Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nejlepší obránce sezóny Rosťa Zilcher o galavečeru EUHL

22.05.2017 | Marek Klement

Měsíc po tom, co skončil čtvrtý ročník Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) na ledě, se sešli zástupci vedení ligy a jednotlivých týmů v trenčínském hotelu Magnus, aby celou sezónu zhodnotili a předali ocenění za dobře odvedenou práci. Mezi úspěšnými a oceněnými samozřejmě nemohli chybět ani zástupci Techniky! Jedním z nich byl i pilíř naší defenzívy a nenahraditelný článek kolektivu studentů ČVUT a VŠE v Praze, Rostislav Zilcher.

Co se na semináři a galavečeru dělo a jaké si z něj odváží zážitky, jsme se ho zeptali hned po jeho skončení.

 

Tak Rosťo, poprvé jsi zažil zasedání ligových manažerů. Jaké máš pocity ze zasedání ligy?

Pocity jsou smíšené, ale spíše převládají ty pozitivní. Nikdo z hráčů, kdo to nezažil, si nedokáže představit, co se všechno řeší. My se staráme jen o své výkony na ledě. Bylo zajímavé zjistit, jak se všechno v zákulisí plánuje do těch nejmenších detailů.

 

Během galavečeru si obdržel individuální ocenění, které tě zařadilo do elitní obranné dvojice ze všech obránců EUHL. Kam by jsi toto ocenění ve své kariéře zařadil?

V rámci individuálních ocenění se mi větší pocty asi zatím nedostalo, takže individuálně určitě zatím nejvýše, ale kdybych mohl s klukama nad hlavu místo toho zvednout radši Sekeráš Trophy, tak to klidně vyměním za 100 individuálních cen.

 

Po obdržení sošky jsi měl proslov. Prozradíš nám, o čem byl?

Šlo o poděkování všem, díky kterým jsem se k téhle ceně dostal. Sám bych totiž vyhrál leda tak CD Haničky Zagorové, které bych mimochodem také bral všema deseti. (smích)

 

Když se ohlédneš zpátky a vybavíš si kolik ran pukem nebo hokejkou si za loňskou sezónu kvůli takovéto sošce schytal, má pro tebe pořád stejnou váhu?

Jak jsem již říkal, pro mě je to nejvíc čeho jsem mohl dosáhnout po individuální stránce. Nebudeme vám nic nalhávat, ty sekery a rány bolí, taky jsem si to všechno zapsal do deníčku a budu požadovat odškodný v odpovídající výši až půjdu ke státnicím (smích). Ale i když to bolí, člověk to vždycky zkousne, aby si mohl dát vítězné pivo po zápase s kamarády.

 

Bude tě ocenění motivovat do další sezóny? Budeš se ho snažit obhájit?

Tak určitě! Je to sport a pořád je co zlepšovat. U mě konkrétně je to určitě
bránění (smích). Bylo by příjemné ji obhájit, ale myslet na to nebudu, je to druhořadé. Vždycky totiž budu chtít makat naplno hlavně pro Techniku. Individuální ceny jsou jen bonus.

 

A co ti na ocenění řekla ta nejdůležitější osoba… tvoje maminka?

Pogratulovala mi a vypráví to snad každému koho potká. Vím, že tohle bude určitě číst, takže tímhle jí zdravím.

 

Jak je v hokejovém prostředí známo, když dá hráč hattrick nebo brankář vychytá nulu, putuje určitý obnos do týmové kasy. A jinak tomu není ani u individuálních cen. Už víš, jakou cenovku bude mít ta tvoje? Bude to drahý?

Pokuty? To nám zatím v Technice chybí. Asi si to v příští sezóně vezmu na starosti a budu pokladník já. Slavit úspěchy za svoje, totiž není vůbec hezké.

 

Když jsme u těch oslav, tak v Trenčíně vás bylo oceněných více, jak jsi to oslavil s ostatními?

Jen jsme si popovídali u piva, žádná divočina. Byli jsme unavení po celodenním programu. Navíc jsme už v období letní přípravy.

 

Kdo by si podle tebe ještě z Techniky zasloužil ocenění a popřípadě jaké?

Podle zákulisních informací by se příští rok měla udělovat cena nejstaršímu hráči ligy. Všichni víme, kdo ji dostane (smích). Závěrem bych jen dodal… Je to sport! 

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS