Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hokejová Bitva je tady! Jak se hráči těší na vzájemný souboj?

31.10.2017 | MH

Už ve čtvrtek v pražské Tipsport Areně vypukne další ročník prestižní Hokejové Bitvy. Studenti čtyř největších pražských univerzit se znovu utkají o Pohár primátorky Hlavního města Prahy. Hráči Engineers se tak na ledě utkají netypicky mezi sebou v barvách svých škol. Pikantní ale bude především první semifinále, které nabídne soubouj mezi ČVUT a VŠE.  Ve druhém se poté utká ČZU s týmem UK. Před vzájemným soubojem prvních jmenovaných jsme zástupcům obou škol připravili několik otázek.

Za ČVUT odpovídali obránce Pepa Vostracký a brankář Aleš Příhoda. Za Ekonomku poté čerstvý kapitán Peter Hupka a obránce Marek Herna.

Tak pánové, po kolikáté budete hrát Bitvu a jak se těšíte?

Pepa (ČVUT): Letos to bude moje čtvrtá Bitva jako hráče. Bitva je vždycky super zpestření. Hrát před tolika lidma se jen tak nepoštěstí.

Aleš (ČVUT): Bude to moje čtvrtá Bitva. Těším se, hlavně na atmosféru. Snad bude po posledním zápase lepší než loni.

Peter (VŠE): Čeká mě čtvrtá Bitva a těším se na ní jako na ty předešlé. Hrát na takové akci je speciální pocit, doposud nenahraditelný.

Marek (VŠE): Bitvu si letos zahraju už popáté. Vždycky se těším dlouhou dobu dopředu a letos to je stejné. Bude to zas parádní akce, spousta fanoušků, obrovskej zážitek.

Jak vypadá letošní soupiska ČVUTu/Ekonomky, proběhla nějaká speciální příprava?

Pepa: Soupiska vypadá asi jako každej rok na ČVUT - výbornej golmán, skvělá obrana a hledání střelce :D. Myslím, že jako jedinej tým jsme neměli žádnej trénink před Bitvou, ale to nevadí. S klukama jsme se domlouvali, že se v předvečer zápasu sejdeme u piva a rozdáme karty, kdo jak bude hrát, přesilovky, atd...

Peter: Letošní soupiska je nabitá zvučnými jmény i méně známými, ale o to ambicióznějšími mladíky. Přípravu jsme měli klasickou, proběhl společný trénink a taktická příprava na stmelovačce v našem oblíbeném podniku Atmosphere.

Semifinále s ČVUT/Ekonomkou - co říkáš na soupeře?

Aleš: No už se na ty finanční poradce a účetní moc těším. Silné stránky? Ekonomka měla vždycky dobrý útok, ale letos má i kvalitní beky. Například Mára Herna má v posledních zápasech životní formu. Naštěstí, co jsem slyšel z posledních zákulisních zpráv, tak Olda Heža onemocněl, takže můžu mít o trochu klidnější spaní.

Marek: Skoro všichni se známe, mají tam pár šikulů (hlavně z Engineers), ale celkově máme lepší tým. Důležité bude, jak se na to vyspí Příhoďák, doufám, že mu do sítě pošleme hned na začátku pár pozdravů a pak je přejedeme.

Proběhly v šatně Engineers nějaké sázky nebo hecovačky - nebo co bys spoluhráčům vzkázal?

Pepa: Zatím jsem žádné sázky nezaregistroval, asi to budu muset ještě napravit.

Aleš: Jsme veselá parta, co se hecuje neustále, takže už to běží pár týdnů. Co bych jim vzkázal? Ať mě trefují, co to jde! Že se jim pak na afterparty odvděčím.

Peter: Spoluhráčům z Engineers bych vzkázal: “Pozerajte sa“!

Marek: To je jasný, jde o hodně! S Alešem se hecujeme neustále a ještě s parťákem z obrany, Márou Klementem, máme letos takovej minisouboj, zatím vedu 3:0 na zápasy tak snad přidám na Bitvě další zářez a vítězná série bude pokračovat!

Jaká bude první věta, kterou řekneš klukům z v, pokud je porazíte?

Pepa: Tak jsme lepší no a cooo, no a cooo, no a coooo oooo oooo..

Aleš: Nic si z toho nedělejte, ještě můžete porazit kluky z hnojárny.

Peter: Až je porazíme, povím jim východniarskou větu: „Ta čo?“ To bude vyjadřovat všechno.

Marek: Mám pár nápadů.. Já vám to říkal, who is your daddy nebo tak něco. A taky jim řeknu, ať mi drží místo u baru na afterparty!

 
Aktuální články
Na dobrý výkon z Bratislavy Engineers nenavázali

Pražané v neděli dokázali zvítězit na ledě bratislavských Kings v poměru 5:1. Hned druhý den je čekal další zápas v rámci slovenskému...

 
Engineers znovu dobyli Bratislavu

Engineers první zápas v rámci tripu zvládli na výbornou. Na stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě, kde hraje své zápasy místní Slovan,...

 
PREVIEW: Engineers vyráží na Slovensko

Nadstavbová část Evropské Univerzitní Hokejové Ligy je v plném proudu a po dvou týdnech půjdou do akce také pražští Inženýři. V...

 
Poznejte nováčky! Díl pátý: Petr Zdvořáček
 
Navrátilec Zilcher: Postupně se hra zvedala, musíme si lépe vyhovět
 
PREVIEW: Engineers zahájí nadstavbu v Brně
 
Poznejte nováčky! Díl čtvrtý: Petr Dudák
 
Poznejte nováčky! Díl třetí: Petr Janásek
 
Poznejte nováčky! Díl druhý: Jiří Veber
 
Engineers si připsali cenný skalp amerického výběru ACHA!
 
Utkání
Muži | Pondělí 19.02.2018, 17:30
UMB Hockey Team Banská Bystrica - Engineers Prague
7:2 (4:1, 0:1, 3:0)
 
Muži | Sobota 03.03.2018, 16:15
Diplomats Pressburg - Engineers Prague
 
 
Engineers Prague 2018 - info@engineersprague.cz RSS