Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Proměna Techniky je obdivuhodná, těší docenta Drnka

22.03.2017 | Petra Pilbauerová

Na odvetném domácím utkání čtvrtfinále proti Plzni nás navštívil vážený host, Doc. PaedDr. Jiří Drnek, CSc., ředitel Ústavu tělesné výchovy a sportu ČVUT. Jakožto milovníka sportu jsme jej pro vás krátce vyzpovídali a nezapomněli se přeptat, jak je spokojený s vývojem a směrem, kterým se Technika Praha ubírá. 

Jednoduchá otázka na úvod. Jak se Vám líbil zápas Techniky Praha? 

Utkání jsem si velmi užil. Předtím jsem navštívil dva zápasy Techniky. Jeden z nich byl shodou okolností právě domácí s Plzní během základní části. Ani v jednom se ale klukům nedařilo a v obou případech prohráli. Tentokrát jsem si to tedy užil o to víc. Navíc to vypadá, že sezona jim ještě nekončí. Čeká je další utkání v Plzni, které pro ně bude rozhodující. 

Zaměřme se nyní na Techniku jako takovou. Co říkáte na proměnu, kterou si od minulé sezony prošla? Když pomineme herní stránku, tým se velmi dobře zaopatřil po organizační a finanční stránce.
Musím přiznat, že jsem touto změnou byl obrovsky překvapený a to mile, protože ze začátku tým provázely spíš komplikace. Vzpomínám si, když se to mužstvo dávalo teprve dohromady. Bylo to tenkrát takové složitější. Když za mnou kluci přišli s tím, co všechno zařídí a seženou, byl jsem upřímně trochu skeptický. Přišlo mi, že mají spíš velké oči a bral jsem to s rezervou. Nakonec to ale všechno dopadlo úplně perfektně. Musím říct, že je obdivuji. Zlepšili se i po herní stránce. Během utkání jsem se bavil s představiteli soutěže, které mi prozradilo, jak si Technika vede i v tomto směru. Ti oceňují i toto zlepšení. Co se týče chodu týmu a jeho zajištění, je obdivuhodné, co všechno dokázali. Moc se mi to líbí.

S tím souvisí i moje další otázka. Co si myslíte o tom, že si studenti a zároveň hráči zajišťují funkčnost celého týmu, shánějí si finanční podporu od sponzorů a tak dále... Musíte na ně být hrdý?
To opravdu jsem. Vrhli se do toho se zájmem a obrovským nadšením. Dnes to není jednoduché sehnat na něco peníze, do sportu na této úrovni se přeci jen tolik neinvestuje. O to víc si toho cením, že i navzdory tomu dokázali dát peníze dohromady, všechno si zorganizovat. 

A jaký je vůbec Váš vztah k hokeji jako takovému?
Já jsem vždy hrával spíš míčové hry, ale hokej se mi samozřejmě líbí. Je to krásná rychlá hra, která je zajímavá. 

Pokud by jste mohl klukům něco vzkázat, co by to bylo?
Že jim fandím, protože jsou výborní a aby se jim v nadcházejících zápasech dařilo stejně jako nyní.


Pozn.: Rozhovor proběhl po druhém čtvrtfinále hraném v Praze a je tedy zveřejněn zpětně. Proto mohou být některé informace v něm obsažené (výsledek série) neaktuální. 

 
Aktuální články
Na dobrý výkon z Bratislavy Engineers nenavázali

Pražané v neděli dokázali zvítězit na ledě bratislavských Kings v poměru 5:1. Hned druhý den je čekal další zápas v rámci slovenskému...

 
Engineers znovu dobyli Bratislavu

Engineers první zápas v rámci tripu zvládli na výbornou. Na stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě, kde hraje své zápasy místní Slovan,...

 
PREVIEW: Engineers vyráží na Slovensko

Nadstavbová část Evropské Univerzitní Hokejové Ligy je v plném proudu a po dvou týdnech půjdou do akce také pražští Inženýři. V...

 
Poznejte nováčky! Díl pátý: Petr Zdvořáček
 
Navrátilec Zilcher: Postupně se hra zvedala, musíme si lépe vyhovět
 
PREVIEW: Engineers zahájí nadstavbu v Brně
 
Poznejte nováčky! Díl čtvrtý: Petr Dudák
 
Poznejte nováčky! Díl třetí: Petr Janásek
 
Poznejte nováčky! Díl druhý: Jiří Veber
 
Engineers si připsali cenný skalp amerického výběru ACHA!
 
Utkání
Muži | Pondělí 19.02.2018, 17:30
UMB Hockey Team Banská Bystrica - Engineers Prague
7:2 (4:1, 0:1, 3:0)
 
Muži | Sobota 03.03.2018, 16:15
Diplomats Pressburg - Engineers Prague
 
 
Engineers Prague 2018 - info@engineersprague.cz RSS