Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V posledních zápasech nesmíme nic podcenit, ví Žáček

12.03.2017 | Petra Pilbauerová

Základní část finišuje a s jejím závěrem se stejnou rychlostí blíží i play off. Vstupenku do vyřazovacích bojů si hráči Techniky Praha zajistili téměř na poslední chvíli, do jeho začátku ale zbývá odveta na domácím ledě Krynice a Prešova. Jaký byl vítězný zápas s Trenčínem a v jakém duchu možná proběhnou ty zbývající, odtajnila jedna z opor defenzivy pražské Techniky. 

Pražská Technika si v posledních měsících procházela krizí, která ji provázela na ledových kluzištích soupeřů, ale i pod vlastní střechou a tak ani fanouškům nemohlo uniknout, že s jejich oblíbeným týmem není něco v pořádku. Zlom nastal až ve chvíli, kdy do Prahy dorazil soupeř z Trenčína lačnící po dalších bodech, které by jej nadzvedly ze samotného chvostu tabulky na lichotivější pozici. Na družinu Milana Filipiho dotírala velká nervozita, v sázce byl totiž samotný nárok na postup do vyřazovacích bojů play off.

„Z mého úhlu pohledu bych řekl, že nervózní byl zejména začátek, ale jakmile jsme vsítili první branku, všechen stres z nás rázem opadl. Věděli jsme, že máme v součtu tři zápasy, ve kterých musíme urvat minimálně tři body pro zajištění postupu do play off. Podařilo se nám to hned v prvním zápase a to je velká úleva,“ těší Miroslava Žáčka, jednu z opor defenzivy Pražanů. Tým po šedesáti minutách základní hrací doby skutečně slavil vítězství nad Trenčínem a to s rozdílem dvou branek.

Jak si dlouhodobý neúspěch pohrál s týmovou psychikou? Bylo to zkrátka úleva, která za sérií porážek udělala tlustou čáru, anebo to bylo připomenutí velkého risku? „Nemyslím si, že to bylo nějaké prokletí. Po zápasech s týmem Univerzity Karlovy a plzeňskými Akademiky, které jsme navzdory velké snaze prohráli, na nás přišla trochu deka. Moc jsme si nevěřili, nehráli dobře a to se pak s námi vleklo. Mám velkou radost, že se nám tuhle nešťastnou sérii podařilo zlomit,“ říká Žáček.

Hokejisté z Trenčína si den před zápasem s Technikou prošli menším očistcem, který jim v poslední třetině utkání nabídla již zmiňovaná Univerzita Karlova, jež slovenského soupeře pohostila ve Slaném. Trenčínští Gladiátoři vedli po druhé přestávce 1:0, domácí ale ukázali velkou houževnatost, když během závěrečných dvaceti minut otočili na 2:1. „Pro Trenčín to muselo být těžké se z takové porážky oklepat a trochu se zregenerovat. Měl na to jen velmi omezený čas. V prvním vzájemném utkání předváděl na svém ledě lepší hokej než teď u nás, ale mohlo to být zapříčiněno i změnami v sestavě a to na obou stranách,“ tvrdí obránce Techniky.

Ta zaplnila nejen mezery v jednotlivých lajnách, ale také trenérskou lavičku, na které byl tentokrát kromě hlavního kouče i jeho asistent. Kapitán týmu David Sem, ačkoli je momentálně kvůli zranění na marodce, neváhal a svůj tým podpořil alespoň z této pozice. „Myslím si, že kdyby tam David nebyl, tak bychom nevyhráli. Je to vůdčí osobnost v kabině i na ledu a během přestávek nás vybudil natolik, až mi z toho běhal mráz po zádech. Slovo od něj berete jinak než od ostatních. Je to kapitán a vy zkrátka víte, že kdyby byl na ledě, bude nejlepší. Patří mu velký dík,“ pochvaluje si.

Technika završí základní část výjezdem do polské Krynice a následně do Prešova. Co se prvního soupeře týče, s tím Pražané vyhráli po urputné bitvě v poměru 6:5 a to až po prodloužení. „Krynice hraje dobrý hokej. Mají hodně šikovných hráčů. V prvním zápase měli štěstí. Myslím si, že na konci jsme to i otáčeli. Do Polska si každopádně jedeme pro vítězství,“ ví Žáček a pokračuje: „Do prvního souboje s Prešovem jsem nenastoupil, a tudíž nevím, jak hraje. Určitě si ale dáme pozor, nesmíme nic podcenit,“ uzavírá rozhovor.

 
Utkání
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
Muži | Středa 27.03.2019, 18:00
Engineers Prague - Gladiators Trenčín
7:2 ((1:1, 1:1, 5:0))
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS