Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nováček z východního Slovenska. Technika se na Hvězdě utká s Prešovem

18.10.2016 | Dominik Tobola

Úderem 18. hodiny a 30. minuty bude vhozeno úvodní buly mezi hole hráčů pražského celku a UNIPO Warriors Prešov. Nováček z východního cípu Slovenska urazí celkem 626 kilometrů, aby nejprve sehrál zápas s Technikou a další den s Univerzitou Karlovou. Prešovští bojovníci už stačili vstoupit do EUHL střetnutím s jedním z favoritů. Proti Banské Bystrici ve skvělé divácké kulise na vlastním ledě dlouho vedli, nakonec však středoslovenský celek prokázal zkušenosti a zvítězil 4:2. „Sehráli jsme výborný zápas s těžkým soupeřem. Kluky musím za výkon i přes prohru pochválit,“ sdělil bezprostředně po závěrečné siréně trenér Prešova Mgr. Peter Zachar.

Prešov reprezentuje tým složený ze studentů Prešovské univerzity, která je svou velikostí celkově čtvrtá největší na celém Slovensku a studuje zde přibližně 10 000 studentů. Podle zpráv z kádru Warriors se chce nováček prezentovat poctivou a fair play hrou, což je velice sympatické vyjádření. Samozřejmě, hráči z regionu Šariš pokorně vyhlašují, že se budou bít, jak jen bude v jejich silách možné. Další z týmových vyjádření je doslova takové: „Hokej není o bitkách, je o chuti a vytrvalosti, kterou Warriors mají. Budou se snažit, budou hrát dobrý hokej a reprezentovat svou univerzitu na mezinárodním poli.“ Vskutku velmi ukázkové sdělení a prohlášení, které bude provázet univerzitu, jež má veškeré zázemí na Fakultě sportu. Místní hráči si pochvalují především hlavní krédo této soutěže – jak hokejově, tak rozumově dozrát ruku v ruce.

V už zmíněné premiéře na domácím půdě se Prešovu dlouho dařilo díky brankám Horváta a Staroviče držet proti favorizované Banské Bystrici vedení. Po čtyřiceti minutách vedl 2:1. „Ze začátku jsme byli nervózní, ale dali jsme gól, takže to z nás trošku spadlo. Hráli jsme dobře s přispěním velice kvalitního výkonu brankáře. V třetí třetině se asi projevila ta zkušenost,“ hodnotil utkání právě již zmíněný střelec branky a kapitán Kristián Horvát. Právě v posledním dějství totiž tým z Pohroní otočil nepříznivě se vyvíjející stav a nakonec díky brankám Kamzíka, Mendela a Indrycha bral tři body za výhru 4:2.

Prešov tedy čeká návštěva hlavního města svého bývalého federálního partnera. V 18:30 se v hale pražské Hvězdy utkají s Technikou, která má po třech odehraných zápasech 4 body. Vzájemný boj tak znamená pro oba celky vysoký stupeň důležitosti.

Kádr Techniky doznal po bratislavském výjezdu několik změn. Do branky se opět vrací brankářská opora Pražanů Aleš Příhoda, v útoku pak může čerstvě nový kouč Filipi počítat s další klíčovou postavou Martinem Dulovcem. Oba dva se vracejí do sestavy po splnění klubových povinností. Co se týče defenzivních řad, svou premiéru si letos konečně odbude slovenský legionář Peter Hupka, jenž doléčil virózu. Naopak kvůli stejnému problému nenastoupí prozatím nejproduktivnější obránce modro-bílých Marek Herna. 

 
Aktuální články
Na dobrý výkon z Bratislavy Engineers nenavázali

Pražané v neděli dokázali zvítězit na ledě bratislavských Kings v poměru 5:1. Hned druhý den je čekal další zápas v rámci slovenskému...

 
Engineers znovu dobyli Bratislavu

Engineers první zápas v rámci tripu zvládli na výbornou. Na stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě, kde hraje své zápasy místní Slovan,...

 
PREVIEW: Engineers vyráží na Slovensko

Nadstavbová část Evropské Univerzitní Hokejové Ligy je v plném proudu a po dvou týdnech půjdou do akce také pražští Inženýři. V...

 
Poznejte nováčky! Díl pátý: Petr Zdvořáček
 
Navrátilec Zilcher: Postupně se hra zvedala, musíme si lépe vyhovět
 
PREVIEW: Engineers zahájí nadstavbu v Brně
 
Poznejte nováčky! Díl čtvrtý: Petr Dudák
 
Poznejte nováčky! Díl třetí: Petr Janásek
 
Poznejte nováčky! Díl druhý: Jiří Veber
 
Engineers si připsali cenný skalp amerického výběru ACHA!
 
Utkání
Muži | Pondělí 19.02.2018, 17:30
UMB Hockey Team Banská Bystrica - Engineers Prague
7:2 (4:1, 0:1, 3:0)
 
Muži | Sobota 03.03.2018, 16:15
Diplomats Pressburg - Engineers Prague
 
 
Engineers Prague 2018 - info@engineersprague.cz RSS