Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Deníček Techniky ze závěrečného tripu 2016/17

16.03.2017 | Petra Pilbauerová

Většina z vás si možná jen těžko dokáže představit, jak takový hokejový "trip" může vypadat. Asi si říkáte, že je to akorát daleká cesta, přejíždění mezi zimními stadiony a spánek, ale skutečnost je trochu jiná. Pokud se výjezd vydaří (a že se tenhle vydařil), může z něho být hezká vzpomínka na celý život. A teď vám o něm povím trochu víc..

Na úvod musím říct, že s výběrem „destinací“ jsme měli poměrně šťastnou ruku. Naše první cesta směřovala do polského městečka Krynica-Zdrój. Krynice je městem mnoha tváří a o tom jsme se mohli přesvědčit na vlastní kůži. Ještě před tím nás ale čekala více než osm hodin dlouhá cesta, která se zdála být téměř nekonečná. Nad ránem jsme ale překročili polské hranice a pak už to celkem utíkalo. Ty jejich dálnice nejsou zase tak špatné, jak se o nich povídá…

Krynice - léčebné bahýnko a bod z prodloužení

Do Krynice jsme jeli s prostým úkolem a to získat nejlépe tři vítězné body. Play off bylo pro nás sice zaručené už v tu chvíli, ale tak proč si neudělat ještě na závěr základní části radost, že jo? Většina lidí tam ale jezdí s úplně jiným cílem a tím jsou zdejší lázně. Ty tam fungovaly už v meziválečných letech a tak byla Krynice válečným zvěrstvům ušetřena. Město se nachází v údolí obklopené lesy a na nás působilo malebným dojmem i navzdory špatnému počasí. Jen co jsme se ráno před tamním zimním stadionem probudili, na okna autobusu se už lepily sněhové vločky. Ale nemrzlo, takže jsme to přežili i v jarních bundách.

Co se týče hokeje, zase jsme měli trochu problém s tím jejich Alimovem. S osobní statistikou 19+5 není divu, že je třetím nejproduktivnějším hráčem EUHL a většině soupeřů asi nedá spát. My měli velkou oporu v brankáři. Aleš to tam vychytal famózně, Rosťu Zilchera zase honila mlsná v obranné třetině domácích, tak jim tam poslal hned tři góly. Jinak naše palebná munice ale dost zaostávala, do prodloužení jsme se dostali díky využitým přesilovkám, ale překročit obrannou modrou Krynice, to šlo hodně ztuha. To prodloužení jsme si ale stejně dokázali vynutit. Rozhodl jej Zabawa necelé dvě minuty před jeho uplynutím. 

Za péči v Prešově šest gólů do branky

Každý bod potěší a my tak do Prešova neodjížděli úplně hladoví. K bratrům Slovákům to netrvalo dlouho, Krynice je od Prešova vzdálená co by kamenem dohodil. Chvílemi to sice vypadalo, že nás autobus vysype v jedné z těch ostrých serpentýn, ale ani jsme se nenadáli a už jsme stáli v recepci prešovské univerzity. A potom? Pak jsme šli samozřejmě spát!

Druhý den nás vyzvedla Stanka Bratková s generálním manažerem Adriánem Kubou. Warriors se o naše pohodlí a zábavu starali od samotného začátku a my se večer za jejich pohostinnost odměnili poměrně originálním způsobem, ale to si nechám na konec. Prešov je třetí největší město Slovenska a zároveň jde o takový neobjevený drahokam. Nachází se zde spousta památek, mezi které patří i Kostel svatého Mikuláše. Jde o ústřední dominantu města, takže jsme se před ním nezapomněli i „vyblejsknout“. V okolí města se nachází hned pět hradů a opálové doly, ve kterých byl objeven i Harlekýn, největší opál na světě a tak dále a tak dále… Mají to tam zkrátka moc pěkné v tom Prešově.

Poté, co jsme doplnili síly, přišel na řadu hokej. Do prešovské branky jsme poslali dohromady šest gólů. Slavili sváteční střelci Vojta Potocký nebo Tomáš Hlaváč a jako už tradičně i Jirka Kratochvíl s Oldou Hežou a další. Aleš na druhé straně zabouchl dveře do našeho brankoviště a tak se domácí mohli snažit, jak chtěli, nespadlo jim tam nic. Do té naší stověžaté krásky jsme se tak vraceli rozdovádění z první nuly v této sezoně, ale zároveň úplně vyčerpaní. Teď nás čeká play off a my stále nemáme dost. 


Váš Tým na hraně.

 
Utkání
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
Muži | Středa 27.03.2019, 18:00
Engineers Prague - Gladiators Trenčín
7:2 ((1:1, 1:1, 5:0))
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS