Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Technika Praha je minulostí. Začíná éra Engineers Prague!

18.09.2017 | MH

Se začínající sezonou přichází do týmu noví hráči, nové výzvy, nové šance. Technika Praha však prošla ještě jednou změnou. Stávající družstvo tvořené ze studentů ČVUT a VŠE obohatily nové „přírůstky“ z České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) poté, co bylo na konci září podepsáno memorandum o vzájemné spolupráci. Technika Praha je tak minulostí a na led nastupuje pod novým názvem Engineers Prague.

K přejmenování došlo z jednoho prostého důvodu. Většina oborů zapojujících se univerzit je zakončena titulem Ing. „Je to jistá forma motivace, protože hlavním cílem našich studentů je přeci jenom úspěšně dokončit univerzitu a stát se inženýrem,“ říká viceprezident klubu Tomáš Hlaváč.
Engineers Prague se tak stává klubem, který zaštiťuje tři velké pražské univerzity. K jejich spojení došlo poměrně přirozeně. Historicky byly VŠE i ČZU fakultami ČVUT, takže k sobě mají velmi blízko. Rozhodnutí o přibrání nových hráčů z dalších univerzit padlo proto, aby byl tým konkurenceschopný v EUHL, jejíž úroveň stoupá každým rokem. Společným nepřítelem je také UK a její silná nadvláda v Praze i v Evropě, kterou chce nový mančaft odhodlaně ukončit. „Samozřejmě jsou pro nás důležití fanoušci ČZU, které bychom si svými výkony rádi naklonili na svou stranu,“ dodává Hlaváč.

Když si tedy vypůjčíme terminologii z promo videa, které mimochodem můžete zhlédnout ZDE, spojí se nám hokejisté technického, ekonomického a zemědělského zaměření. A to už fakt stojí za to přijít fandit a zvýšit „Inženýrům“ diváckou základnu.

Připojení ČZU bylo posledním impulzem k přejmenování

Technika Praha byla založena jako univerzitní klub ČVUT a VŠE, nicméně veřejností byla vnímána spíše jako projekt ČVUT. V minulosti klub Technika Praha skutečně na ČVUT působil. Bylo tedy už od počátku jasné, že pokud bude projekt úspěšný, bude nutné vytvořit nový název – neutrální a přijatelný pro všechny zapojené partnery. A právě připojení ČZU do projektu bylo posledním impulzem k přejmenování.  

No jo, ale jaký je ten správný název, který by zobrazoval to, co mají všechny univerzity společného? Dlouhé debaty a přemýšlení utnula audience u paní rektorky VŠE, profesorky Hany Machkové, která je známá láskou k hokeji a velkou podporou toho univerzitního. „Mezi řečí u kávy navrhla Engineers a hned jsme věděli, že to je ono,“ okomentoval Tomáš Hlaváč.

Název Engineers Prague schválil tým mimo jiné proto, aby byl zajímavý i pro zahraniční studenty, a aby se skrze EUHL mohly univerzity reprezentovat za hranicemi naší republiky. Jelikož se jedná o nadnárodní projekt, anglická verze byla jasnou volbou.
„Engineers Prague se chtějí na ledě prezentovat jako precizní, organizovaný a takticky připravený tým, který soupeře rozebere do posledního šroubku,“ dodal odhodlaně Hlaváč.

 
Aktuální články
Na dobrý výkon z Bratislavy Engineers nenavázali

Pražané v neděli dokázali zvítězit na ledě bratislavských Kings v poměru 5:1. Hned druhý den je čekal další zápas v rámci slovenskému...

 
Engineers znovu dobyli Bratislavu

Engineers první zápas v rámci tripu zvládli na výbornou. Na stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě, kde hraje své zápasy místní Slovan,...

 
PREVIEW: Engineers vyráží na Slovensko

Nadstavbová část Evropské Univerzitní Hokejové Ligy je v plném proudu a po dvou týdnech půjdou do akce také pražští Inženýři. V...

 
Poznejte nováčky! Díl pátý: Petr Zdvořáček
 
Navrátilec Zilcher: Postupně se hra zvedala, musíme si lépe vyhovět
 
PREVIEW: Engineers zahájí nadstavbu v Brně
 
Poznejte nováčky! Díl čtvrtý: Petr Dudák
 
Poznejte nováčky! Díl třetí: Petr Janásek
 
Poznejte nováčky! Díl druhý: Jiří Veber
 
Engineers si připsali cenný skalp amerického výběru ACHA!
 
Utkání
Muži | Pondělí 19.02.2018, 17:30
UMB Hockey Team Banská Bystrica - Engineers Prague
7:2 (4:1, 0:1, 3:0)
 
Muži | Sobota 03.03.2018, 16:15
Diplomats Pressburg - Engineers Prague
 
 
Engineers Prague 2018 - info@engineersprague.cz RSS