Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Naše střelecká forma je špatná, štve Zilchera

17.02.2017 | Petra Pilbauerová

Paneuropu Kings jsme v naší předzápasové pozvánce víceméně odprezentovali jako zklamání soutěže v aktuální sezoně, podceňovaného soupeře, který nedokázal navázat na předešlé úspěchy. Ruku na srdce, právě tenhle outsider nám ve druhém vzájemném utkání odehraném z organizačních důvodů ve Slaném, pořádně zabrnkal na nervy. 

Soupeř z Bratislavy získal své druhé plnohodnotné vítězství v této sezoně, zatímco Technika inkasovala v pořadí již pátou porážku a trochu si tak zkomplikovala cestu do blížícího se play-off. Pražanům se zápas po týmové stránce tedy nevydařil, ale individuální statistiky některých hráčů se mohly těšit z přísunu dalších kanadských bodů. Kromě hvězdy utkání Jiřího Kratochvíla, který vstřelil dvě ze dvou branek Techniky, jsou tu ale i další, kteří stojí za zmínku. Ke gólu potřebujete ve většině případů i kvalitní nahrávku, na jejímž základě zatopíte soupeři pod kotlem a také typ hokejisty, který to nebere pokaždé na sebe. A přesně takový je i náš zastupující kapitán Rostislav Zilcher, který musel do zápasu proti Kings vyměnit „áčko“ za kapitánské „C“ a převzít tak velkou odpovědnost.

Zilcher nahrával na oba Kratochvílovy góly a patří mezi stálé hráče Techniky Praha. Co jak zní jeho hodnocení Paneuropy Kings jakožto soupeře? „Určitě si nemyslím, že je dobrý nápad Kings podceňovat. Soutěž je velmi vyrovnaná v této sezoně a v jednotlivých zápasech rozhoduje spíš aktuální forma soupeřů. Zároveň bych netvrdil, že nás něčím překvapili. Hráli to, co jsme čekali, že budou hrát. Utkání rozlouskla naše aktuální střelecká forma, o které bych se nebál říct, že je až trapná,“ nebere si servítky Zilcher. „Prohráli jsme si to sami,“ uzavírá hodnocení.

A přitom se zdálo, že Technika nebude mít se svým slovenským sokem takové potíže. Neměla nouze o šance, dokonce i to pomyslné štěstíčko se přiklánělo spíš na tu českou stranu. „Kdybychom dali před první přestávkou tři čtyři rychlé góly, neměli bychom to tak náročné a zápas by skončil naopak naším vítězstvím,“ mrzí zastupujícího kapitána. „Měli jsme šance, které bylo třeba proměnit. Pak by zápas v podstatě skončil a my si jej dohráli v pohodě a klidu,“ říká.

Kouč Techniky Milan Filipi se nechal v pozápasovém ohlasu slyšet, že tým doplatil na svoji nesehranost. Souhlasí s jeho názorem i dočasný velitel týmu? „Podle mého názoru máme silný tým a většina chyb pramení z přemíry snahy, čehož soupeř využije a dostane nás snadno pod tlak, přiznává. Vidět to bylo ve druhé třetině zápasu, kdy jsme si nebyli schopní nahrát na hokejku. Přemíra snahy je někdy spíš na škodu než k užitku. Samozřejmě, že tu je i určitá nesehranost. Zatím jsme nebyli schopní stanovit si rozpis pravidelných tréninků. Na druhou stranu, pokud bychom trénovali častěji, pak bychom neměli už žádné soupeře,“ vtipkuje.

Na soupisce Techniky chyběla některá důležitá jména, což byl jeden z dalších určujících faktorů. „Chyběla nám většina starších a zkušenějších hráčů, kteří na led vždy přinesou trochu toho klidu a do hry myšlenku,“ mrzí Zilchera.

Hokejisté Techniky měli v posledních minutách hry velkou šanci na vyrovnání, když jim hosté nabídli dvojitou přesilovku. K jejímu proměnění ale nedošlo. „Z mého úhlu pohledu jsme tu přesilovku sehráli perfektně. Byly tam dvě vyloženě gólové šance, mohlo to tam na 100 % spadnout. Bohužel nás ale srazila na kolena bídná koncovka, se kterou se trápíme již nějakou dobu. Myslím si, že se v ten moment puk dostal až za gólmanova záda, ale nakonec jej stačil chytit jeden z dojíždějících protihráčů. Takže i trochu smůla,“ říká.

Nepomohlo by, kdyby se zavčasu změnila taktika? Neplatila by na Kings spíš hra dozadu, vsadit na defenzivu než na útok? „Já osobně hru odzadu nemám zrovna rád. Spíš mi vyhovuje chytrý ofenzivní styl hokeje a nemyslím si, že jsme v takové pozici, abychom vstoupili do zápasu s tím, že budeme od začátku jen bránit. S Paneuropou se nám nedařilo proměňovat šance v předbrankovém prostoru, ale já věřím, že to zlomíme a od příštího zápasu začne naše šňůra výher,“ je přesvědčen jinak asistent kapitána Davida Sema.

 

 
Aktuální články
Utkání
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
Muži | Středa 27.03.2019, 18:00
Engineers Prague - Gladiators Trenčín
7:2 ((1:1, 1:1, 5:0))
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS