Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Proměna Techniky je obdivuhodná, těší docenta Drnka

22.03.2017 | Petra Pilbauerová

Na odvetném domácím utkání čtvrtfinále proti Plzni nás navštívil vážený host, Doc. PaedDr. Jiří Drnek, CSc., ředitel Ústavu tělesné výchovy a sportu ČVUT. Jakožto milovníka sportu jsme jej pro vás krátce vyzpovídali a nezapomněli se přeptat, jak je spokojený s vývojem a směrem, kterým se Technika Praha ubírá. 

Jednoduchá otázka na úvod. Jak se Vám líbil zápas Techniky Praha? 

Utkání jsem si velmi užil. Předtím jsem navštívil dva zápasy Techniky. Jeden z nich byl shodou okolností právě domácí s Plzní během základní části. Ani v jednom se ale klukům nedařilo a v obou případech prohráli. Tentokrát jsem si to tedy užil o to víc. Navíc to vypadá, že sezona jim ještě nekončí. Čeká je další utkání v Plzni, které pro ně bude rozhodující. 

Zaměřme se nyní na Techniku jako takovou. Co říkáte na proměnu, kterou si od minulé sezony prošla? Když pomineme herní stránku, tým se velmi dobře zaopatřil po organizační a finanční stránce.
Musím přiznat, že jsem touto změnou byl obrovsky překvapený a to mile, protože ze začátku tým provázely spíš komplikace. Vzpomínám si, když se to mužstvo dávalo teprve dohromady. Bylo to tenkrát takové složitější. Když za mnou kluci přišli s tím, co všechno zařídí a seženou, byl jsem upřímně trochu skeptický. Přišlo mi, že mají spíš velké oči a bral jsem to s rezervou. Nakonec to ale všechno dopadlo úplně perfektně. Musím říct, že je obdivuji. Zlepšili se i po herní stránce. Během utkání jsem se bavil s představiteli soutěže, které mi prozradilo, jak si Technika vede i v tomto směru. Ti oceňují i toto zlepšení. Co se týče chodu týmu a jeho zajištění, je obdivuhodné, co všechno dokázali. Moc se mi to líbí.

S tím souvisí i moje další otázka. Co si myslíte o tom, že si studenti a zároveň hráči zajišťují funkčnost celého týmu, shánějí si finanční podporu od sponzorů a tak dále... Musíte na ně být hrdý?
To opravdu jsem. Vrhli se do toho se zájmem a obrovským nadšením. Dnes to není jednoduché sehnat na něco peníze, do sportu na této úrovni se přeci jen tolik neinvestuje. O to víc si toho cením, že i navzdory tomu dokázali dát peníze dohromady, všechno si zorganizovat. 

A jaký je vůbec Váš vztah k hokeji jako takovému?
Já jsem vždy hrával spíš míčové hry, ale hokej se mi samozřejmě líbí. Je to krásná rychlá hra, která je zajímavá. 

Pokud by jste mohl klukům něco vzkázat, co by to bylo?
Že jim fandím, protože jsou výborní a aby se jim v nadcházejících zápasech dařilo stejně jako nyní.


Pozn.: Rozhovor proběhl po druhém čtvrtfinále hraném v Praze a je tedy zveřejněn zpětně. Proto mohou být některé informace v něm obsažené (výsledek série) neaktuální. 

 
Utkání
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
Muži | Středa 27.03.2019, 18:00
Engineers Prague - Gladiators Trenčín
7:2 ((1:1, 1:1, 5:0))
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS