Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Vostracký o utkání proti UMB: Rozhodující bude nasazení

20.02.2017 | Petra Pilbauerová

Hokejisté UMB Banská Bystrice si z loňské sezony formu nejenom udrželi, ale vyšroubovali ji ještě o úroveň výš. Poté, co vloni skončili v konečném umístění po základní části třetí, jsou nyní jedním z favoritů na zisk Sekeráš Trophy. V aktuálním ročníku prohráli pouze jeden z devíti dosud odehraných zápasů a to proti Krynici. Ta je porazila s přehledem 8:2. V odvetném utkání se ji pak slovenský mančaft pomstil podobně jednoznačným výsledkem, Krynice dokázala vstřelit pouze čestnou branku a padla 1:6. Družinu Milana Filipiho čeká premiéra proti UMB zítra 21. února od 18:15 na zimním stadionu Hvězda

Po porážce s Paneuropa Kings se nyní zdá, že bude UMB ještě větším oříškem. Výhra by vás možná lépe naladila na tak těžkého soupeře?

Neúspěch s Kings nás mrzí, zápas jsme si prohráli sami zejména neproměňováním šancí. Na druhou stranu proti UMB nastoupíme v jiné sestavě, na domácím stadionu, tak snad nám to pomůže vnést trochu klidu do koncovky a začne nám to tam padat.

Banská Bystrice je sice na druhém místě, ale na rozdíl od prvních Akademiků má mnohem lepší bilanci. Osm výher z devíti zápasů a jedna porážka, to je zatím nejlepší poměr v celé soutěži. Na první Plzeň ztrácí pouhý jeden bod a podobně silná byla i v minulé sezoně. Co si myslíš o její fazóně ty?

Plzni a stejně tak i UMB se v této sezoně hodně daří. Zápasy proti Akademikům už máme za sebou, naopak s UMB jsme se letos ještě nepotkali, takže uvidíme, jestli svou sílu potvrdí i výkonem proti nám. Očekávám, že zápasy s Banskou Bystricí budou podobné těm, které jsme odehráli s Plzní – vysoké nasazení, vyrovnaná hra, množství soubojů a zajímavých herních situací. Diváci, kteří nás přijdou podpořit uvidí velkou bitvu.

Vaše výsledky proti UMB v minulé sezoně nebyly zrovna příznivé. Ani v jednom ze dvou zápasů základní části jste nebodovali. Co čert nechtěl, s Bystricí jste se potkali i v playoff, kde to ale dopadlo o něco lépe. Zdá se, že se na ni dokážete vyhecovat, pokud je v sázce něco opravdu důležitého?

Věřím, že se dokážeme nabudit na každého soupeře. Minulý rok jsme sice s UMB nebodovali, ale zápas doma byl kontumovaný za vyrovnaného stavu, deset minut před koncem, kdy jsme tlačili a jen čekali, kdy dáme rozhodující branku. V Banské Bystrici jsme odehráli slušný zápas, ale bylo to v pořadí třetí utkání výjezdu a nám už docházely síly. V playoff jsme potvrdili svojí formu, když jsme doma jasně vyhráli 4:1 a pak následovala odveta na Slovensku. Jeli jsme tam v plném počtu, kompletní tři pětky. Pak ale muselo pět kluků odjet a s nimi i trenér a my museli ten třetí, rozhodující zápas dohrát pouze ve dvanácti hráčích. Nakonec jsme padli po gólu domácích 20 vteřin před koncem prodloužení.

Teď jednoduchá otázka. Co z UMB dělá tak silný tým? Je zde něco, v čem na ledě vynikají? Díky čemu vyhrávají zápasy?

Určitě mají výhodu v tom, že spolu trénují. Jsou sehraní a ví, co jeden od druhého očekávat. Mají zázemí a právě to je dělá silnými. U nás spoléháme na trochu jiný model, kdy hrajeme rozházení po krajské soutěži a scházíme se pouze na zápasy. Do konce základní části nás čeká ještě dost utkání, takže doufám, že se sehrajeme o něco víc a do playoff nastoupíme silnější a jako opravdová parta.

Zápasy dnes rozhodují přesilovky a oslabení, přičemž UMB nevyniká ani v jednom. Možná se vám podaří zvítězit právě díky téhle skutečnosti? (pozn. Technika Praha má po Krynici druhou nejlepší přesilovku a třetí nejlepší oslabení.)

Upřímně si nemyslím, že by nám postavení ve statistikách přineslo nějakou výhodu. Na druhou stranu očekávám zápas s větším počtem vyloučení, takže je možné, že góly z přesilovek by rozhodovat mohly. Vše se rozhodne na ledě a já sám jsem zvědavý, jak na soupeře, tak na průběh zápasu.

UMB má vstupenku do playoff zajištěnou. Na jakou hru podle tebe vsadí? Budou spíš bránit, nikam se nepoženou? Předvedou profesorský výkon?

Nevěřím, že by sem kluci jeli ze Slovenska tak dlouhou cestu, aby tu pak jen bránili. Doufám, že zápas proti nim nabídne stejně jako v minulé sezoně vyhecovanou atmosféru, ve které rozhoduje nasazení. Snad se zbytek našeho týmu nenechá rozhodit tím, že od tohoto týdne začíná většině z nás letní semestr a budou myslet i na hokej. J

 
Aktuální články
Utkání
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
Muži | Středa 27.03.2019, 18:00
Engineers Prague - Gladiators Trenčín
7:2 ((1:1, 1:1, 5:0))
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS