Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

TRIP PREVIEW: Engineers míří do Budapešti, nazpátek to vezmou přes Prešov

21.10.2017 | Barbora Pospíšilová, Marek Herna

Nová sezona EUHL je v plném proudu. Engineers Prague se po těsné prohře na domácím ledě s HC Masaryk University utkají v neděli s Budapeští. Hned další den se přesunou na Slovensko, konkrétně do Prešova. A co si od toho slibují? No přece dvojnásobné vítězství a 6 bodů do tabulky!

Neděle je od slova nicnedělání, to ovšem neplatí pro hokejisty Engineers, které v nové sezoně znovu čekají zápasy i daleko za hranicemi. 

První zastávka: Budapešť!

V Maďarsku je v rámci prvního letošního tripu, v neděli 22. října, čeká utkání s týmem HOKIKLUB Budapešť. Nováčci ligy měli podobný start v EUHL jako Engineers. Ve svém premiérovém utkání podlehli Masárně na brněnském ledě 7:5. Divoká byla především první polovina zápasu, ve které padlo 10 z 12 gólů. Budapešti ale vyšel reparát, ve kterém dokázali vybojovat 3 body na ledě bratislavských Diplomatů. Po první třetině (2:0 pro domácí) sice vše nasvědčovalo tomu, že body zůstanou na zimáku v Petržalce. Budapešť se však nadechla k parádnímu obratu a nakonec zvítězila celkem jasně 6:3.O pár dní později sehráli Maďaři svůj třetí zápas v aktuálním ročníku. V něm nestačili na loňského finalistu UMB a v Bánské Bystrici podlehli 4:1. 

Co tedy můžeme od dalšího nováčka EUHL čekat? Určitě ne jednoduchý zápas. Budapešť předvedla, že umí hrát se silnými týmy, především výhra v Bratislavě ukazuje kvalitu celku. Navíc půjde o první utkání Budapešti před svými fanoušky, o motivaci tak budou mít domácí určitě postaráno. Uvidíme jak se s touto výzvou Engineers poperou! 

Druhá zastavka: Prešov!

Z maďarského hlavního města se Engineers nebudou vracet hned do Prahy. Při zpáteční cestě ještě změří síly na ledě v Prešově s místními UNIPO Warriors

Ti zatím ve svých dosavadních dvou zápasech byli od prvních bodů daleko. Nepomohla jim ani výhoda domácího prostředí. Nejprve totiž utrpěli vysoký debakl 1:9 od UMB, poté znovu na domácím ledě prohráli s polskou Krynicí 3:6. Do karet hrají Engineers i výsledky z minulé sezóny, kdy ještě jako Technika Praha vyprovodili Prešov z ledu dvakrát jednoznačným výsledkem - nejprve doma 9:2, na Slovensku poté dokonce Aleš Příhoda vychytal nulu a podtrhl tak výhru 6:0.

Je tedy celkem jasné, že ze zápasu v Prešově nebude tým trenéra Filipiho brát nic jiného než 3 body! 

Další zápas v domácím prostředí poté Engineers čeká první listopadovou neděli (5.11.), na kterou je naplánováno pikantní pražské derby s úřadujícím mistrem EUHL - UK PRAHA! Jako domácí tým bude sice v zápise o utkání uvedeno UKáčko, které jinak hraje své domácí zápasy na stadionu ve Slaném, hrát se ovšem bude na Hvězdě. 

Doufáme, že přijdete Engineers v zápase proti odvěkému rivalovi podpořit znovu v hojném počtu! 

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS