Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Technika je jedna velká rodina, říká Petra Pilbauerová - nejlepší novinářka EUHL.

24.05.2017 | Marek Herna, Aleš Příhoda

Rozhovorů s hráči nebo členy realizačního týmu už se na našem webu objevilo spoustu. Tento rozhovor je však zcela netradiční, a to právě tím, že na otázky bude odpovídat právě osoba, která obvykle otázky vymýšlí a následně rozhovory po večerech sepisuje. Petra Pilbauerová, která, mimo jiné, píše pro hokejový klub pražské Sparty, byla o víkendu na galavečeru EUHL vyhlášena nejlepší novinářkou ligy. Přitom pro Techniku začala psát až zhruba v půlce sezóny, ale jejího nástupu bylo najednou pořád co číst. 

„Už od konce první sezóny jsme řešili absenci klubového novináře. Na začátku té loňské se k nám připojil Dominik Tobola, který s propagací mužstva měl zkušenosti a výrazně nám pomohl. Ale z pozice hráče, který se aktivně účastní zápasu jednoduše nemohl zvládat velké množství povinností. Proto jsem se rozhodl angažovat Petru, která o spolupráci velmi stála. Za svým rozhodnutím jsem si stál a i v rámci našeho dlouhodobého konceptu, to byla správná volba. Nakonec mi o víkendu dalo vedení EUHL zapravdu a Petra získala po zásluze ocenění.“ – říká Aleš Příhoda předseda představenstva Techniky Praha.

Petra však touto sezónou bohužel u Techniky končí. Stěhuje se totiž do zahraničí, kde má v plánu dále studovat a využít nabyté zkušenosti ke svému dalšímu rozvoji v kariéře úspěšné novinářky. A jak zalepí vedení Techniky tuhle díru v realizačním týmu? „Budeme muset hledat znovu, nedá se nic dělat. Ale Petře to všichni přejeme a chápeme její rozhodnutí. Je to pro ni velká příležitost a celý tým jí bude držet palce, aby byla úspěšná i tam.“ – dodává Příhoda.

A jaký vůbec byl pro naši úspěšnou novinářku půlrok s naším týmem? Pojďme se jí tedy zeptat, jak si to s hokejisty pražské Techniky užila!

 

Nejdříve nám povyprávěj o tvém víkendovém zážitku ze setkání manažerů jednotlivých klubů a vedení EUHL. Co tě na semináři nejvíce zaujalo z pozice novinářky?

Seminář jako takový pro mě byl zajímavou zkušeností v tom směru, že jsem dostala možnost nahlédnout to zákulisí EUHL. Trval celé sobotní odpoledne a ještě následující ráno. Bylo velmi zajímavé slyšet, co se povedlo, kde jsou rezervy pro zlepšení a jaké jsou cíle pro nadcházející ročník. Bylo jasně vidět, že vedení ligy a zástupci jednotlivých týmů mají obrovský zájem tento projekt opět někam posunout.

 

Už jsme to sice na začátku nakousli, ale řekni nám to z tvého pohledu. Jak jsi se do Techniky dostala?

Technika pro mě byla v první polovině sezony konkurencí, jelikož v tu dobu jsem se po mediální stránce starala o jejího největšího rivala, tým Univerzity Karlovy. Do Techniky jsem se dostala částečně shodou osudu a částečně úmyslně. U "Karlovky" jsem nenašla to, co jsem hledala a rozhodla jsem se dále neztrácet čas. Věděla jsem, že tady bude velká možnost se seberealizovat a budu mít skutečný pocit, že do týmu opravdu patřím. Technika splnila všechna má očekávání a za to jsem ji vděčná. 

 

Tato slova zazněla i v tvém proslovu, když si přebírala cenu pro nejlepší novinářku?

Můj proslov byla tak trochu záležitost improvizace, ale člověk to pak možná řekne spíš od srdce, než když se na to připravuje celé dny dopředu. Nejprve jsem poděkovala všem, kteří rozhodli o tom, že si ocenění zasloužím právě já. Zmínila jsem, že Technika mi dala něco, co mi psaní pro Spartu (ačkoli je to skvělá zkušenost) dát nemůže. Ve Spartě musí být všechno perfektní, což je dobře, protože se člověk naučí dělat svou práci precizně. Oproti tomu Technika pro mě byla zábavná práce se spoustou možností. Psaly se články, spravovaly se sociální sítě, dělaly se rozhovory, akce pro sponzory, natáčela se videa, zrealizovali jsme krásné promo video, které je absolutně bezkonkurenční... Mohla jsem si "čuchnout" ke všemu, co se týkalo týmové prezentace. Tím pro mě byla zkušenost v Technice jedinečná.Co pro tebe ocenění znamená, když se ohlédneš na uplynulou sezónu a vybavíš si, co si kvůli ní musela všechno obětovat? 

Ocenění je pro mne takovou třešničkou na dortu. Lepší závěr sezony v této soutěži jsem si asi ani přát nemohla. Je to skvělý pocit, když se vám všechno vynaložené úsilí vrátí po nějaké době zpátky, tohle je ale pouze ta individuální stránka věci. Skutečný úspěch nastane tehdy, když vám vyskočí počet sledujících na sociálních sítích, když si lidé pochvalují nějaký článek, když se zvýší okruh fanoušků. To je ta nejlepší možná odměna. Bude tě cena motivovat do budoucna? Budeš v psaní pokračovat?

Určitě mě to nakoplo. Předminulou sezonu jsem strávila v prvoligových Litoměřicích a tam jsme během letní přestávky obdrželi redakční cenu pro Skokana roku v rámci společnosti eSports. A stejně tak i můj teprve druhý rok, co se v hokeji pohybuji, končí završen oceněním. Je to skvělý pocit. Člověk má v průběhu sezony občas chuť se vším praštit, když se třeba sejde hodně zápasů, ale to jsou jen takové slabé chvilky. Teď si naopak říkám: "Tak já to asi nedělám úplně blbě." Taková zpětná vazba je moc fajn.

 

Co ti na ocenění řekli tvoji blízcí? A co kluci z Techniky?

 Mamka si cenu vyfotila na telefon a v práci ji teď každému ukazuje. Na druhou stranu ale všem také říká, že to je ocenění za "Techniku Sparta" a já už nevím, jak jí vysvětlit, že to jsou dvě zcela odlišné věci. Každopádně je na mě pyšná a stejně tak táta s babičkou, která si o tom asi nejdřív myslela, že je to možná trochu ztráta času, když nedostávám žádnou finanční odměnu. Navíc její každá druhá věta končí asi takhle "hlavně mysli na školu, Péťo, ať je z tebe ten bakalář". Ale tak znáte babičky. Teď má ze mě tak jako tak radost. A ani kluci na mě nezapomněli. Dostala jsem od nich spoustu gratulací. Na co z téhle sezóny budeš nejvíce vzpomínat? 

Pravděpodobně na tripy, protože díky Technice jsem se poprvé podívala na Slovensko. A to dokonce hned třikrát. Také jsem s nimi jela do Polska, kam se vyrazilo v tričkách, ale v Krynici v ten den prostě muselo sněžit. Bylo to od nich hezké, že mě nenechali sedět doma na zadku. Co by si vzkázala své nástupkyni nebo nástupci?

Ať už budu mít nástupkyni či nástupce, moment, kdy se vám ten tým dostane pod kůži, je hrozně důležitý. V tu chvíli poznáte, že to, co děláte, má smysl, což je při takovémto dobrovolničení hrozně důležité. Asi bych vzkázala, že svoji "práci" musí mít skutečně rádi. Bez toho do týmu nezapadnou, protože Technika není dvacet hokejistů a lidé okolo, co se o ně starají, jako tomu je jinde. Je to jedna velká rodina. 

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS