Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Petr Ujfaluši: Pokusíme se UK srazit hřebínek

11.11.2016 | Dominik Tobola, Lukáš Podleśny

Běží poslední tři minuty utkání mezi Technikou a Diplomaty. Stav je stále smírný 4:4. Pak ale přijde faul jednoho z bratislavských hráčů a najednou mají domácí k dispozici dvojnásobnou početní převahu. Ta trvá skoro celé dvě minuty a zprvu se hráčům v bílém daří bránit rozestavenou šablonu hráčů se lvem na hrudi. Jenže v poslední chvíli přichází krásná akce v podání kapitána Sema, jenž vybídne ke skórování toho času klubového hráče HK Lev Slaný Petra Ujfalušiho. Litvínovský odchovanec nepohrdne a v posledních chvílích zajišťuje svému celku tři body. "V klíčových momentech umíme udržet nervy na uzdě a to je v hokeji strašně důležité," sdělil šťastný střelec rozhodující branky.

Máte za sebou velmi těžké utkání, které však dopadlo dobře. Viditelně jste šli za vítězstvím a to nakonec také díky využité závěrečné přesilové hře přišlo. Panuje tedy spokojenost?

Určitě ano. Hráli jsme jako tým, všichni jsme do toho dali 100% a můžeme děkovat za tu poslední přesilovou hru, která rozhodla v náš prospěch.

Vy sám jste se stal klíčovou postavou utkání. Jak byste popsal svou rozhodující branku?

Já sám se za klíčovou postavu určitě nepovažuji, protože rozhodující gól jde výrazně na konto Davida Sema. Nebýt jeho dokonalé přihrávky, asi bychom šli do prodloužení.

Především první formace bratislavského týmu předváděla výborný přechod do útočné fáze a hodně Vás trápila. Jak Vám osobně sedl styl bratislavských Diplomatů?

Oni byli hodně siloví, ale na druhou stranu co se týče taktické stránky, docela jim to tam zadrhávalo. Naštěstí dnes Diplomati neproměňovali nabídnuté šance a náš hurá hokej vedl k zisku tří bodů.

V průběhu sezóny vykrystalizovaly dvě velice úderné formace. Jak se Vám hraje s parťáky Dulovcem a Kratochvílem?

 S „Dulim“ a „Kráťou“ se mi hraje opravdu skvěle. Dokonale si vyhovujeme nejen na ledě, ale i mimo něj.

Celkově se parta v Technice zdá být velmi silnou ve zvládání vypjatých koncovek. Souhlasíte?

Sám bych to neřekl lépe. V klíčových momentech umíme udržet nervy na uzdě a to je v hokeji strašně důležité.

Postupem času se ze stadiónu na Hvězdě stala nedobytná tvrz. Jak Vám vyhovuje takto malá, nicméně velmi útulná hala? 

Na Hvězdě se mi osobně hraje výborně. Jen je škoda, že tribuny jsou většinou značně prořídlé.

Teď trochu osobnější otázka. V rodině máte velice slavnou osobnost českého sportu. Měl jste Tomáše Ujfalušiho, někdejšího vynikajícího fotbalistu i za sportovní vzor?

To spíše ne. Problém je, že my se prakticky vůbec nepotkávali. Viděli jsme se pouze, když byl s reprezentací v Teplicích a to bylo asi tak všechno. Navíc hrál fotbal, takže jsem ho já, jakožto hokejista za vzor opravdu neměl.

Zpět k hokeji. Kromě EUHL hraje většina hráčů ještě krajské přebory ve svých, řekněme mateřských klubech. Vy sám někde působíte?

Právě teď oblékám ještě dres Lvů ve Slaném, za což musím poděkovat Rosťovi Zilcherovi. Bez něj bych nehrál za Slaný ani za Techniku.

Velmi prestižní bude příští utkání. Těšíte se na domácí derby s týmem Karlovy Univerzity?

Na zápas s „Ukáčkem“ jsem osobně hodně namotivovaný. Oni teď vyhráli, takže se jim pokusíme srazit hřebínek.

Kolik si myslíte nebo spíše věříte, že do ochozů dorazí diváků?

Diváků? Tak rozhodně doufám, že jich přijde více než na zápas s Diplomaty. 

A na závěr ještě Váš tip na utkání s UK. Udrží Technika domácí neporazitelnost?

Musíme se o to pokusit. Když si každý splní to, co má a přidáme dobrou hru v defenzívě, určitě se to povede a utkání dovedeme do vítězného konce.

 
Utkání
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
Muži | Středa 27.03.2019, 18:00
Engineers Prague - Gladiators Trenčín
7:2 ((1:1, 1:1, 5:0))
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS