Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

ČF č. 2: Vynutí si Technika rozhodující duel?

21.03.2017 | Dominik Tobola

První utkání nevyšlo. Plzeň si domácí prostředí více méně s přehledem pohlídala a až na pár pasáží Techniku přehrála. Vítězství 4:1 hovoří jasně a svěřenci trenéra Ceperka pojedou na Hvězdu s jasným cílem. Postoupit do semifinále. Od 17:45 tedy na Hvězdě vypukne válka, jak si sami hráči obou týmů nazvali tuto ryze českou sérii v rámci evropské soutěže. 

První utkání? Zaslouženě Plzeň

Duel číslo jedna na ledě Kooperativa Areny na kraji města největšího tuzemského pivovaru opanovali domácí. Ti od počátku byli lepší jak po hokejové, tak po systémové stránce. Technika také doplatila na již několikrát omílanou disciplínu. Akademici navíc předvedli vynikající výkon do defenzívy a nedovili Pražanům více méně soustavnější tlak. Modří se lvem na hrudi ač přes značnou snahu nestačili a musejí přidat.

Akademici: Zpátky do Plzně už chceme na semifinále

Tak zní prohlášení z kabiny, které interpretuje do médií navrátilec do sestavy a srdcař Vilém Franěk. „Chceme postoupit, to je jasné. Jakou jinou odpověď jste čekali,“ směje se sympaťák, který se teprve včera vrátil z rakouského Innsbrucku. V Tyrolech byl šikovný útočník na Erasmu. „Včera v 13:00 jsem vyjel z Innsbrucku, 18:20 před zimákem a za půl hoďky už jsem vlítl na led. Rychlovka,“ líčí. Dnes by měl mít úlohu od Tomáše Ceperka ve čtvrtém útoku. Čeking lajn? „No jasně. Jsem domluvený, že budu nachystaný. Uvidíme, jestli se do zápasu podívám. Kluci vyhráli a nechci jim to rozbíjet. To je jasné,“ hovoří střízlivě Akademik.

„O tom ale play-off není. Chci být prostě s klukama a urvat to. I když mám nové vlasce na pruty, tak je neberu, protože jsem připraven na jinou alternativu v případě, že nenaskočím do hry. Budu bubnovat,“ dodává nakonec s úsměvem na rtu jeden z hlavních týmových tmelů Plzně.

Nemá to být ale jediná posila do druhého utkání. Nachystána totiž bude co dopočtu startů ve vyšších soutěží největší hvězda. Petr Mainer. Hráč ročníku 1992 má na kontě dokonce pět startů v nejvyšší soutěži. V dresu Chomutova v sezoně 2013/2014. Po loňském hokejovém oddechu předtím naposledy působil ve švédském Grästorps.

Svez se tágem s Taxify na hokej a soutěž o desítku... jako tisíc!

Nechce se ti po zápase nočkou? Nevadí, zavolej si Taxify , řekni heslo Technika a máš 200,- Kč kredit. Pokud se vlezeš do této částky, jedeš zadarmo. A to není všechno. Všechny vstupenky jsou slosovatelné a ty můžeš vyhrát od cestovní kanceláře Bluestyle poukaz na zájezd v hodnotě 10 000,- Kč. Lákavé, ne?! Takže v 17:45 na značkách!

Technika: Podpora sahá od Francie přes Litvu až do Finska

Je to tak. Díky třem legionářům, kteří se v současné době bijí ve studovnách daleko od svých domovů, má Technika podporu, dá se říct evropskou. Marek Herna, na začátku pilíř defenzívy podporuje klub z litevského Vilniusu. Vojtěch Urbančík pro změnu z finské Kotky. A v neposlední řadě jeden ze strůjců dobrého startu Techny do sezony - Adam Hyršl z alsaského Štrasburku. „Netrpělivě budeme čučet na onlajny a věřit v obrat série. Hoši, vítězově, jedině vítězové,“ křičí všichni hlasem na tisíce kilometrů.

Technika musí přidat hlavně v defenzívě. Souhra v obranném pásmu vázne od beků až po poslední křídlo. Dnes by se měli tedy hráči Techniky držet kodex Fanklubu defenzivního fotbalu. Recesivní skupina hovoří o skvostném sportu, ve kterém nepadají branky, protože všichni hráči plní taktické pokyny. Alespoň pro hru dozadu Pražané lepší radu (ne Petra ze Sparty) dostat nemohou.

Přestřelka „bookmakerů“: Herna (TEC) x Franěk (PLZ):

Vilém Franěk (PLZ) – Tip: 2

"Tento zápas rozhodne o postupu Akademiků do semifinále. Hosté přijíždí s jednou výhrou k dobru a s možností ukončit celou sérii a tuto šanci si rozhodně nenechá vzít. Plzeňští mají velice silný tým, na který ani tentokrát nenajde Technika recept."

Marek Herna (TEC) – Tip: 10 (4:3 v prodloužení)

"Technika se nevzdává. Plzeň vyhrála bitvu, ne válku."

Předpokládané sestavy:

Technika Praha: Příhoda (Cvrček) – Pálka, Zilcher, Klement, Žáček, Vostracký, Kuruc, Kordík – Ujfaluši, Hlaváč, Tobola, Bazgier, Kolář, Kratochvíl, Fiala, Dulovec, Pala, Babický, Potocký, Popek

Akademici Plzeň:  Frček (Smejkal) - Linhart, Muchka, Kašpar, Blumentrit, Malota, Tichý, Červenka, Prachař - Baxa, Svoboda, Mainer, Faschingbauer, Setikovský, Polívka, Pondělík, Sequens, Škarka, Franěk, Dědič, Kala

 
Utkání
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
Muži | Středa 27.03.2019, 18:00
Engineers Prague - Gladiators Trenčín
7:2 ((1:1, 1:1, 5:0))
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS