Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dan Kolář: Pohár by měl v Praze zůstat, jen možná na jiném místě.

23.04.2017 | Petra Pilbauerová

Od sezony 2015/2016 prožívá s týmem se lvíčkem na dresech každý menší i větší zdar a neúspěch. Dan Kolář nastupuje v pražské Technice už od jejího založení a patří tak bezesporu k jedné z nejdůležitějších opor jejího jádra. Jeho tým toužil i letos po postupu do semifinále, ale sezona pro Techniku skončila předčasně po urputném boji ve třetím čtvrtfinále s Plzní, ale ani Akademikům se při jejich velké premiéře na titul nakonec dosáhnout nepodařilo. 

Významnou změnou v této sezoně byla ta na trenérské lavičce. Jak se ti hraje pod koučem Filipim? Byl to dobrý impuls pro celý tým?

Nemyslím si, že je na hráčích, aby hodnotili trenéra. 

Velká část zápasů, ve kterých jste nakonec byli poraženi, skončila rozdílem o jednu dvě branky. Co stálo za tím, že vám soupeři v utkání nakonec utekli? Anebo se to lišilo co utkání to jiná příčina?

Sešlo se víc faktorů dohromady. Připsal bych to nervozitě, nezkušenosti a absenci důrazu právě u těch hráčů, do kterých byla vkládána největší důvěra. Nedá se chodit do hokeje stejně jako do houslí.

Na seznamu soupeřů se v této sezoně objevili hokejisté z Krynice (resp. bývalí hráči z Nového Targu) a Prešov. Jak se ti proti těmto soupeřům hrálo? Soudě dle vašich dosažených výsledků je každý asi na úplně jiné hokejové úrovni.

Rozdíl mezi Krynicí a Novým Targem jsem viděl pouze v hezčím městě a zázemí. Hráči byli stejní a jejich taktika a herní projev také. Já sám jsem si pak přál dostat polský celek jako soupeře do play off. Prešov jsme dvakrát porazili. Jsem zvědavý, jakým soupeřem bude v další sezóně, protože si myslím, že kluci se v lize už rozkoukali a v příštích ročnících budou silným oponentem. Už jenom za to jak se o nás v Prešově starali, by si to zasloužili.

Tým vyhodnotil svoji druhou sezonu po manažerské stránce jako úspěšnější. Co říkáš na tento výrok?

S tímto výrokem souhlasím. Snad se to bude říkat po každé sezóně, že ta čerstvě skončená byla lepší než ty předchozí.

Ty sám jsi v Technice už od jejího začátku. Pokud bys mohl porovnat obě její sezony, v čem vidíš ty nejzásadnější rozdíly?

Největší změnou byl přesun zápasů ze Slaného do Prahy. Byli jsme rádi za diváky a i za to, že si můžeme po zápase dát společně pivko a probrat, co se dělo a nedělo na ledě.

Rány ze čtvrtfinále s Plzní už se snad zahojily. Ty sám jsi jel jeden z těch samostatných nájezdů.. Co si myslíš, že stálo za jejich neproměněním? Až příliš dobrý brankář, nebo třeba nervozita? A jaké byly pocity těsně poté, co Akademici zvítězili a vyrazili ze střídačky slavit na ledovou plochu?

O nájezdech se vždy mluví jako o loterii. Na nájezd jsem se sám přihlásil, ale neproměnil ho. Nikoho netěší prohrávat a dívat se na radujícího se soupeře. Po zápase jsme si však řekli, že takový je zkrátka sport.

Jistě ale na Techniku čekají lepší zítřky. Na nedávném galavečeru byly zveřejněny cíle a plány na další sezonu. Věříš tomu, že jsou dosažitelné? Najde se v týmu dostatečný potenciál?

Já si stále myslím, že to co tým předvedl na ledě zdaleka není jeho maximem, takže v to plně věřím. Navíc pohár pro vítěze zná zatím jen Prahu, což bych neměnil, jen mu ukázal malinko jinou část.  

Pro některé z kluků to byla možná poslední sezona v Technice. Je zde někdo, o kom víš, že nebude pokračovat a bude ti chybět? Nebo se tvář týmu tolik nezmění?

Jádro týmu je jasné už z předchozích dvou sezón, co bude s ostatními, nad tím zůstává viset otazník. Spousta kluků má školu na prvním místě, tak uvidíme kdo bude chtít hrát dál. Já věřím, že většina.

Jaké jsou tvé plány na další sezonu/školní rok?

Doufám, že příští školní rok už nezažiji, ale příští sezónu snad ještě ano. 

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS