Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Technika poprvé trénovala. EUHL se kvapem blíží a dolaďují se poslední detaily

20.09.2016 | Klub

Před startem nové sezony EUHL, která bude celkově čtvrtá v historii této soutěže, Technika dokončuje poslední přípravy. S novým ročníkem přichází i několik, ať už co se týče domácích zápasů, změn v kádru, realizačním týmu či počtu účastníků. "Na letošní ročník jsme velmi dobře připraveni. Celkový stav fungování managementu dostal opět větší rozměry. Sehnali jsme řadu významných partnerů a posílil se také kádr. Jak realizační, tak hráčský," uvedl patnáct dní před úvodním zápasem v Plzni manažer a mentor klubu doc. PaedDr. Zdeněk Valjent Ph.D.

Technika má nové domácí prostředí. První trénink proběhl na stadionu Hvězdy Praha

14. září v 18:20 se na ledě pražské Hvězdy sešel tým Techniky Praha, který vyhlíží svou druhou sezonu v Evropské Univerzitní Hokejové Lize (EUHL). Po loňské účasti ve čtvrtfinále se pražský celek poohlíží po vylepšení umístění a chtěl by alespoň o stupínek výše. Vedení klubu přivítalo na prvním společném setkání hned několik nových tváří, z nichž se část musela utkat o místo v kádru.

Hráči se lvem na hrudi však museli počítat i jednu zásadní ztrátu. Před novým ročníkem již avizovaný a představený trenér Jan Benda starší se nakonec z osobních důvodu omluvil. To nyní Techniku trápí ze všeho nejvíce, pár dní před začátkem sezony tak stále hledá hlavního trenéra.

Hráčský kádr také nezůstal nezměněn. Citelnou ztrátu počítá univerzitní tým v osobě Martina Žáka. Nejlepší střelec Techniky v uplynulé sezoně dal přednost výhodné pracovní nabídce a většinu času se bude pohybovat za hranicemi ČR. Dalším odchozím z klubu je Vojtěch Urbančík, jenž je pro letošek mimo hru. Chytrý forvard využil příležitosti studia v zahraničí a momentálně se nachází ve finské Kotce.

Vedení klubu ale nezahálelo a na zásadní odchody zareagovalo angažováním nových posil Dominika Toboly, Petra Ujfalušiho a Marka Klementa. Všichni hráči mají zkušenosti z extraligových mládežnických mužstev a také z české třetí nejvyšší soutěže. Podrobně je představíme ve speciálním článku věnovaném pouze tomuto tématu.

Technika tak může horlivě očekávat první soutěžní duel, který je na programu 5.10. v Plzni proti místním Akademikům. Hned o víkendu pak Pražané odcestují na dvoudenní výjezd do Bratislavy, kde se postupně utkají s celky Paneuropa Kings a Diplomats Pressburg.


 
Utkání
Muži | Sobota 02.02.2019, 20:00
BO Ostrava - Engineers Prague
1:5 ()
 
Muži | Středa 20.02.2019, 18:00
Engineers Prague - Univerzita Karlova Praha
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS