Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

„Doma už proběhly sázky!“ říká Oldřich Heža. Na ledě se potká se svým bratrem.

17.10.2017 | Barbora Pospíšilová

Oldřich Heža si minulou sezonu moc neužil. Přeříznutá achilovka mu nedovolila odehrát celý ročník. O to víc se těší na první utkání toho nadcházejícího. V tom se navíc Engineers utkají s týmem  Masarykovy univerzity, za kterou hraje jeho mladší bratr Jakub.

Oldo, po tvé operaci achilovky se vracíš do sestavy. Máš nějaké předsevzetí? Jaké?
Moje předsevzetí je v prvé řadě hlavně dohrát celou sezónu. V minulé jsem si kvůli zranění v play off nezahrál. Nesl jsem hodně špatně sledovat kluky ze střídačky s nohou v sádře, jak bojují s Akademikama. Takže mám v tomto velkou motivaci - pomoct týmu v základní části a pak se v play off dostat co nejdál a zahrát si o medaile.

Jaký je návrat po tak dlouhém výpadku a těžkém zranění? Jak se ti trénovalo?
Návrat to byl těžký, hlavně první měsíce. Bylo to velmi bolestivé zranění a skoro čtvrt roku  jsem chodil o berlích, rehabilitace nebyly moc příjemné, ale jsem rád, že to mám za sebou a můžu se znovu postavit na brusle. S tréninkem jsem začínal pozvolně. Ze začátku to byla posilovna s berlemi. Po zahojení jizvy jsem mohl začít plavat. Postupem času kolo na rozhýbaní šlachy. Když už jsem mohl normálně chodit, tak jsem začal hrát tenis, běhat a chodit do posilovny. Klasická letní příprava, ale vše s velkou rezervou. Nejsem tedy v optimální kondici, budu muset vše dohnat v průběhu soutěže.

Budeš hrát opatrněji nebo se do hry vrhneš „po hlavě“?
No tak asi bych si měl dávat pozor a být opatrný, aby mi achilovka nepraskla, ale nejsem si úplně jistý, jestli to tak půjde na ledě, kde budu mít úplně jiné myšlenky.

Ve středu čeká Engineers Prague zápas s Masaryčkou, kde hraje tvůj mladší bratr. Těšíš se na souboj?
Těším se moc, bude to pro mě nová zkušenost zahrát si proti mladšímu bráchovi. Doma už proběhlo nějaké hecování, sázky. Říkal, že si mě najde, tak jsem zvědav, jak to myslel, jestli na ledě nebo jestli po zápase zajdeme na pivo. Oba dva jsme velmi soutěživí a on například v tenise nemůže unést neustálé porážky, tak se určitě bude chtít vytáhnout. Věřím, že bude respektovat můj zdravotní stav. Rozhodně bych si ale Masaryčku přál v play off, to by mělo už určitě jiný náboj.

Co očekáváš od nové sezony a týmu s novými hráči z ČZU?
No tak moje očekávání jsou ta nejvyšší, věřím ve finále, a doufám, že s klukama v týmu se s tím ztotožníme a uděláme vše proto, aby se nám tato očekávání splnila. Rozhodně to ale nebude jednoduché, úroveň EUHL každým rokem roste.  Nemáme úplně ideální podmínky jako jiné týmy, které pravidelně trénují, ale věřím, že i tak budeme úspěšní. S klukama s ČZU jsme hráli už loni, jen tam nebyla oficiální spolupráce s univerzitou. Doufám tedy, že nám přinese více fanoušků do hlediště, které nutně potřebujeme.

Loni jsi byl nejlepším nováčkem. Jaký je tedy cíl letos?
Nejlepšího nováčka asi neobhájím J Každopádně nepomýšlím na nějakou osobní cenu, musel bych se pak na konci sezóny na galavečeru postavit s mikrofonem před kluky a sponzory a vymýšlet nějakou ohranou děkovnou řeč. Budu rád, když s týmem postoupíme do play off, kde vyřadíme Masarykovu univerzitu a zahrajeme si o medaile.

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS