Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

S Kings nás čeká těžký a vyrovnaný zápas, tuší Jiří Kratochvíl

12.02.2017 | Petra Pilbauerová

Hráči Paneuropa Kings prožili vloni výbornou sezonu. Základní část ročníku 2015/16 ukončili na druhém místě poté, co vyhráli dvanáct z celkových osmnácti utkání. Nyní mají za sebou devět zápasů, ve kterých brali za tři pouze jednou. První vzájemný střet v této sezoně se odehrál na jejich domácím ledě v Bratislavě, kde je Technika porazila nejnižším možným rozdílem - 4:3. Do zápasu nastoupil také útočník Jiří Kratochvíl, který se postaral o druhý gól svého týmu. Jak on pohlíží na blížící se odvetu?

Jak již bylo řečeno, Paneuropa Kings odehráli v aktuální sezoně devět utkání, což se shoduje v poměru k počtu zápasů, kterými si prošli hokejisté Techniky. Je však nutno uznat, že Pražané jsou podstatně úspěšnější nežli jejich bratislavský soupeř. Kings vyhráli pouze jednou a to proti týmu ze samotného chvostu tabulky - Warriors Prešov. Shodou okolností obývají poslední příčky právě týmy, které se mohou pyšnit sebevědomými názvy. Kings jsou aktuálně na sedmém místě, Warriors Prešov osmí a na Gladiators Trenčín zbyl post outsidera soutěže. Vraťme se nyní ale k těm, kteří nás zajímají nejvíc.

Technika je v současné chvíli pátá, což není špatná, ale ani chvályhodná pozice. Play-off se pomalu, ale jistě blíží a zanedlouho bude každý jednotlivý bod rozhodující. Proto je nutné, aby se jimi tým pokud možno zásobil. Vzhledem k momentální situaci Kings je tedy nasnadě, že třetí nejslabší mančaft ze Slovenska bude snadným zdrojem dalšího vítězství? Útočník Jiří Kratochvíl s tím ale tak úplně nesouhlasí. "Zápasy s Paneuropa Kings jsou vždy velmi těžké a vyrovnané. Disponují výbornými bruslaři, neměli bychom je tudíž podceňovat. Na druhou stranu jsme ale rozhodnutí je porazit a nenechat si ty tři body odvézt," prozrazuje.

Svědčí o tom i první vítězství Techniky nad Kings, na které se sice zadělalo snadno, udržet jej ale pro hokejisty hrající na pražské Hvězdě nebylo snadné. Hostující tým vedl v Bratislavě v jednu chvíli dokonce 4:0, zápas si ale nakonec sám sobě dost zkomplikoval poté, co rozhodčí usměrnili rozdováděné Pražany několika vyloučeními. Domácí využili situace a dotáhli svoji polovinu skóre na 3:4, což byl i konečný výsledek zápasu. "My se občas necháme vyprovokovat, to ano, ale není to něco, s čím bychom se potýkali obzvlášť často. Z toho pak plynou ta vyloučení a zbytečné komplikace. Teď se budeme snažit zachovat si chladné hlavy, aby k těmto přešlapům opět nedošlo," slibuje Kratochvíl a pokračuje: "Zároveň nám bude hrát do karet ještě jeden důležitý fakt. Soupeř bude po přejezdu z Bratislavy do Prahy minimálně trochu unavený a je dost možné, že se to podepíše na jeho výkonu v zápase," předvídá. 

Ve hře je dále jedna skutečnost, která jde k duhu naopak hokejistům z Bratislavy. Pokaždé bojují do vyčerpání. Není tedy divu, že se o výsledku čtyř z jejích utkání rozhodovalo až v prodloužení, ve kterém bývají většinou úspěšnější. "To je pravda. Téhle jejich houževnatosti jsme si všimli i my, když jsme za nimi přijeli do Bratislavy. Celý tým šlape až do poslední vteřiny. Nevzdávají se snadno," uznává Kratochvíl. 

Ukončeme to nyní tam, kde jsme začali. Jaké jsou vzpomínky na Paneuropu z minulé sezony? "Já jsem proti ní nastoupil jen v utkání na jejím domácím ledě. Byl to důležitý zápas a my ji tenkrát dokázali porazit. Tím jsme si otevřeli dveře k play-off. Mé vzpomínky na Kings jsou tedy víc než pozitivní. V porovnání s aktuální sezonou si ale myslím, že jejich současná forma je o něco horší. Uvidíme, s čím přijedou," dodává na závěr. 
 
Aktuální články
Utkání
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
Muži | Středa 27.03.2019, 18:00
Engineers Prague - Gladiators Trenčín
7:2 ((1:1, 1:1, 5:0))
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS