Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Chystáme se na Běh míru Kladno-Lidice, chybět nebudou ani naše fyzioterapeutky!

07.06.2017 | AP, MH

Stejně jako v loňském roce, tak i letos se tým Techniky zúčastní charitativního běhu mezi Kladnem a Lidicemi, která se pořádá k uctění památky obětí nacismu. Tým univerzitního hokejového klubu se 17. června rozdělí na dvě části, první část bude svou konkurencí hnát běžce k lepším výkonům v běhu na 8,5 km a druhá část poběží jako doprovod s handicapovanými dětmi ze ZŠ Korálek. Svoje sportovní výkony kromě hráčů tentokrát předvedou i fyzioterapeutky, které během hokejové sezóny zajišťují hráčům odbornou zdravotní péči, Pavlína Machová a Petra Nosková. Jak se na Běh míru těší nebo jaká je jejich práce u Techniky Praha? To se dočtete v tomto rozhovoru s našimi kráskami!

Není žádným tajemstvím, že ČVUT v Praze rozšířilo svou působnost z pražských Dejvic i na Kladno, kde sídlí Fakulta biomedicínského inženýrství (FBMI). Zde mají svůj studijní obor i zdravotnické obory, mezi které patří i obor Fyzioterapie. Výuka tohoto oboru na FBMI je vyhlášena velkou dotací praktických hodin a po absolventech této fakulty se vždy po složení státních závěrečných zkoušek doslova zapráší. I proto se Technika rozhodla využít těchto nadaných studentů pro svůj tým a zároveň umožnit studentům zdokonalení jejich nabytých znalostí ve sportovní praxi. „Bez holek si to už ani neumíme představit. Jsou součástí Techniky jako každý hráč. Bez jejich pomoci by každý zápas byl o hodně těžší!“ – dodal jeden z hrajících manažerů, Marek Herna.  Ale teď už k otázkám na děvčata…

 

Holky, jaké to vůbec je být součástí týmu plného kluků a jak jste se k tomu vůbec dostaly?

Pája: Kluci jsou veselí pohodáři, se kterými se nikdy nenudíte. Občas je třeba psychická odolnost, to je pravda. Ale nic nenahradí situace, kdy David Sem začne něco vyprávět, kdo ho zná, tak mi dá za pravdu. Do Techniky jsme se dostaly přes kluky, co s námi studují. Doc. Valjent nás pak oslovil, abychom jeli na dva dny na Slovensko pomoci klukům s regenerací před důležitými zápasy play off. A od té doby je máme na krku. (smích)


machova

Tady máme Páju.. :)

 

Takže se staráte o regeneraci hráčů po zápase? Nebo co všechno obnáší vaše funkce v realizačním týmu?

Péťa: Naše funkce obnáší mnoho různých aktivit. Od masírování a tejpování, po plnění láhví či kontrolu vstupenek na domácí zápasy. Jelikož je nás celkem pět, které u Techniky působíme, tak se snažíme pomáhat se vším, co je zrovna potřeba, aby se kluci mohli soustředit na své výkony na ledě.

RT 8

... a tady Péťu :)

Obohatila vás tahle zkušenost o něco do vaší budoucí praxe?

Pája: Po tom, co dostuduji, se chci věnovat fyzioterapii u sportovců, takže jsem ráda, že mi to prostředí bude blízké, i když je to u jiného sportu, než kterému se od malička věnuji. Člověk se tu naučí přizpůsobovat různé terapeutické metody přímo tomu danému sportu.

Péťa: Myslím si, že je to dobrá zkušenost pro někoho, kdo chce po studiu dělat se sportovci. Sice to nejsou profesionální sportovci, ale ran a různých zranění mají po zápase vždycky spoustu, a tak máme možnost využít své dovednosti v praxi. Rozhodně je to dobrá zkušenost.


holky 1

Jsme jeden tým!

 

Co všechno za akce tedy absolvujete s týmem kromě domácích zápasů, kde pomáháte s organizací?

Pája: Vlastně v podstatě všechny. Zápasy, výjezdy, různé stmelovačky, grilovačky, ale také akce, jako je ta nadcházející - Běh míru Kladno-Lidice, kde klukům ukážeme jak má vypadat pořádný sportovní výkon! (smích)

bm 1

Holky nechyběly ani na loňském běhu Kladno - Lidice.


Běh míru jste s kluky běžely už v loňském roce, takže víte vás čeká. Na co se nejvíce těšíte?

Pája: Těším se, že poběžíme s dětmi jako minulý rok. Dětem dělá ohromnou radost, když probíhají cílovou páskou a jejich radost naplňuje zase nás. Také se těším na bohatý doprovodný program v cíli, který připravuje Fakultní klub Bion. Bude tam i opravdová záchranka, která slouží k výuce našim kolegům záchranářům z FBMI. Rozhodně je se na co těšit!

 bm 2

Momentka z minulého ročníhu. Další fotky z loňského ročníku si můžete prohlédnout na našem Facebooku!


To zní skvěle! Máte tedy nějaký vzkaz pro ty, co stále ještě váhají, zda se zúčastnit?

Péťa: Určitě všichni dorazte! Nejen, že podpoříte dobrou věc, ale ještě uděláte něco pro své tělo, léto se už blíží.

Pája: Udělejte něco pro své zdraví a pojďte se s námi trochu proběhnout. Vstupné a startovné je dobrovolné v prospěch handicapovaných dětí a jako bonus můžete v cíli ještě využít služby našich šikovných spolužáků z fakulty!


 

My děvčatům děkujeme za rozhovor a všem našim fyzioterapeutkám za celoroční pomoc při všech akcích na kterých se spolu s celým týmem podílejí. Pro ty z vás, co by se chtěli spolu s námi zúčastnit Běhu míru Kladno-Lidice, tu máme pár odkazů, díky kterým se můžete dozvědět více informací o této skvělé akci, která se koná pod záštitou děkana Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT.


holky 2 

A jedna topovka na závěr! Zavídí celá liga :)

 Webová stránka Běhu míru Kladno - Lidice

Facebooková událost k akci

Foto z minulého ročníku


 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS