Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Podaří se Technice prolomit sérii nepovedených výsledků?

21.02.2017 | Marek Herna

V kalendářním roce 2017 se Technice zatím nedaří a stále čeká na první bodový zisk. Po dvou těsných porážkách s celky UK Praha a Paneuropa Kings mají před sebou Pražané další výzvu, do Prahy přijede druhý tým tabulky EUHL – UMB Hockey Team Banská Bystrica.

Pražská Technika se chystá na další zápas v rámci Evropské Univerzitní Hokejové Ligy a má před sebou jasný úkol – přerušit sérii nepříznivých výsledků a konečně si připsat další body do tabulky EUHL.  Bilance z posledních pěti zápasů Techniky není vůbec dobrá, Pražané si z možných 15 bodů připsali pouhé dva za výhru v prodloužení v zápase s polskou Krynicí. Další možnost k ukončení nepříznivé série budou mít hráči Techniky v úterý 21. února proti Banské Bystrici.  A nutno říci, že svěřenci trenéra Filipiho před sebou nemají vůbec jednoduchý úkol. Tým UMB se v této sezóně prezentuje velmi dobrými výkony, díky kterým momentálně okupuje druhé místo tabulky EUHL. Podobně jako v minulých ročnících se tak řadí mezi největší favority v souboji o Sekeráš Trophy pro vítěze ligy. 

Vzájemné zápasy

Nadcházející zápas bude prvním vzájemným měřením sil v aktuální sezóně. Historie vzájemných zápasů z minulé sezóny je ale velmi zajímavá. V základní části si připsali všechny body hráči UMB, nutno podotknout že zápas v Praze byl za stavu 1:1 a velkého tlaku domácích kontumován ve prospěch hostů. Oba celky na sebe znovu narazily ve čtvrtfinále playoff a jednalo se o pořádně vyrovnaný souboj. Technika využila domácího prostředí a ujala se vedení v sérii hrané na dva vítězné zápasy a na Slovensko tak odcestovala s vědomím, že výhra znamená postup do další fáze playoff.

Ve druhém zápase ale Pražané promarnili slibný náskok a utkání ztratili v poměru 5:7. Rozhodnout tak musel třetí zápas, do nějž Technika vstupovala v oslabené sestavě oproti předchozímu utkání. Dvanáct statečných se pralo velmi statečně. Ještě 7 minut před koncem Technika dokonce vedla 2:1, ale domácím se nakonec i díky několika sporným výrokům sudích podařilo vyrovnat a nakonec i celou sérii rozhodnout dvacet vteřin před koncem prodloužení. Je tedy jasné, že Technika má svému soupeři co oplácet a motivace je předem jasně daná.

Co zlepšit?

Techniku v posledních zápasech trápí především neproměňování gólových šancí a špatná disciplína. Poslední zápasy nezastihly Techniku ve střelecké formě, zápas s Paneuropa Kings byl učebnicovým příkladem jak prohrát zápas díky nízké produktivitě před soupeřovou brankou. Hráči ale věří, že jde jen o dočasnou neschopnost a je jen otázkou času kdy se jejich gólostroj rozjede naplno. Pokud se domácí vyvarují zbytečných vyloučení, uvidíme na Hvězdě vyrovnaný zápas plný parádních hokejových momentů z obou stran.

Zápas Techniky s UMB se odehraje na stadionu Hvězdy Praha a začne v 18:15h, neváhejte ani minutu a přijďte se podívat na parádní univerzitní hokej! 

 
Aktuální články
Utkání
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
Muži | Středa 27.03.2019, 18:00
Engineers Prague - Gladiators Trenčín
7:2 ((1:1, 1:1, 5:0))
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS