Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Preview: Odveta dvou metropolí bývalé federace

01.11.2016 | Dominik Tobola

Ač není tabulka v této soutěži vzhledem k nepravidelnému losu tolik vypovídající, odvetný zápas Techniky a Diplomatů znamená souboj sousedů na třetí a čtvrté příčce. Pražané budou chtít odčinit necelý měsíc starou prohru. Pressburg – německý název slovenského hlavního města, jež jeden z univerzitních bratislavských celků, užívá v názvu – totiž vyvedl Techniku z míry o klidném slovenském výjezdu a po výhře 4:1 bral tři body.

Poté stačil tým kolem Faktora a Zvary ještě další dvě utkání. Nejprve podlehl v divoké přestřelce letos velice silné Plzni, aby v následném bratislavském vzájemném měření sil uzmul dva body za výhru v prodloužení.  Celkem pět získaných bodů tak budou chtít hráči v bílo-modré kombinaci rozšířit o další už v první listopadové úterý na ledě Hvězdy Praha.

Tým, který loni jen o vlásek nedosáhl na play-off, táhnou v letošním ročníku především tři hráči. Rastislav Zvara, Matúš Mucha a Adam Podgorski nasbírali v dosavadním průběhu EUHL čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí.  Mezi třemi tyčemi by se jako v předchozích případech měl objevit Denis Pravda, podle oficiálních statistik nejlepší brankář co se procentuální úspěšností zákroků týče. Ty hovoří o 91 %.

Co se týče změn v sestavě Techniky, tak o tu nejvýraznější a dříve již avizovanou se postaral Vítězslav Pelc. Urostlý zadák se vzhledem ke svému pracovnímu a studijnímu vytížení bude chybět trenéru Filipimu poprvé v sezoně. Útok také zaznamenal několik korektur. Po zápasových pauzách opět dostanou šanci hráči Urbánek a Potocký. Zranění si na Hokejové Bitvě přivodil také centr třetího útoku Lukáš Popek, který kvůli poraněné klíční kosti nejspíše vynechá všechna utkání do konce kalendářního roku.

Defenzíva navíc bude postrádat další klíčové postavy. Vít Pálka a Josef Vostracký léčí virózy, a tak kouč Filipi sáhl po Miroslavu Žáčkovi. Zanedlouho dvaadvacetiletý obránce se zkušenostmi ze třetí nejvyšší soutěže v dresech Klatov, Jindřichova Hradce či Písku by měl být pro tým přínosem. Uvidíme, jak si opět pozměněná skvadra v modrých dresech povede.

Zimní stadion u stanice metra Bořislavka se tak může rozhodně těšit na vyrovnanou bitvu, jíž bohužel s raketovým vstupem do utkání Technika zamezila v minulém měření sil proti nováčkovi z Prešova. Lákadlo pro oko diváka tak určitě tento duel nabízí. Otázka je, zda ho jako v předchozím případě vyslyší.

Sestava Technika Praha: Příhoda (Bejvl) - Herna, Sem, Hupka, Žáček, Zilcher, Suk, Klement, Janoušek - Dulovec, Ujfaluši, Kratochvíl, Tobola, Hyršl, Hlaváč, Fiala, Urbánek, Potocký, Kopečný, Kolář, Nejdl.

 
Utkání
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
Muži | Středa 27.03.2019, 18:00
Engineers Prague - Gladiators Trenčín
7:2 ((1:1, 1:1, 5:0))
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS