Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Technika má před sebou odvetné utkání proti Paneuropa Kings

14.02.2017 | Dominik Tobola, Petra Pilbauerová

Po každém večírku přichází vystřízlivění a bratislavští Paneuropa Kings jsou toho jasným důkazem. Na svoji výbornou fazonu, se kterou v minulé sezoně poráželi jednoho soupeře za druhým, nedokázali v aktuálním ročníku navázat a po devíti odehraných utkáních se postupně propadali tabulkou níž a níž. Jeden z loňských favoritů nyní obývá nelichotivou sedmou příčku a je tak třetím nejslabším týmem soutěže. Technika se ukrývá na neutrální půdě zhruba uprostřed pořadníku, pískat si ale nemůže. Aby si zajistila dobrou výchozí pozici do play-off a možnost vkročit do prvního vyřazovacího boje pod vlastní střechou, bude muset ještě tvrdě bojovat. 

Paneuropa touží vyrovnat účty

Je sobota 8. října 2016 a slovenský primus na ledové ploše vstupuje do sezony proti posílené Technice Praha. Jenže dostává od prvních minut lekci. Se soupeřem v mnoha ohledech nestačí a na svém domácím stánku, jímž je domovský stadion Slovanu Bratislava, jde v průběhu druhé třetiny už do krizového momentu. Adam Hyršl vysílá poměrně snadno chytatelnou ránu, která Orlíkovi propadá nad lapačku a je to 4:0 pro Pražany. Loni druhý celek základní části se však vzápětí obdivuhodně vrací do hry. Hned za půl minuty sníží Takáč. Heroická jízda ovšem vrcholí příliš brzy. V 56. minutě se podruhé v zápase trefuje Kopecký a Paneuropa má necelé čtyři minuty na vyrovnání. Ovšem bez efektu.

Kings? Prozatím největší zklamání EUHL

Bratislavský celek s velkými předpoklady a očekáváním tak nevědomky načíná prozatím nepříliš povedenou sezonu. Hráči z hlavního města Slovenska nezvládají především vypjaté duely a v konečném zúčtování porazili letos pouze poslední Trenčín. Loňský vyzyvatel Univerzity Karlovy v základní části podlehl celkem sedmkrát a pět duelů skončilo rozdílem jediného gólu. Sečteno podtrženo mají Kings na kontě pouhopouhých 8 bodů a jediným pozitivem jsou lepší vzájemné zápasy s posledním Trenčínem v případě rovnosti bodů, což by posouvalo do play-off právě Kings.

Technika Praha v poslední době? Tristní zakončení a disciplína

Jakkoliv jsme nyní hanili Kings, že platí za nepříjemné překvapení, tak se také Technika nemá v poslední době čím chlubit. Zbytečně ztracený bod v už skoro jasném utkání s polskou Krynicí, nezvládnutý duel s Plzní a naposledy zbytečně ztracené body ve Slaném proti UK. „Neřekl bych, že hrajeme špatně, ale spíš nedisciplinovaně a nejsme pečliví a důrazní v zakončení. Trápí nás taky přesilovky,“ povzdechl si v rozhovoru pro hokej.cz mimo jiné navrátilec Dulovec. A má pravdu. Technika kupříkladu drtivě přestřílela v předvánočním utkání Plzeň, ale efekt dvou branek je na domácí prostředí opravdu nízký.

„Co se týče toho zápasu s UK, tak si myslím, že jsme si to zkazili zbytečnými fauly. Po tom posledním padl rozhodující gól. Je to naše blbost. Pak počítáme, kde jsme mohli získat a nemuseli ztratit a říkáme si, jací jsme pitomci,“ uvedl narovinu trenér Filipi. Tyto počty totiž posílají Techniku až na šesté místo. Na čtvrté Diplomaty, druhý bratislavský celek, který letos zastiňuje své městské sousedy, ztrácí družina trenéra a vicemistra české extraligy Filipiho tři body. O pozici, která zajišťuje start ve vyřazovacích bojích na domácí půdě, tak musí Pražané tvrdě bojovat. Horší výchozí pozice hovoří i o tom, že při rovnosti bodů s Pressburgem na tom bude lépe slovenský celek, který má lepší skóre ze vzájemných zápasů.

Slaný – loňský domov budiž nárazovým azylem

Ptáte se vlastně, proč se nehraje v Pevnosti Hvězda, na letošním domácím stánku, který tak symbolicky sami hráči Techniky pojmenovali? Termín 7. února totiž padl kvůli rozsáhlé marodce na soupisce soupeře. Pražské ledy, které patří k nejvytíženějším, tak na tuhle změnu nezareagovaly, a tak Pražané musí vzít zavděk svým loňským domovem a dějištěm posledního pražského derby ve Slaném. Pokud máte auto, prokážete velkou loajalitu a vezmete třeba i nějaké kamarády, tak vězte, že se potkáme ve středu 15. února na zimáku ve Slaném přesně v 19:30!

 
Aktuální články
Utkání
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
Muži | Středa 27.03.2019, 18:00
Engineers Prague - Gladiators Trenčín
7:2 ((1:1, 1:1, 5:0))
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS