Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Trenér Filipi: Od Krynice čekám fyzický hokej

08.12.2016 | Dominik Tobola

Už se to blíží. Po skoro měsíční zápasové pauze se opět hráči Techniky představí v pevnosti Hvězda, jak sami hráči nazvali svůj domácí hrad. Soupeřem bude polské dosavadní překvapení. KTH Krynica 1928 totiž zatím nepoznala hořkost porážky, a tak utkání slibuje velkou kvalitu a vyrovnanost. A v kádru Techniky je i jeden člen, jenž má s polským hokejem své zkušenosti – a že nejsou jen tak ledajaké. Trenér Milan Filipi coby hráč Osvětimi v roce 2004 získal tamní mistrovský titul. „Když mám možnost se podívat na polský hokej, tak určitě výsledky Osvětimi sleduju,“ říká lodivod Pražanů

Když vezmeme polský hokej jako celek. Jak byste popsal jeho specifika či výjimečnost?

Nevím zrovna, jestli je nějak výjimečný, ale byla to dobrá zkušenost. Poláci se snaží o spíše bruslařský a fyzický hokej, byť tam taková technika není. Tehdy ta soutěž měla osm týmů, první čtyři bych řadil někam do kvality týmů první poloviny tabulky naší první ligy. Druhá polovina byla na úrovni řekněme české třetí nejvyšší soutěže.

Kolik cizinců v té době bylo v polské nejvyšší soutěži povoleno, respektive byla Osvětim silná jen díky nim?

Mohli jsme tam být tři, ještě tam se mnou byli dva Češi. Ale ten tým byl silný nejen díky nám, jelikož za nás hrálo asi osm polských reprezentantů. My jsme kromě polské ligy hráli ještě mezinárodní soutěž, kde byli Slovinci, Maďaři a Chorvati. Tam jsme vypadli ve čtvrtfinále s Jesenicí, byť jsme vyhráli základní část. Polskou ligu se nám ale podařilo vyhrát jak v základní části, tak také celkově. Ve finále jsme tuším porazili Nový Targ, což je kousek od Krynice. Ta mimochodem také tehdy hrála nejvyšší soutěž a sestoupila.

Proč jste vlastně dále nepokračoval v polské anabázi?

Měl jsem pokračovat, ale nakonec z toho sešlo. Začal jsem další sezonu v Toruni, ale kvůli zranění zápěstí, se kterým mám problémy v podstatě až do nynějška, jsem musel skončit. Přesto stále, když mám možnost sledovat polský hokej, tak se mrknu. Nejvíc tedy výsledky Osvětimi.

Plynule přejdeme k utkání, které čeká Vaše svěřence v úterý 13.12. na Hvězdě. Jaký styl od nováčka EUHL čekáte?

Podle informací, co máme, tak vím, že za ně hraje převážná část ruských hráčů. Čekám tedy individuálně vyspělý tým a klasický ruský hokej. Takže hodně bruslení a fyzického hokeje. Samozřejmě záleží, jak zachytá brankář. Určitě bych soudil jako favorita utkání právě tým Krynice. To ovšem neznamená, že si nepůjdeme pro tři body my.

Vzhledem ke klubovému vytížení hráčů Techniky není moc prostoru na nějaké sehrávání. Pomohl tedy alespoň jedno společné setkání mužstva na ledě?

Myslím si, že ano. Hraje tam ale další řada faktorů, jak nastavit taktiku na utkání. Záleží na tom, v jakém počtu dáme tým dohromady a jestli budeme moci využít největších opor. Co se týče průběhu utkání, tak očekávám v prvních minutách oťukávání, já osobně vyznávám styl hry ze zabezpečené obrany. Od toho se pak bude všechno odvíjet. Samozřejmě chceme hrát bez zbytečného respektu a s plným nasazením.

Techniku čekají v tomto kalendářním roce tedy celkově dva duely. Kolik by si Milan Filipi představoval bodů?

Další zápas 20.12. hrajeme taky doma. Plzeň je velice kvalitní mužstvo, které hraje nepříjemný hokej a mají tam spoustu šikovných kluků. Nečeká nás nic lehkého, a tak když budeme mít z těchto zápasů 4 body, budu velmi spokojený. Ale nebudu se zlobit, i kdybychom měli být stoprocentní.

 
Utkání
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
Muži | Středa 27.03.2019, 18:00
Engineers Prague - Gladiators Trenčín
7:2 ((1:1, 1:1, 5:0))
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS