Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Technika mění trenéra. Novým koučem je bývalý extraligista Milan Filipi

17.10.2016 | Dominik Tobola

Seběhlo se to všechno rychle, jak už to tak v hokeji bývá. Vzhledem k pracovnímu vytížení skončil na lavičce pražského celku Miloš Jeništa, který stihl odkoučovat pouze zápas v Plzni. Na výjezd do Bratislavy tak jeli hráči Techniky už pouze s vedoucím mužstva Zdeňkem Valjentem. Před domácím utkáním s Prešovem ale realizační tým posílil, a to značně. Trenérské otěže přebírá bývalý extraligový a prvoligový hráč Milan Filipi. "Je to trenér, který praktikuje fungující systém hry a pracuje dobře s mladými hráči," sdělil hrající manažer Tomáš Hlaváč.

Milan Filipi má za sebou více než 300 startů v extralize a druhé nejvyšší soutěži dohromady, které odehrál ve většině v dresech Českých Budějovic, Pardubic či Písku. V současné době na klubové scéně trénuje mládežnické celky v Příbrami. S Technikou se dohodl na roční spolupráci, jež započne právě v úterním střetnutí s Prešovem. Zanedlouho čtyřiačtyřicetiletý vůdce střídačky má být další klíčovou postavou na cestě za úspěšnou sezonou, potažmo ziskem Sekeras Trophy.

Ve stejnou věc věří také vedení klubu. "Milana znám z Příbrami, kde mě vytáhl z juniorky do seniorského hokeje. Dal mi šanci a je to trenér, který umí nastavit fungující systém a pracuje dobře s mladými hráči. Líbí se mi jeho odhodlání a chuť připojit se k našemu projektu a pomoci nám k vysněné trofeji," vysvětlil volbu už zmíněný Hlaváč.

Sám trenér se také velice těší. "Hodně si vážím nabídky, která mě může trenérsky obohatit. Moc se mi líbí tento vysokoškolský hokej a těším se i na hráče, pro které to musí být obrovská motivace - dokázat něco v této soutěži. To platí i o mně," sdělil své pocity trenér, který naposledy coby aktivní hráč působil v sezoně 2008/2009 v dresu druholigového Milevska.



 
Utkání
Muži | Pondělí 18.03.2019, 16:30
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
5:4 ()
 
Muži | Pátek 22.03.2019, 20:15
Univerzita Karlova Praha - Engineers Prague
2:9 (1:4, 1:2, 0:3)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS