Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Střelec Suda: V Brně chceme navázat na dobrý výkon z prvního zápasu

01.10.2019 | Marek Herna

Univerzitní liga ledního hokeje se postupně rozjíždí a Engineers čeká po vítězném pražském derby s UK další zajímavý soupeř. Ve středu večer se totiž v Brně utkají s ambiciózním týmem Masarykovy univerzity. Inženýři budou chtít navázat na první výhru a jedním z hráčů, který by k tomu měl výrazně přispět, bude Martin SUDA. Vlasatý útočník si hned v úvodním zápase připsal 4 body (2+2) a stal se jasnou hvězdou utkání. Výběr hráče pro první rozhovor sezóny byl tedy o to jednodušší :).. 

Martine, vrátíme se jen krátce k prvnímu zápasu.. Výhra nad UK, tvůj zápis 2+2, navíc jsi v den zápasu oslavil narozeniny. Co ti udělalo největší radost?

Naprosto jednoznačně ta výhra nad Karlovkou. Je to náš dlouholetý rival a proto si každé výhry ceníme. Byl to pro mě ten nejlepší možný dárek. Oslava se spoluhráči byla o to lepší.

Jak se ti líbilo první kolo nové Univerzitní ligy?
Byl jsem unešený z atmosféry, kterou nám fanoušci na Hvězdě vytvořili. Fandili snad celý zápas v kuse, byli neúnavní! Věřím, že i ta podpora z tribun se promítla v našem velmi dobrém výkonu. Dobře jsme k tomu přistoupili a od první vteřiny jsme šli pro tři body a tak by to mělo vypadat pokaždé. Sledovali jsme i ostatní zápasy a myslím, že se liga uvedla v parádním světle.

Ve středu vás čeká výlet do Brna. Co od zápasu s HC Masaryk University čekáš? V čem bude nejtěžší?
Tak každý asi ví, jak to je s cestováním do Brna, takže základ úspěchu bude se tam včas dostat a pořádně se na to připravit :).. 
Čeká náš určitě těžký boj, hrají dobře fyzicky ale i po hokejové stránce mají kvalitní tým. Myslím, že budou jedním z favoritů ligy. I proto čekám velmi atraktivní zápas a dobrý hokej, moc se na to těšíme. Do Brna jedeme potvrdit poctivý výkon z prvního zápasu, chceme zůstat na vítězné vlně!

Výkonem v prvním utkání sis pro další zápas vysloužil Zlatou helmu. Jak dlouho ji máš v plánu nosit :)?
Samozřejmě si toho velmi vážím, je to čest. Je to však výsledek práce mých spoluhráčů, bez nich bych tuto možnost vůbec neměl. Po prvním zápase si troufnu říct, že bychom měli mít zlatou helmu všichni. Byla to ukázková týmová práce. Takže odpověď na otázku, jestli se budu snažit helmu udržet... Určitě to není můj cíl, budu nadšený s jakoukoli barvou helmy. Hlavně, když budeme vyhrávat.


Děkujeme za rozhovor!

Pokud chcete vidět Martina a jeho parťáky v akci, sledujte ve středu přímý přenos zápasu proti HC Masaryk University na Tipsport TV! 
Nejbližší domácí utkání odehrají Engineers v neděli 13.10. proti BO Ostrava!

 
Utkání
Muži | Neděle 31.03.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
 
Muži | Pondělí 01.04.2019, 17:00
Gladiators Trenčín - Engineers Prague
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
 
 
Engineers Prague 2018 | info@engineersprague.cz RSS