Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mizérie pokračuje. Pražané padli i na ledě posledního Trenčína

28.02.2017 | Dominik Tobola, Janka Danková

Zmar a tuhé boje o play-off. To nyní svazuje hráče Techniky, kterým zbývá do konce základní části odehrát už pouze tři utkání. Svěřenci Milana Filipiho nesplnili úkol slovenského výjezdu vol. 2, jež zněl vybojovat alespoň tři body a po porážce od posledních Gladiators stále figurují až na sedmé pozici. Zápas před obrazovkami slovenské televize 213 začal však pro Pražany velice dobře. Zásluhou přesilovkové trefy Vostrackého vedli 1:0. Poté se už trefovali pouze domácí. Zlomovými body utkání byly jednak trefa Hulmana na 2:1 tři sekundy před koncem druhé periody a následně také obrovská šance Ujfalušiho za stejného stavu ve třetí třetině. Žlutí pak totiž přidali ještě dvě branky a v poklidu dokráčeli k vítězství. Technika musí vytěžit k úplné jistotě vyřazovacích bojů alespoň tři body. Nejlépe již příští úterý 7.3. v posledním domácím utkání základní části právě proti Trenčínu. 

Do zápasu vstoupili lépe hosté z českého hlavního města. V 5. Minutě hráli přesilovku, kotouče se zmocnil na vrcholu kruhu Vostracký a přesnou ranou do horního růžku otevřel účet utkání. Technika mohla odskočit na rozdíl dvou branek. To se totiž před brankářem Crkoněm octl zcela nepokrytý Hlaváč, jenže nyní už byl brankář domácích proti. Pražané byli v první třetině aktivnějším týmem a Trenčín se tak nemohl na delší dobu usadit v útočném pásmu. Do další gólové šance se dostal Fiala, ale svoji ránu namířil přímo do chráničů domácího strážce branky. Trenčín se do brankových příležitostí dostal až na samém konci prvního dějství, ale Cvrček v tmavě modrém dresu Techniky zůstal nepřekonán. Zatím.

Ve 25. minutě se totiž dostal do samostatného úniku nejlepší hráč domácích v tomto utkání. Haščič si počínal jako zkušený mazák a bekhendovým blafákem srovnal. Od této chvíle Trenčín přebral iniciativu a v zápase po většinu času dominoval. Tlak týmu ve žlutém vrcholil horní tyčkou, kterou nastřelil znova agilní Haščič. I přestože hráli domácí prim, tak se i pražský celek dostával do ojedinělých, ovšem velmi zajímavých, pozic. Tu největší měl Ujfaluši.  V přesilové hře mu nabil Kratochvíl a s jeho ranou z voleje měl Crkoň co dělat. Za tohle však přišly pro Techniku tresty. Nejprve dvouminutový právě pro Ujfalušiho a následné nezvládnuté oslabení. O to hůře pro hosty, že Hulman po krásné Haščičově asistenci upravoval na 2:1 dvě sekundy před koncem druhé třetiny.

Klíčový moment rozhodl o totální nadvládě Gladiátorů ve třetí třetině. Ve 44. minutě zazlobil Cvrčka nepříjemnou ranou Zemko, Trenčín si pak následně zahrál dvě po sobě jdoucí přesilovky. To byl paradoxně jediný světlý moment Pražanů v posledním dějství. Fiala vybojoval za brankou kotouč a na Ujfalušiho zívala prázdná branka, kterou ale netrefil. Okřídlené pravidlo „nedáš, dostaneš“ zafungovalo i tentokrát. Jenom tři sekundy po návratu vyloučeného hráče Techniky trefil druhý gól v zápase Haščíč a bylo v podstatě rozhodnuto. V samém závěru totiž svěřenci Milana Filipiho jen faulovali a strávili zbytek utkání v oslabení. Tam se sice brankář Cvrček činil více než obstojně, ovšem ani on nemohl zabránit třetí dorážce po sobě. Jejím autorem byl někdejší hráč Přerova Petr Vaněk. Konečný stav, který svítil na tabuli Zimního stadionu Pavola Demitry, tak byl 4:1.

 
Aktuální články
Utkání
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
Muži | Středa 27.03.2019, 18:00
Engineers Prague - Gladiators Trenčín
7:2 ((1:1, 1:1, 5:0))
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS