Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

EUHL expanduje. Představujeme nové týmy!

10.10.2017 | Tomáš Hlaváč

Evropská Univerzitní Hokejová Liga se po roce znovu rozšiřuje! A tentokrát jde o skutečně velkou změnu... Nově se postavíme Olomouci, Budapešti a hned dvakrát nás čeká pikantní derby s týmy z Brna! Kromě tradičních soupeřů ze Slovenska, Polska a České republiky nás tak v letošní sezoně čekají nové výzvy. Do ligy vstupují čtyři nové kluby, tak je slušností vám je představit. Pojďme na to!

S kým tedy letos Engineers změří síly?
 
Hokiklub Budapest
euhl 4
Největší otazník soutěže. Klub z města na Dunaji, který zároveň působí ve druhé slovenské lize, netají své ambice uspět na evropské scéně. Expanze do Maďarská znamená zapojení kompletní Vyšegradské čtyřkyky do našeho projektu, což je velkým úspěchem EUHA. V přípravném období Hokiklub ukázal, že rozhodně nehodlá být v lize jen pro okrasu a my se můžeme těšit na zajímavou konfrontaci. Engineers maďarské studenty vyzvou již za týden na horké budapešťské půdě.
 
 
University Shields Olomouc
euhl 7
Druhým nováčkem soutěže jsou olomoučtí University Shields. Studenti Univerzity Palackého se velmi dobře prezentují na každoročním Akademickém mistrovství ČR a pravidelně se umisťují na stupních vítězů. University Shields tak nově nabízí olomouckým studentům možnost zapojit se do tohoto mezinárodního projektu. Kádr tvoří převážně odchovanci místního klubu HC Olomouc. Moravané vstoupili do soutěže hladkým vítězstvím nad Cavaliers Brno, následoval však debakl s Trenčínem. Engineers prověří nováčka až v období Vánoc, nejprve jako hostující celek.
 
HC Masaryk Brno
euhl 3¨
 
Aby toho nebylo málo, do soutěže vstupují hned dva kluby z Brna! Prvním z nich je klub pojmenovaný po prvním prezidentovi Československa a největší brněnské univerzitě. Masarykova univerzita disponuje velmi kvalitní základnou hokejistů, tvořenou zejména z hráčů Techniky Brno, která působila v 2. lize, nicméně v roce 2017 zanikla. Masaryčka v přípravě porazila několik silných mužstev a experti ji považují za nováčka s největším potenciálem. Engineeři prověří Brňáky hned ve svém prvním utkání 18.10.

 
Cavaliers Brno
euhl 5
Druhým brněnským klubem jsou Cavaliers. Management klubu vsadil na vybudování projektu, který bude zejména spojovat studenty ze všech brněnských univerzit. V přípravě a prvních utkáních Cavaliers nenašli správný rytmus a zatím platí nováčkovskou daň. Nepochybně však půjde jejich výkonnost nahoru a můžeme se těšit na další derby Praha vs Brno. Engineers přivítají Cavaliers v domácím utkání 8.11. 

 
Oproti loňským 9 čítá letošní tabulka 13 klubů. Systém soutěže je daný prvním kolem, kdy každý tým odehraje 12 utkání (každý s každým 1x) a poté se tabulka rozdělí na prvních 6 týmů, které přímo postoupí do play-off a ve zbytku základní částí mezi sebou budou hrát o lepší umístění a zbylých 7 týmů, které mezi sebou budou soupeřit o zbylé dvě místa do play off.

Engineers letos čeká velmi náročná sezóna, cílem je minimálně dostat se do play off a pokusit se historicky prolomit brány čtvrtfinále.
 
A k tomu budeme potřebovat i Vaši podporu!
 
Vidíme se na Hvězdě!

Autor: TH
Fotsportky.zoznam.sk

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS