Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Trenéři museli být spokojení, hovoří o utkání výběrů Příhoda

09.01.2017 | Dominik Tobola

Ve středu 4. ledna vyjeli na led bratislavského Slovanu dva univerzitní celky. Výběr Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) a soupeř z USA. Nejlepší hráči třetí nejvyšší univerzitní ligy asociace ACHA (American College Hockey Association). Takzvané utkání hvězd mělo zastoupení i z Techniky. Kvartet - brankář Aleš Příhoda, obránci David Sem s Rostislavem Zilcherem a forvard Petr Ujfaluši, kteří se ve výběru neztratili. A jak že to všechno vypadalo, nám podrobně popsala brankářská jednička Pražanů. Někdejší strážce branky Chomutova či Mladé Boleslavi Aleš Příhoda.

Jak to vypadalo po příjezdu do Bratislavy?

Měli jsme meeting, tam nám byl představen realizační tým, kde kromě manažerů, trenérů a vedení EUHL, byla ještě děvčata z Prešova, která točila dokument o tom EUHL výběru. Bydleli jsme kousek od arény.

Příprava následně probíhala asi do detailu, že ano?

Trénovali jsme na stadionu Diplomatů v Petržalce. Měli jsme hned první den odpoledne trénink. Tím, že z každého týmu tam byli ti nejlepší, tak ten trénink měl skvělou úroveň. Po večeři jsme měli videorozbor předchozího zápasu Američanů, kde jsme si ukázali, na co si dávat druhý den pozor.

Pojďme k samotnému utkání. Jak bylo těžké sehrát mančaft, který se viděl na ledě tak málo?

Myslím si, že velký podíl na tom dobrém týmovém výkonu, který jsme předvedli, bylo i to, že trenér Lukáš Opath vybral základ týmu z hráčů, co už byli loni ve výběru. Tím, že jsme se s většinou hráčů už znali, tak to bylo o dost snazší. Sehranost a jakási týmová chemie.

Průběh utkání vypadal v konečném zúčtování na papíře malinko jednoznačně. Bylo tomu tak i v reálu?

Určitě ne. V první třetině to bylo vyrovnané, oba týmy hráli poctivě z obrany, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Po druhém obdrženém gólu si Američané vzali timeout. Přitvrdili a to se taky projevilo na počtu šancí na obou stranách. Soupeř hrál zkrátka klasický zaoceánský styl, tudíž obrovský tlak do branky. V závěru jsme si to ale pohlídali a díky kvalitnímu výkonu i po taktické stránce jsme podlé mého soudu zaslouženě zvítězili.

Návštěva ovšem trochu zklamala. Pouhých 137 diváků…

Abych řekl pravdu, návštěvnost jsem čekal trochu vyšší. Ale v té velké aréně, kde se hraje KHL, vypadá 1000 lidí stejně jako těch pár stovek. Takže bychom to možná ani nepostřehli.

Přesuňme se přímo do tábora Techniky. Jak vypadaly výkony všech nominovaných včetně tebe?

Kluci hráli velmi dobře. Vzali jsme to zodpovědně a pečlivě jsme se na zápas připravovali. Rosťa (Zilcher – pozn. redakce) s Davidem (Sem) padali do střel a nikoho nenechali dorážet, čímž mi moc pomáhali. Co se týče Ujfiho (Ujfaluši), tak ten táhnul čtvrtý útok, který Američanům svojí dravostí hodně zatápěl. Myslím, že trenéři museli být spokojeni.

Zkusme to nyní porovnat s klasickým utkáním EUHL. V čem vidíš největší rozdíly?

Těžko se to srovnává, ale z mého pohledu to bylo rozhodně rychlejší a každá střela byla nebezpečná. Zapotil jsem se. A i kluci to neměli jednoduché. Byli neustále pod tlakem, žádná rozehrávka v klidu, soupeř velmi dobře napadal. Každopádně zápas jsme si moc užili a jsme rádi, že jsme mohli reprezentovat nejen Techniku, ale celou EUHL v prestižním utkání.

 
Aktuální články
Na dobrý výkon z Bratislavy Engineers nenavázali

Pražané v neděli dokázali zvítězit na ledě bratislavských Kings v poměru 5:1. Hned druhý den je čekal další zápas v rámci slovenskému...

 
Engineers znovu dobyli Bratislavu

Engineers první zápas v rámci tripu zvládli na výbornou. Na stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě, kde hraje své zápasy místní Slovan,...

 
PREVIEW: Engineers vyráží na Slovensko

Nadstavbová část Evropské Univerzitní Hokejové Ligy je v plném proudu a po dvou týdnech půjdou do akce také pražští Inženýři. V...

 
Poznejte nováčky! Díl pátý: Petr Zdvořáček
 
Navrátilec Zilcher: Postupně se hra zvedala, musíme si lépe vyhovět
 
PREVIEW: Engineers zahájí nadstavbu v Brně
 
Poznejte nováčky! Díl čtvrtý: Petr Dudák
 
Poznejte nováčky! Díl třetí: Petr Janásek
 
Poznejte nováčky! Díl druhý: Jiří Veber
 
Engineers si připsali cenný skalp amerického výběru ACHA!
 
Utkání
Muži | Pondělí 19.02.2018, 17:30
UMB Hockey Team Banská Bystrica - Engineers Prague
7:2 (4:1, 0:1, 3:0)
 
Muži | Sobota 03.03.2018, 16:15
Diplomats Pressburg - Engineers Prague
 
 
Engineers Prague 2018 - info@engineersprague.cz RSS