Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Marek Herna: Pevnost Hvězda nesmí být dobyta

31.10.2016 | Dominik Tobola

Zkusil i druhou ligu v Nymburku, v mládeži hrával za extraligové výběry v rodném Ústí nad Labem. Marek Herna je nyní jednou z duší Techniky jak na ledě, tak i mimo něj. Stará se společně s kolegy o to, aby byla Technika vidět. Každoročně se navíc z pohledu VŠE zasazuje o medializaci tradičního souboje pražských univerzit – Hokejové Bitvy. Jakožto tahoun dotáhl svou školu až do nakonec smolného finále proti gigantovi z Univerzity Karlovy. Coby hráč Techniky se naopak těší po takřka měsíční pauze opět na utkání. A znovu vyjede proti bratislavským Diplomatům. „U nich to byl zápas blbec. Věřím, že jim to vrátíme a pohlídáme si pevnost Hvězdu,“ sdělil s úsměvem sympatický vousáč.

Je po Bitvě. Druhé místo, naplněná Tipsport Arena. Chyběl krůček, přesto asi spokojenost?

Samozřejmě spokojenost převládá, chtěli jsme dostat Ekonomku po delší době do finále a to se nám povedlo. Tým si skvěle sednul a předváděli jsme parádní hokej.

Po první půli to vypadalo nadějně. Rozhodla pak kvalita a zkušenost na straně UK?

Dlouho jsme drželi bezgólový stav a postupem času se dostávali i k šancím, bohužel jsme pak dostali smolný gól. A pokud UK vstřelí první gól, je pro soupeře velmi těžké se zvednout. Hráči UK dostanou klid na hokejky a v těch chvílích se právě ukáže rozdíl ve zkušenostech a sehranosti týmů. Hned po chvíli vstřelili druhý gól po parádní akci. Jsem rád, že se náš tým nesložil a do poslední chvíle bojoval alespoň o čestný úspěch, i když to nakonec nevyšlo.

No a zpět k Technice. Jak zatím hodnotíš dosavadní průběh EUHL a působení sebe a svých spoluhráčů?

Naše výkony zatím hodnotím pozitivně. S každým zápasem se více sehráváme a naše výkony jdou nahoru. Lehce mne mrzí prohra v Plzni na nájezdy. Měli jsme dost šancí na to zlomit zápas v náš prospěch. A co se týče osobních výkonů, naše lajna zatím góly dává a moc jich zároveň nedostává, takže celkem spokojenost. Ale samozřejmě je stále co zlepšovat...

Čeká vás odveta s Diplomaty. Ten první duel nedopadl přesně podle představ…

Zápas v Bratislavě nám vůbec nevyšel, dvě třetiny to bylo trápení, vyloženě zápas blbec… Ale to se občas stává, házíme to za hlavu. V úterý to bude úplně jiný zápas, chceme jim prohru oplatit a od první vteřiny si za tím půjdeme.

V prvním utkání s Prešovem se povedlo stadion na Hvězdě relativně zaplnit. Očekává se podobná návštěva i nyní?

Návštěva na Prešov byla skvělá! Doufám, že diváci dorazí v podobném počtu i proti Diplomatům.

Co říkáš na nového trenéra Filipiho, byť si kvůli nemoci ještě pod ním nestihl utkání?

Trenéra zatím pořádně neznám, ale podle ohlasů z kabiny by spolupráce měla fungovat dobře.

Jak už bylo avizováno, důležité utkání s bratislavským celkem nestihne tvůj parťák z obrany Víťa Pelc. Jste na sebe zvyklí a vaše lajna celkově šlape. Bude to značné oslabení?

Jsme sehraní, hrajeme spolu v obraně vlastně po celou dobu, co jsme na univerzitě. Na Hokejové Bitvě se nám hrálo výborně, škoda že na to nemůžeme navázat hned v zápase za Techniku. Na druhou stranu, v obraně máme kvalitní a široký výběr. Všichni se známe, není problém naskočit s někým jiným.

Na závěr by se slušela ještě malá pozvánka pro diváky…

Určitě přijďte zafandit a podívat se na pořádnej hokej. Výhru pak můžeme společně oslavit v restauraci přímo na zimáku.

 
Utkání
Muži | Sobota 12.01.2019, 14:00
HOKIKLUB Budapest - Engineers Prague
1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
 
Muži | Sobota 02.02.2019, 20:00
BO Ostrava - Engineers Prague
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS