Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

PREVIEW: Praha vs. Brno. Vstoupí Engineers do sezóny vítězně?

15.10.2017 | MH

Už jen jeden den zbývá do startu Engineers Prague v letošní sezóně EUHL. Ve středu 18. října se tým tří pražských univerzit poprvé v nové éře klubu představí svým fanouškům na stadionu Hvězdy Praha. Prvním soupeřem bude nováček v soutěži, tým HC Masaryk University. Hned na začátek nás tak čeká pikantní derby mezi Prahou a Brnem. Na Engineers čeká těžká práce. Jak zvládnou svou letošní premiéru?

Jaká je momentální nálada v týmu? Odhodlaná, bojovná a samozřejmě vítězná! Celý tým Engineers Prague se už nemůže dočkat toho, až ve středu na svém ledě zahájí první letošní bitvu v rámci EUHL. Na druhou stranu, pauza byla téměř nekonečná. Vždyť posledním soutěžním utkáním svěřenců trenéra Filipiho bylo neúspěšné rozhodující čtvrtfinále Play Off, kdy tým, ještě jako Technika Praha, po nájezdech podlehl plzeňským Akademikům. A to nám tehdy v kalendáři svítilo datum 22. března...

Engineers jsou momentálně spolu s polskou Krynicí posledními dvěma týmy, které stále čekají na své úvodní zápasy. Oproti tomu první soupeř pražanů, tým HC Masaryk University, už stihl odehrát zápasy dva. Pojďme se blíže zaměřit na to, jak se v nich Brnu dařilo.

Co očekávat od soupeře? 

Na úvod musíme zmínit, že ačkoliv je Masaryčka nováčkem v EUHL, rozhodně se v univerzitním hokeji nejedná o neznámý pojem. Brno každoročně patří mezi nejlepší celky na Akademickém MČR. Poslední ročník dokonce celý ovládlo! Je tak více než jasné, že domácí na cestě za třemi body nečeká žádný snadný úkol. 

Své historicky první utkání v EUHL sehrálo Brno na domácím ledě s dalším nováčkem soutěže, maďarskou Budapeští. Domácí nakonec svého soupeře přestříleli 7:5. Utkání to bylo vskutku divoké, po 2. třetině svítilo na tabuli skóre 7:4. Fanoušci ofenzivního hokeje se museli bavit.

Na úvodní výhru chtěli ''Medvědi'' jistě navázat i v dalším utkání, ke kterému zajížděli do Bratislavy na horký led Diplomats Pressburg. Diplomaté se ve 3. třetině dostali sice do vedení 3:1, Masaryčka ale v závěru dokázala zabrat a zápas dotáhnout do prodloužení. V tom se nakonec přeci jen radovali domácí Diplomaté. 
Brno tak ve dvou zápasech dokázalo získat 4 body, což je poměrně slušný start do soutěže. Jednou z možných zbraní Brna mohou být přesilovky. Z 11 nabídnutých početních výhod dokázalo Brno udeřit 4x. Oslabení si soupeři Engineers vyzkoušeli celkem 6x, inkasovali 2x a jednou vstřelili gól. 

Co se týče individuálních výkonů, hned několik hráčů se může pyšnit průměrem více než jednoho bodu na zápas. 
Peter Bustin (2+2), Patrick Brzobohatý (0+4), Jan Vaverka (1+2) nebo Jiří Čtvrtníček (2+1) budou určitě patřit mezi hráče, kterým bude muset domácí obrana věnovat zvláštní pozornost. 

Sestava Engineers

Jediným hráčem, se kterým nemůže trenér Filipi pro úvodní duel počítat, je kapitán David Sem. Zbytek týmu je připraven a v úterý jej čeká ještě večerní předzápasový trénink, na kterém bude ladit formu a vítěznou taktiku. Věřme, že domácí kouč bude mít při výběru sestavy šťastnou ruku a postaví vítězný mix.
Základní sestavu zveřejníme na našem FB v den zápasu!

Brankář Engineers Aleš Příhoda:
"Na zápas jsme natěšení, víme, že Brno bude kvalitní soupeř, což dokazují jejich výsledky. Bude se hrát dobrý hokej. Přesně kvůli tomu jsme celé léto tvrdě dřeli a připravovali se nejen po hokejové, ale i organizační stránce a teď je to tady! Věřím, že nás za výhrou poženou fanoušci podobně jako v Play Off a společně oslavíme 3 body."


První zápas Engineers v nové éře klubu. Praha proti Brnu. Dobrej hokej. Navíc středa je přece malej pátek! 
Důvodů, proč ve středu dorazit je spousta! Tenhle zápas si prostě nemůžeš nechat ujít..

 - ZS Hvězda
 - Začátek zápasu v 18:00 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS