do Velké Británie nebo USA, tak pro tyto státy (a nejen pro ně) jsou univerzitní soutěže v rozličných sportovních disciplínách jednou z neodmyslitelných součástí studentského života. Dalším nesporným přínosem této soutěže je příležitost pro navázání spolupráce a výměnu zkušeností mezi univerzitami napříč evropskými státy, což by v případě rozšíření soutěže i za hranice států V4 určitě nabralo úplně jiný rozměr. 

Tým Engineers Prague spojuje tři velké pražské univerzity. V čem spatřujete největší potenciál?
Už jen samotnou ideu spojení považuji za velký přínos tohoto týmu, zvláště pokud se jedná o spojení univerzit, které k sobě mají historicky velmi blízko. Potenciál vidím jednak v tom, že takový tým má větší šanci prosadit se v soutěži se silnou konkurencí. Také by to mohlo přilákat a věřím, že i přiláká, množství fanoušků z řad těchto univerzit. Společně tak můžou dotvořit skvělou diváckou kulisu a atmosféru zápasu. 

Jste fanouškem hokeje? Případně kterému týmu fandíte?
Sám sebe bych mezi fanoušky hokeje určitě zařadil a to i přesto, že hokej sleduji většinou v televizi, během mistrovství světa a olympiády, kde přirozeně fandím Slovenskému reprezentačnímu výběru. Co se ale týče hokeje na klubové úrovni, tak regionálně fandím týmu HC Košice a v NHL je mým favoritem Detroit Red Wings. 

 

Studentská unie ČVUT se může pyšnit dvacetiletou existencí. Od té doby funguje jako hlavní univerzitní organizace, která zastřešuje téměř všechny další. Pořádá akce všeho druhu, například velkolepý hudební festival Strahov Open Air nebo sportem a zábavou nabitý MayDej. 

Engineers Prague jsou dalším klubem v pořadí, který se ke studentské unii připojil. Díky této pozici může blíže spolupracovat s organizacemi ČVUT a lépe se tak zviditelnit a prosadit.
„Studentskou unii tvoří spousta různých klubů, které organizují nespočet pravidelných a ještě více nepravidelných aktivit od sportovních klání, přednášek, hudebních festivalů, po nejrůznější kurzy,“ stojí na webu studentské unie ČVUT. Všimněte si, že sport je na prvním místě! Tato citace platí pro Engineers Prague perfektně – externí klub, který připravuje pravidelné i nepravidelné aktivity, samozřejmě v podobě zápasů nebo charitativních akcích.
 

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS