Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rok 2017 zahájí Technika odvetou na ledě UK ve Slaném!

09.01.2017 | Dominik Tobola

Po vánoční odmlce je tady opět EUHL, která obstará ve zkouškovém období velice pikantní duel. Byť mají studenti nyní na programu nejpilnější část semestru v učebnách, zvládnou odehrát pražské derby. Odveta dvou zástupců českého hlavního města se ovšem odehraje mimo metropoli. Na ledě nedalekého Slaného. To je totiž pro letošní sezonu domácí tvrz prozatímního suveréna univerzitní soutěže. Univerzita Karlova si prohodila domácí prostředí právě s Technikou. Onlajn přenos sledujte ZDE.

Už jako hostující tým tak nastoupila 15. listopadu k prvnímu vzájemnému střetu letošní sezony na ledě Hvězdy Praha. Kvalitní podívaná byla okořeněná také o bratrský souboj. Na straně jedné z nejstarších univerzit v Evropě Aleš Hyršl, v modrém dresu Techniky pak jeho sourozenec Adam. Ten sice na dálku vyhrál individuální srovnání obou bratří, leč větší důvod ke spokojenosti měl Aleš. Společně se spoluhráči se radoval z těsného vítězství 2:1

„Ze začátku jsme byli opatrní, proto jsme prohrávali 0:2. Pak jsme se ale oklepali a myslím si, že jsme byli i lepší. Škoda moji šance na konci. Co se týče souboje s bráchou, tak jsem se to snažil nevnímat, ale bylo to super. Hráli jsme jednou spolu, teď poprvé proti sobě a užil jsem si to,“ sdělil tehdy do kamer po utkání střelec jediné branky Techniky Adam Hyršl.

Pro něj to byl bohužel poslední zápas v sezoně. Odchovanec Hvězdy totiž zamířil na studentský výměnný pobyt Erasmus. Vydal se do francouzského Štrasburku. V alsaské metropoli stráví bezpochyby jedna z největších opor Techniky v dosavadním průběhu sezony celý letní semestr. „Adam nám bude hodně chybět. Naše lajna fungovala perfektně, navíc je to super kluk do party,“ vyjádřil chválu na adresu forvarda někdejší obránce prvoligové Kadaně Vítězslav Pelc, který bude v utkání s UK bohužel trenéru Filipimu scházet v sestavě kvůli studijním povinnostem.

Dalším hráčem, který odcestuje na výměnný zahraniční pobyt, je zadák Marek Herna. Ten bude chybět Technice na ledě až po úterním derby, protože 26. ledna odletí do litevské metropole Vilniusu. „Marek je pilíř defenzívy, ale také se zasazuje o práci mimo led. Takže v něm ztrácíme hned dvě funkce. Avšak na dálku se bude snažit i nadále o podporování klubu,“ řekl hrající manažer Tomáš Hlaváč.

Co se týče kompletní sestavy, tak bude mít kouč Filipi k dispozici čtyři kompletní formace včetně navrátilce Martina Dulovce, který doléčil zranění třísel. Elitní útočník, který v minulosti působil například ve druhé nejvyšší francouzské soutěži, nastoupí poprvé od 1. listopadu. Technika dá možnost také ukázat se dvěma novicům – Tonimu Babickému a Martinu Pálovi. Oba dva prošli extraligovými dorosty a juniorkami. Prvně jmenovaný si zahrál za Plzeň a Mladou Boleslav. Rodák z Karviné Pála pak nastupoval za Třinec, který však na rozdíl od Babického stihl i několik startů ve druhé lize právě za rodnou Karvinou.

Zprávy z tábora soupeře jsou takové, že nečítají žádného zraněného hráče, tudíž vyjedou na led v nejsilnější možné sestavě. V čele s ve formě hrajícím kapitánem Ondřejem Krátkým. Utkání tak i proto slibuje velice zajímavou podívanou. Úvodní buly bude vhozeno přesně úderem 18. hodiny a 30. minuty a pro vás bude samozřejmě připravený ZDE podrobný onlajn přenos.

 
Utkání
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
Muži | Středa 27.03.2019, 18:00
Engineers Prague - Gladiators Trenčín
7:2 ((1:1, 1:1, 5:0))
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS