Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Podaří se Technice prolomit sérii nepovedených výsledků?

21.02.2017 | Marek Herna

V kalendářním roce 2017 se Technice zatím nedaří a stále čeká na první bodový zisk. Po dvou těsných porážkách s celky UK Praha a Paneuropa Kings mají před sebou Pražané další výzvu, do Prahy přijede druhý tým tabulky EUHL – UMB Hockey Team Banská Bystrica.

Pražská Technika se chystá na další zápas v rámci Evropské Univerzitní Hokejové Ligy a má před sebou jasný úkol – přerušit sérii nepříznivých výsledků a konečně si připsat další body do tabulky EUHL.  Bilance z posledních pěti zápasů Techniky není vůbec dobrá, Pražané si z možných 15 bodů připsali pouhé dva za výhru v prodloužení v zápase s polskou Krynicí. Další možnost k ukončení nepříznivé série budou mít hráči Techniky v úterý 21. února proti Banské Bystrici.  A nutno říci, že svěřenci trenéra Filipiho před sebou nemají vůbec jednoduchý úkol. Tým UMB se v této sezóně prezentuje velmi dobrými výkony, díky kterým momentálně okupuje druhé místo tabulky EUHL. Podobně jako v minulých ročnících se tak řadí mezi největší favority v souboji o Sekeráš Trophy pro vítěze ligy. 

Vzájemné zápasy

Nadcházející zápas bude prvním vzájemným měřením sil v aktuální sezóně. Historie vzájemných zápasů z minulé sezóny je ale velmi zajímavá. V základní části si připsali všechny body hráči UMB, nutno podotknout že zápas v Praze byl za stavu 1:1 a velkého tlaku domácích kontumován ve prospěch hostů. Oba celky na sebe znovu narazily ve čtvrtfinále playoff a jednalo se o pořádně vyrovnaný souboj. Technika využila domácího prostředí a ujala se vedení v sérii hrané na dva vítězné zápasy a na Slovensko tak odcestovala s vědomím, že výhra znamená postup do další fáze playoff.

Ve druhém zápase ale Pražané promarnili slibný náskok a utkání ztratili v poměru 5:7. Rozhodnout tak musel třetí zápas, do nějž Technika vstupovala v oslabené sestavě oproti předchozímu utkání. Dvanáct statečných se pralo velmi statečně. Ještě 7 minut před koncem Technika dokonce vedla 2:1, ale domácím se nakonec i díky několika sporným výrokům sudích podařilo vyrovnat a nakonec i celou sérii rozhodnout dvacet vteřin před koncem prodloužení. Je tedy jasné, že Technika má svému soupeři co oplácet a motivace je předem jasně daná.

Co zlepšit?

Techniku v posledních zápasech trápí především neproměňování gólových šancí a špatná disciplína. Poslední zápasy nezastihly Techniku ve střelecké formě, zápas s Paneuropa Kings byl učebnicovým příkladem jak prohrát zápas díky nízké produktivitě před soupeřovou brankou. Hráči ale věří, že jde jen o dočasnou neschopnost a je jen otázkou času kdy se jejich gólostroj rozjede naplno. Pokud se domácí vyvarují zbytečných vyloučení, uvidíme na Hvězdě vyrovnaný zápas plný parádních hokejových momentů z obou stran.

Zápas Techniky s UMB se odehraje na stadionu Hvězdy Praha a začne v 18:15h, neváhejte ani minutu a přijďte se podívat na parádní univerzitní hokej! 

 
Aktuální články
Na dobrý výkon z Bratislavy Engineers nenavázali

Pražané v neděli dokázali zvítězit na ledě bratislavských Kings v poměru 5:1. Hned druhý den je čekal další zápas v rámci slovenskému...

 
Engineers znovu dobyli Bratislavu

Engineers první zápas v rámci tripu zvládli na výbornou. Na stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě, kde hraje své zápasy místní Slovan,...

 
PREVIEW: Engineers vyráží na Slovensko

Nadstavbová část Evropské Univerzitní Hokejové Ligy je v plném proudu a po dvou týdnech půjdou do akce také pražští Inženýři. V...

 
Poznejte nováčky! Díl pátý: Petr Zdvořáček
 
Navrátilec Zilcher: Postupně se hra zvedala, musíme si lépe vyhovět
 
PREVIEW: Engineers zahájí nadstavbu v Brně
 
Poznejte nováčky! Díl čtvrtý: Petr Dudák
 
Poznejte nováčky! Díl třetí: Petr Janásek
 
Poznejte nováčky! Díl druhý: Jiří Veber
 
Engineers si připsali cenný skalp amerického výběru ACHA!
 
Utkání
Muži | Pondělí 19.02.2018, 17:30
UMB Hockey Team Banská Bystrica - Engineers Prague
7:2 (4:1, 0:1, 3:0)
 
Muži | Sobota 03.03.2018, 16:15
Diplomats Pressburg - Engineers Prague
 
 
Engineers Prague 2018 - info@engineersprague.cz RSS