Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Abeceda sezóny 2016/17 - První část

05.04.2017 | Petra Pilbauerová, Aleš Příhoda

Stručný a jasný přehled toho, co se v Technice za sezonu 2016/17 událo. Výkony na ledě, ve škole, cesty do zahraničí, ale i něco málo ze zákulisí samotného týmu. A abychom to vyhnali k úplné dokonalosti, seřadili jsme vám to podle abecedy. Výběr toho, co určíte jako zajímavé, už ale necháme na vás. 

A jako akce Techniky mimo led Během sezony jsme se zúčastnili Běhu míru Kladno-Lidice, zahlédnout jste nás mohli na akcích Ahoj Techniko! a nechyběli jsme ani na Souboji fakult ČVUT v závodech na dračích lodích. Podpořili jsme ples FBMI a Studentské unie ČVUT, uspořádali charitativní sbírku pro Dětský rehabilitační stacionář Zvonek a odpolední bruslení pro našeho hlavního sponzora společnost MBtech Bohemia s.r.o. Navštívit nás můžete i v našem stánku na blížícím se pražském Majálesu.

B jako brankáři Třetím nejlepším brankářem soutěže se stal Aleš Příhoda (úsp. 91,2 %), který nastoupil do deseti odehraných utkání. Během vyřazovacích bojů svoji úspěšnost vyšrouboval až na 94,3 %, čímž pro ostatní gólmany nastavil velmi vysokou laťku. Dalších šest zápasů odchytal Dominik Cvrček s úspěšností 88,5 %.

C jako cestování V této sezoně jsme procestovali tři státy. Českou republiku, Slovensko a Polsko. Dohromady jsme ujeli 3 331 kilometrů, což nás přinutilo strávit v součtu 53 hodin v autobuse, tedy něco málo přes dva dny. Společně jsme si pak užili 11 společných obědů, anebo večeří (většinou proteiny a vitamíny nabité řízky). Dohromady jsme strávili sedm nocí mimo naše domovy, ale co se během nich dělo, to si necháme pro sebe. Třeba to čtou i děti…

D jako defenziva Nejproduktivnějším zadákem je zastupující kapitán Rosťa Zilcher (4+6), který se v play off posunul díky dalším třem brankám a jedné nahrávce na čtnáctou příčku v celkové tabulce této kategorie. 

E jako Erasmus Zážitky nesbíráme pouze na ledě, ale i na svých studijních cestách po zahraničí. Hned tři naši hráči vyrazili během této sezony prostřednictvím programu Erasmus do světa. Marek Herna do Litvy, Vojtěch Urbančík si zvolil jako cíl své cesty Finsko a Adam Hyršl pro změnu Francii. 

F jako fotografie Naše fotografka Aneta Procházková pořídí během jednoho utkání zhruba 600 snímků z rozbruslení a samotného zápasu. Odhadovaný počet fotografií ať už povedených nebo méně povedených za tuto sezónu se pohybuje okolo 6 600 snímků.

G jako góly V deseti z devatenácti utkání jsme dokázali bodovat. Během základní části do naší branky popadalo 58 gólů, sami jsme jich pak nastříleli 57. Poměr během play off se dokonce vyrovnal. Inkasovali jsme po osmi brankách a stejný počet jsme zároveň i vstřelili. 

H jako Hvězda Praha Jakožto jediný tým EUHL hrající v Praze jsme již rozběhli jednání s vedením zimního stadionu ohledně nadcházející sezony. Pražská Hvězda je pro Techniku strategicky velmi důležitá. Jde totiž o zimní stadion, který je co by kamenem dohodil od kampusu ČVUT.

CH jako charisma Velkou dávku týmového ducha přinesl do kabiny zraněný kapitán David Sem, který tým během nejdůležitějších zápasů podporoval coby asistent hlavního trenéra a velký obdiv patří i Oldovi Hežovi, který se navzdory sádře na noze vypravil i na rozhodující čtvrftinále do Plzně, aby své spoluhráče podpořil alespoň ze střídačky. 

I jako icetime Nejvyšším počtem odehraných zápasů se může pochlubit Jan Fiala, anebo Tomáš Hlaváč. Oba nastoupili do všech devatenácti utkání.

J jako je to sport Jedna z našich hlavních opor v útoku si libuje v utěšování.Tato hláška je jeho nejoblíbenější a celý tým ji má vrytou do paměti pravděpodobně už napořád (ono když to uslyšíte desetkrát za zápas, tak se tomu po čase přestanete bránit). Postupně se z ní stala univerzální odpověď téměř na vše.

K jako kanadské bodování V rámci bodování celé soutěže je nejlépe postaveným hráčem Techniky Praha Petr Ujfaluši, který je se svými pěti góly a sedmi asistencemi na 24. místě tabulky.


Zdroj: http://www.euhl.eu/ (statistiky aktuální k 1. 4. 2017)

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS