Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jde to tuhého! Technika musí k jistotě play-off s Trenčínem zvítězit

06.03.2017 | Dominik Tobola

V den narození „tatíčka“ Masaryka, který začal v roce 1918 psát dějiny Československa, odehraje Technika souboj s dnes již bývalým federálním partnerem. V symbolické datum přijede na led Hvězdy Trenčín a půjde o velmi důležité utkání. Pražané totiž po mnoha nezdarech musí zapnout na vyšší obrátky a zvítězit. Tři body přinesou modro-bílému celku úplnou jistotu vyřazovacích bojů. Gladiators ze západního cípu Slovenska totiž poněkud zaspali úvod sezony, ale nyní Haščič a spol tvrdě dotírají na pozice v play-off.

Trenčín: Probuzení přišlo až po Novém roce

Pod Trenčínským hradem se letos dlouho nevedlo. Jeden ze zakladatelů EUHL totiž prohrával jeden zápas za druhým. Bohužel to nebyly prohry, které by mohli hráči v žlutých dresech označit jako smolné. V prvních pěti utkáních sezony totiž inkasovali Gladiátoři celkem 37 branek, což je přes sedm branek na zápas. První bod přišel až v předvánočním čase. Na domácím ledě, kde vyrostlo několik slovenských hvězd světové velikosti, podlehl bratislavským Kings v prodloužení.

Rok 2017 ale jakoby nastartoval západoslovenský celek k výborným výkonům. Hráči se semkli a uvědomili si vážnost situace a hned brali tři body. Diplomati odešli s porážkou 7:5. Následně sice Trenčín dvakrát kapituloval, ovšem statečně. Nejprve podlehl silné Krynici (1:4) a proti suverénovi z Univerzity Karlovy dlouho drželi Trenčínští naději na bodový zisk. Až osudná 57. minuta rozhodla o tom, že pražský celek odveze ze Zimního stadionu Pavola Demitry všechny body.

Pak přišlo na řadu první vzájemné měření sil s Technikou. Pražané po náročném utkání v Banské Bystrici stačili s osmým týmem tabulky držet krok pouze v první třetině. Poté slovenský celek v čele se šutérem Haščičem ovládl zbytek zápasu a zvítězil 4:1. Šance na vyřazovací boje tak žije. A nejen to, Trečnín se může posunout i výše, než na současné osmé místo. Má totiž jako jediný celek v EUHL odehráno pouze 10 utkání.

Technika: Za pět minut dvanáct. Je potřeba nutně zvítězit

Svěřenci trenéra Filipiho procházejí již několikrát omílanou krizí. Série šesti utkání bez bodu je alarmující a pokud chce mít Technika jistotu play-off, musí v úterý zvítězit. Okleštěná sestava ze druhého slovenského tripu by měla být doplněna o klasické stálice, což by mělo Pražany posunout k vítězství. Obranné řady posílí poprvé od zápasu s Plzní Vítězslav Pelc. V útoku by měl mít Filipi k dispozici trio Dulovec, Tobola a Heža, kteří na tripu absentovali. Do sestavy se vrací také Lukáš Popek a v neposlední řadě také čerstvý inženýr a velký dříč Jakub Hudek.

Předpokládaná sestava Techniky: Příhoda (Cvrček) – Pelc, Zilcher, Pálka, Hupka, Vostracký, Klement, Žáček, Kordík – Dulovec, Ujfaluši, Kratochvíl, Heža, Tobola, Pála, Hudek, Popek, Hlaváč, Fiala, Potocký, Bazgier.

 
Aktuální články
Utkání
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
Muži | Středa 27.03.2019, 18:00
Engineers Prague - Gladiators Trenčín
7:2 ((1:1, 1:1, 5:0))
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS