Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Charitativní vánoční sbírka dopadla na výbornou!

24.12.2016 | Klub

Na začátku prosince vznikla myšlenka možné charitativní akce hokejové Techniky Praha a fakultního klubu BION, kteří by společně uspořádali sbírku hraček na podporu Dětského rehabilitačního stacionáře Zvonek na Kladně. Postupem času nabraly věci správný směr a byla vytvořena struktura, jak by měla pomoc vypadat. „Domluvili jsme se s vedoucí rehabilitace, paní doktorkou Haškovou, že rozmístíme dva koše na akademické půdě VŠE a ČVUT, kam by mohl každý házet různé hračky, stavebnice, puzzle, plyšáky. Zkrátka cokoli, co by malým dětem udělalo radost,“ nastínil akci předseda a brankář Techniky v jedné osobě Aleš Příhoda.

Nejen tam ale měli možnost lidé obdarovat děti. Dalším místem bylo utkání Techniky s polskou Krynicí 13. prosince. Celá akce tak trvala něco přes týden a její výsledky byly opravdu úctyhodné. „Hračky byly více než na pět krabic, dále jsme ještě za hokejový tým objednali dětem další hračky a také nějaké peřinky. Navíc se na akci podílel jeden z našich nejvýznamnějších partnerů, společnost MBtech, která taktéž přispěla podobnými dárky. Za to jim patří také velký dík,“ zhodnotil dobrou věc Příhoda.

A kdo že vlastně toto zařízení navštěvuje a čím vlastně celý subjekt je? Dětský rehabilitační stacionář Zvonek na Kladně je nestátní zdravotnické zařízení zřízené Statutárním městem  Kladno v roce 1993. Stacionář je zaměřen na denní komplexní péči o děti předškolního věku, které pro svůj zdravotní handicap vyžadují odbornou specializovanou zdravotní péči. Jde o děti s kombinovaným postižením, s dětskou mozkovou obrnou, s mentální retardací, s těžkým neurologickým či ortopedickým onemocněním, o děti s vývojovými poruchami nebo s jinými specifickými potřebami, pro které děti nemohou navštěvovat běžnou mateřskou školu.

Nyní se vraťme k samotnému předávání dárků. To proběhlo na dvě části. Tou hlavní bylo úterní ráno 20. prosince, kdy se několik členů hokejového týmu Techniky vydalo právě do útrob kladenského Zvonku. „Předali jsme dětem kopu hraček, což je samozřejmě fantastické, že se nám to podařilo v takové kvantitě,“ plesal útočník Dominik Tobola. „A pak jsme viděli krásnou vánoční besídku o tradičních českých Vánocích. Musím říct, že děti byly famózní a já měl chvílemi na krajíčku. Navíc nám pak daly krásné dárečky v podobě přáníček a vlastnoručně vyrobené keramiky,“ rozplýval se nadále centr druhého útoku.

Už zmíněná vedoucí rehabilitace, paní doktorka Hašková také společně s kolegyněmi neskrývaly nadšení a radost. „Je to fakt super, co pro nás kluci vymysleli, nachystali a nakonec zorganizovali. Těch hraček je fakt velká spousta a patří jim za to ten největší dík,“ odpověděla s velkou dávkou vděčnosti Hašková. Právě ona se následně ještě týž den vydala na druhou část předání, a sice symbolického šeku, která se odehrála v rámci soutěžního utkání EUHL mezi Technikou a Akademiky z Plzně. Pod charitativní záštitou hraný zápas nakonec i přes převahu domácích zvládli lépe Západočeši a odvezli si všechny body za vítězství 4:2.

„Samozřejmě nás mrzí, že jsme prohráli, ale i díky tomu, jaký mělo podtext to utkání, tak jsme spokojeni. Vykouzlili jsme úsměv na tváři malým a v drtivé většině postiženým dětem, které by třeba chtěly, ale nemohou sportovat a jejich život je kvůli postižení mnohdy velmi omezený. Člověk si v dnešní době příliš věcí neváží a takto si uvědomuje, jak je zdraví vzácné. Snad si děti hračky užijí a věříme i nadále v pokračování spolupráce,“ zhodnotil nakonec hrající manažer Techniky Tomáš Hlaváč.

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS