Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kapitán David Sem: Stmelili jsme partu a jdeme si pro další body

15.10.2016 | Dominik Tobola

Druhým rokem v řadě se stará o kvalitní defenzivní hru s dobrou podporou v útočné fázi. David Sem je velký bojovník, který v den zápasu s Prešovem oslaví už 28. narozeniny, a také ohromný bavič. Jeho pronikavý a lidově řečeno „nakřáplý“ hlas se nese kabinou, autobusem, restaurací anebo ať už je tým kdekoli v podstatě neustále. Respektovaný kapitán tak i letos bude chtít posunout Techniku do nejvyšších pater – na ledě i mimo něj.

      Utkání v Plzni a první výjezd za námi. Jak hodnotíš start do sezony a následný slovenský víkend?

      V Plzni si myslím, že jsme měli na tři body, ale nevyšlo to. Škoda. První výjezd sezony hodnotím jednoduše – za tři body. Máme pár nových hráčů, potřebovali jsme to takzvaně stmelit, což se v Bratislavě povedlo na 100 %. Co se prvního zápasu týče, myslím si, že jsme byli lepší a zaslouženě jsme vzali tři body, ač kluci z Paneuropy hodně kousali. Jsem rád, že jsme to zvládli. Druhý zápas už byl z naší strany nepovedený. Dostali jsme hloupé góly. A i když jsme se to snažili uhnat ve třetí třetině, už se to nepovedlo. Je to škoda, že jsme sobotní výhru nepotvrdili. Nutno říci, že Diplomati si to pohlídali.

      Výjezd byl, jak říkáš, i o vytvoření party, která pak táhne za jeden provaz i na ledě. Jak se povedlo tohle?

Určitě ano. Každý náš zájezd přinese spoustu zajímavých věcí. Je to super, že nejsme jen spoluhráči, ale i kamarádi. Je sranda. Můj osobní názor je ten, že Techniku tvoří parta kluků, která se chce hokejem bavit a za ten provaz prostě táhnout. A když jsme společně dva dny, tak je to umocněné na druhou (usmívá se).

A teď zkus do jedné otázky shrnout prakticky všechno. Výkon na ledě, zázemí a jakousi organizaci výjezdu?

Před zájezdem bych tři body bral určitě, ale vzhledem k vývoji tam menší zklamání je. Na druhou stranu jsou pro mě potěšením výkony obou brankářů, kteří dokázali být velkou oporou v obou utkáních. A to tam ještě nebyl Aleš Příhoda, který musel plnit klubové povinnosti. A organizace? Naprosto perfektní, v podstatě jsme měli profesionální podmínky, takže tímto navíc děkuju všem, co se na tomhle podíleli. Zkrátka skvělý víkend.

Který z bratislavských soupeřů ti osobně sedl víc? Myšleno hokejovým pojetím.

Oba týmy se díky kvalitnímu tréninku pokouší o rychlý a bruslařský náročný hokej. Myslím si, že oba zápasy byly divácky atraktivní, i když ten první s Paneuropou asi malinko více. Z mého pohledu tam nějaký velký rozdíl v tom, jestli raději s Kings nebo Diplomaty. Vidím to nastejno. 

Naposledy ještě návrat k sobotnímu utkání na ledě Paneuropy Kings – tedy vlastně bratislavského Slovanu. Jaký to je zážitek?

Obrovský zážitek. Zahrát si v hale, kde jezdí taková mužstva jako CSKA Moskva, Magnitogorsk nebo Petrohrad. Vůbec si nedokážu představit, že bychom hráli my své domácí zápasy v O2 Areně. To bude asi úkol na další sezonu pro naše super vedení (smích).

V úterý 18.10. na tvé 28. narozeniny přivítáte na Hvězdě Prešov. Co od utkání a nováčka EUHL čekáš?

První zápas doma v Praze a ještě na moje narozeniny? Nic lepšího si nemůžu přát. Chceme vyhrát, to je jasné, ale samozřejmě máme velký respekt k soupeři, který velice zdatně vzdoroval v prvním zápase Banské Bystrici, ač prohrál. Doufám, že přijdou lidi, protože slibujeme kvalitní hokej. Takže vás tímto zvu, abyste nás přišli podpořit od 18:30 kousek od metra Bořislavka. 

 
Aktuální články
Na dobrý výkon z Bratislavy Engineers nenavázali

Pražané v neděli dokázali zvítězit na ledě bratislavských Kings v poměru 5:1. Hned druhý den je čekal další zápas v rámci slovenskému...

 
Engineers znovu dobyli Bratislavu

Engineers první zápas v rámci tripu zvládli na výbornou. Na stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě, kde hraje své zápasy místní Slovan,...

 
PREVIEW: Engineers vyráží na Slovensko

Nadstavbová část Evropské Univerzitní Hokejové Ligy je v plném proudu a po dvou týdnech půjdou do akce také pražští Inženýři. V...

 
Poznejte nováčky! Díl pátý: Petr Zdvořáček
 
Navrátilec Zilcher: Postupně se hra zvedala, musíme si lépe vyhovět
 
PREVIEW: Engineers zahájí nadstavbu v Brně
 
Poznejte nováčky! Díl čtvrtý: Petr Dudák
 
Poznejte nováčky! Díl třetí: Petr Janásek
 
Poznejte nováčky! Díl druhý: Jiří Veber
 
Engineers si připsali cenný skalp amerického výběru ACHA!
 
Utkání
Muži | Pondělí 19.02.2018, 17:30
UMB Hockey Team Banská Bystrica - Engineers Prague
7:2 (4:1, 0:1, 3:0)
 
Muži | Sobota 03.03.2018, 16:15
Diplomats Pressburg - Engineers Prague
 
 
Engineers Prague 2018 - info@engineersprague.cz RSS